اسپرینکلر برج خنک کننده CTR

اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده/آبگردان آلومینیوم/آب پخش کن آلومینیوم

اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده فایبرگلاس

 

اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده صنعتی

اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده Aluminum یا آبگردان برج خنک کن نوعی نازل پاشنده است که در برج مخروطی نصب میشود و به آن اسپرینکلر آلومینیوم میگویند.اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده عملیات پاشش و اسپری نمودن سیال آب را داخل برج خنک کن انجام می‌دهد. قاعده ساخت و تولید قطعات کابردی افزایش عملکرد و بهبود فرایند خنک کاری است. آب از لوله اصلی با فشار پمپ قدرتمند مدار به سمت برج خنک کن پمپاژ می‌شود.

مایع با فشاری بالغ بر ۴ بار وارد اسپرینکلر میگردد و موجب حرکت آبگردان گردیده است. در ابتدای ورود نیروی بسیاری به بدنه آب پخش کن وارد می‌نماید.اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده توسط بازوهای خود تقسیم فشار نموده و بار اولیه را می‌شکند. با جاری شدن آب به داخل نازل‌ها اسپرینکلر به گردش در می‌آید و تمام سطح برج خنک کن آب را اسپری می‌کند.اما قطعه‌ای نهفته در دل آب پخش کن آلومینیوم برج خنک کن وجود دارد که وظیفه چرخش منظم را به عهده گرفته است.نام این تجهیز مهم بلبرینگ مرکزی آبگردان میباشد. برای دریافت اطلاعات فنی و یا پیش فاکتور خرید آب پخش کن با کارشناسان شرکت برج خنک کننده تماس بگیرید.


نحوه قالبگیری اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده

نحوه قالب بندی  اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده مخروطی داخل قالب پایه یا فریم مادر ریخته می‌شود. آب پخش کن را در کوره می‌گذارند و بعد از پخته شدن در با دمای ۲۷۵۰ درجه سانتی‌گراد خارج می‌شود. بعد از خروج از کوره باید برای زیبایی و صیقلی نمودن سطح آبگردان آلومینیوم برج خنک کن تراشکاری ‌شود. با فرایندی به نام شات پلاس یا در واقع پولیش نهایی که سطح را به صورت کامل صاف و صیقلی می نماید.

با این عمل پس از اپوکسی و قراردادن مجدد در دمای بالای ۸۰۰ درجه پخته شده و کاملا اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کن ضد رسوب می‌شود. الیاف لوله مصرفی در ورودی و خروجی آب پخش کن آلومینیوم برج خنک کننده بسته به بزرگی و کوچکی آبگردان از متریال مختلفی استفاده می‌شود. در فشارهای پایین و کم از متریال p.v.c و ظرفیت بالا لوله پلی‌اتیلن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 


مراحل ساخت اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کن

در این بخش مقاله نحوه ساخت و فرایند تولید یک آب پخش کن آلومینیوم برج خنک کن فلزی توضیح می‌دهیم. تمامی فلزات برای شکل پذیری و فرم‌دهی می‌بایست ابتدا تغییر ماده در آنها ایجاد نماییم . این عمل تنها با انتقال انرژی گرمایی کوره به آلیاژ صورت می‌گیرد تا از حالت جامد به مایع تغییر کند. هر ماده‌ای نیاز به دمای مشخصی برای ذوب شدن و جوش آمدن دارد. اسپرینکلر برج خنک کننده در دمای ۷۵۰ درجه شروع به آب شدن می‌کند و در حرارت ۲۷۵۰  به نقطه جوشیدن می‌رسد.

برای ساخت اسپرینکلر برج خنک کن با کیفیت و عمر بالا حتما باید مصالح خام تا مرز جوشش بالا برود. در این هنگام درون قالب اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده ریخته می‌شود تا شکل بگیرد. پس از قالبگیری فورا کاهش دما نیاز است به همین منظور در استخری با آب سرد قرار می‌گیرند. سپس از قالب خارج می‌شوند و به بخش تراشکاری منتقل می‌گردند.


مراحل پرداخت و پولیش نهایی آب پخش کن آلومینیوم 

آنجا آب پخش کن آلومینیوم برج خنک کننده توسط متخصصین کارخانه با کمک تکنولوژی و ابزار کلیه اضافه‌ها و لبه‌های آن تراشکاری می‌شود. تا به طور کامل آماده مرحله شات پلاس گردد، سطح بیرونی اسپرینکلر آلومینیوم کولینگ تاور را کاملا صاف و صیقلی کند . این بخش کمک میکند تا در آینده و به مرور زمان جلوی رسوب گذاری در قطعه گرفته شود. همچنین برای واحد بعدی و نهایی کار بستر را فراهم میکند تا به بهترین شکل انجام شود.

رنگ و عایق کلی یکی از الزامات هر محصولی که با سیالات مایع کار میکند است. پس از اجرایی شدن مراحل قبلی درنهایت درون کوره رنگ اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده قرار می‌گیرد. تا در دمای ۲۴۰ درجه سانتی‌گراد پخته شده و کاملا ضد رسوب شود. این چرخه تولیدی خبر از آب پخش کن آلومینیوم کولینگ تاور بی نظیر و مرغوب می‌دهد که می‌توان سالیان سال استفاده نمود.


اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کن فایبرگلاس


نصب آب پخش کن آلومینیوم چگونه است؟

برای این بخش احتیاج است ابتدا مراحلی را جهت آماده سازی و محیای اقدامات نصب و ایمنی دستگاه انجام دهید. ابتدا کولینگ تاور را از مدار خارج کنید و کلیه ارتباطات برقی را قطع نمایید. پس از خاموشی کامل و پمپ نشدن آب شروع به باز نمودن نمی از برج نمایید. در این بخش باید دو پنل و دیواره را جهت دسترسی کامل به ادوات داخلی باز کنید. سپس برای نصب قطعات جدید آب پخش کن آلومینیوم  معیوب قبلی را باز کرده و آنها را از داخل برج تخلیه نمایید.

حال می توانید برای شروع، محل قرارگیری اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده را تمیز کرده تا با چسب مخصوص در محل نصب کنید. برای این کار ابتدا کلیه تجهیزان را به یکدیگر متصل کرده و کاملا با روش گفته شده آب‌بندی کنید. در این هنگام ۳۰ دقیقه زمان نیاز است تا چسب عملیات را به درستی انجام دهد.

مطلب مرتبط را در صفحه نصب برج خنک کننده مطالعه نمایید.


سرویس تکمیلی اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده

در این بازه زمانی می‌توانید به روانکاری (الکتروموتور برج خنک کننده) و سیستم انتقال قدرت بپردازید تا در صورت مشکل این بخش را کنترل کرده و یا سرویس کنید. حال وقت آن فرارسیده تا با نصب آب پخش کن آلومینیوم برج خنک کننده را به حالت اولیه خود برگردانید و استارت انجام شود. توجه داشته باشید برای راه اندازی مجدد دستگاه اول پمپ را روشن کنید تا از درستی اقدامات نصب آبگردان برج خنک کن اطمینان حاصل نمایید. تا در صورت بروز مشکل قبل از استارت بتوانید ایراد را برطرف کنید. برای بستن مجدد بدنه با چسب پلی اورتان ما بین دیوارها را آغشته کنید تا کاملا وکیوم شود. این بخش دارای اهیت بسیاری بود و حتی در صورت عدم انجام آب بندی آب خروجی از اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده از میان برج به بیرون جاری می‌شود.


چه عواملی موجب خرابی اسپرینکلر آلومینیوم می‌شود؟

علت خرابی اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کن بیشتر از سه آیتم نیست اول فشار آب بالا دوم عدم مرغوبیت کالا سوم وجود رزوه در قسمت خروجی یا ورودی آب پخش کن آلومینیوم برج خنک کننده. برای بررسی بیشتر و رفع این اشکال به راه حل‌های احتمالی جهت نگهداری بهتر از قطعه می‌پردازیم. محاسبات در انتخاب این نوع وسایل میتواند تا حد چشمگیری از ترک و شکستن اسپرینکلر جلوگیری کند.

جهت استعلام قیمت برج خنک کننده برروی کلمه قیمت کلیک نمایید.

این بخش لازمه براورد دبی آب در گردش و میزان فشار مورد نیاز برای چرخش آب گردان است. بخش دوم در فرایند ساخت و تولید اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده تعیین می‌شود. زیرا ضخامت کالا مهمترین عامل خرابی در این مورد بخصوص بشمار می‌رود. برخی از تولیدکنندگان برای پایین آوردن قیمت دست به چنین اقدامی میزنند که باعث هزینه مجدد برای مصرف کننده می‌شود.

برای مطالعه دیگر قطعات برج خنک کننده کلیک کنید.