اسپرینکلر آلومینیوم  گروه فنی مهندسی تجهیز صنهت تتا قطعه پرکاربرد در صنعت برج خنک کننده مخروطی محسوب می‌شود. اسپرینکار آلومینیوم عملیات پاشش در کولینگ تاور مخروطی را انجام می دهند. اسپرینکلر آلومینیوم  وظیفه توزیع و پخش آب در برج خنک کن مخروطی را برعهده دارد. در اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کاری  از نوعی بلبرینگ برند s.k.f آلمان استفاده می شود. این قطعه ها در یک ردیف با تماس زاویهای که دارای شیاربه نحوی قرار گرفته اند .که نیروی ها تحت زاویه تماس مشخصی از یک رینگ به رینگ دیگر منتقل می‌کند. بلبرینگ‌ها با تماس یک ردیفه بسیار بهتر هستند.

نحوه قالب بندی  اسپرینکلر آلومینیوم داخل قالب پایه یا قالب مادر  ریخته می شود. قطعه را در کوره می‌گذارند،و بعد از پخته شدن در کوره با دمای ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد خارج میشود. بعد از خروج از کوره تراش کاری می‌شود تا قسمت مازاد گرفته شود. تا قسمت مازاد توسط تراش کاری از بین رفته و قطعه صیقلی شود. در آخر بر روی آن رنگ کوره ای پاشیده میشود الیافت لوله مصرفی در ورودی و خروجی اسپرینکلر بسته به بزرگی و کوچیکی از متریال مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد. درابعاد پایین از متریال پی وی سی و در ابعاد بالا از متریال پلی آتیلن مورد استفاده قرار میگیرد.اسپرینکلر آلومینیوم  این قطعه شامل سه قسمت مجزا تشکلیل شده که به دیگر وصل می‌شوند:

  1. بخش ثابت
  2. بخش چرخان
  3. روکش شفت

اسپرینکلر آلومینیوم

نکات مهم در نصب اسپرینکلر آلومینیوم

وظیفه این قطعه به این صورت است که عملیات پاشش آب بر روی پوشال پکینگ را بر عهده دارد.اسپرینکلر آلومینیوم دربرج های مخروطی با ظرفیت ۱۰ تن تا ۱۵۰۰ تن کاربرد دارد. این قطعه در انواع جنس های متفاوتی تولید میشود:برنجی . آلومینیومی و ای بی اس تولید میشود.اسپرینکلربرنجی دوام بسیار عالی داره .هر ۳ سال نیاز به تعویض است .مقاوم در برابر ضربه اسپرینکلر آلومینیوم  سبک و نصب آسون اسپرینکلرای بی اس نفوذ رسوب پذیری و در مایی بالا دفرمه می شود. برای نصب اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کاری  باید به نکات زیر توجه کرد. این نکات در  نحوه عملکرد اسپرینکلر آلومینیوم نقش و اهمیت باسزایی دارد.

سوراخ کاری لوله باید با شیبب باشد وسوراخ در اول لوله  کوچک تر وبه طرف انتهایی آن سوراخ ها بزرگ تر میشود و شیب باید رعایت گردد. محکم کردن لوله خروحی بعد از زدن چسب حرارتی واتر پروف برای محک کردن لوله و مهره کاری برای محک شدن آن. استفاده از نوار تفلون برای آبند سازی و خروج آب .  کلگی توزیع اب برج خنک کاری  گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا این قطعه را میتوان به صورت رزوه‌ای هم تولید و داخل اسپرینکلر رزوه میشود و لوله هم رزوه میشود وتوسط رزوه محکم کاری می‌شود.

  1. نحوه نقاط سوراخ خروج آبلوله خروجی اهمیت بسزایی در کارایی دستگاه دارد.
  2. محکم کردن  لوله های خروجی اسپرینکلر و مهره کاری آن
  3.  استفاده از نوار تفلون جهت آببند سازی در نقطه اتصال لوله به اسپرینکلر
  4. سوراخ کاری لوله باید ریز  و به انتها درشت شود.

انواع آبگردان آلومینیومی

اسپرینکلر ۱۰ اینچ برج خنک کننده


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده