اسپرینکلر برج خنک کننده CTR

اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده / آبگردان برنجی / آب پخش کن برنجی

اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده فایبرگلاس

اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده فایبرگلاس


اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده brass sprinkler یا آب پخش کن برنجی از انواع اسپرینکلر است که در برج خنک کننده با طراحی مخروطی یا گرد کاربری دارد. آبگردان برنجی برج خنک کن بهترین نوع متریال در طراحی سیستم پاشش آب محسوب می‌شود. نوع برنجی نسبت به آلومینیومی و سایر اسپرینکلرهای دیگر از قیمت بالاتری برخورددار است. بیشترین استفاده از این قطعه در برج‌های مخروطی و همچنین برای خنک سازی چیلر می‌باشد. هنگامی که سختی آب بالا باشد از اسپرینکلر برنجی برای اسپری سیال روی پکینگ‌ها استفاده می‌گردد. شرکت برج خنک کننده صنعتی طراح و سازنده تمامی سایزهای اسپرینکلر برنجی با ضمانت ۱۲ ماهه و گارانتی طلایی در کل کشور است.


نصب اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده 

اسپرینکلر برنجی جهت به کار بردن در برج خنک کننده از دو قسمت متحرک و ثابت تشکیل میشود. بخش ثابت یا استاتور روی لوله‌ی اصلی ورودی برج خنک کن جای می‌گیرد و در ادامه توسط  یک پیچ خودکار محکم و سفت میگردد. برای فیکس شدن و جابجا نشدن اتصال آن را با چسب ماستیک آب بندی می‌نماییم. تنظیم قسمت ثابت توسط تعداد مشخصی از لوله‌های سوراخ کاری شده با رزوه میباشد.

اگر ظرفیت اسپرینکلر برنجی بالا باشد از مهارکش یا قلاب استیل برای معلوم نمودن زاویه لوله خروجی آن استفاده می‌کنیم. بخش متحرک یا روتور عملکرد دوار دارد که با شفت به استاتوراتصال می‌یابد. یکی دیگر از اصول نصب اسپرینکلر برنجی رعایت فاصله آن با سطوح خنک کاری پکینگ برج خنک کننده می‌باشد. اگر فاصله میان اسپرینکلر با سطوح خنک کن کم شود با توجه به مقدار فشار آب سیال برگشت میخورد و به سمت پروانه برج خنک کننده مکش می‌شود.

عایق بندی در هنگام نصب اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده  میتواند فشار سیال را حفظ نماید. کیفیت بالای عایقبندی در واقع اصول سیالاتی را در برج خنک کننده محافظت می‌کند. تراز بودن لوله های اسپرینکلر در هنگام نصب قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است. به ترتیبی که اگر میزان تراز اصولی نباشد تعادل میان فشار و دبی رعایت نمی شود. این عامل می‌تواند در مصرف آب تبخیری برج تاثیر منفی ایجاد کند.


عملکرد ابگردان برنجی 

عملکرد آبگردان برنجی در یک برج خنک کننده به نحو چرخشی یا دورانی می‌باشد. تنها یک ورودی و تعدادی خروجی بر اساس اعداد زوج برای اسپرینکلر برنجی طراحی میشود. سایز ورود و خروج هر نازل طبق یک سری محاسبات تعیین گشته که با یکدیگر در تناسب هستند. بلبرینگ انتخابی جهت چرخش یک اسپرینکلر برج خنک کننده باید کاملا محکم و با دوام باشد. هنگامی که فشار سیال وارد آب پخش کن شود باعث گردش دایره مانند آن می‌شود. در ادامه جریان مایع کاملا دوارگونه از لوله‌های خروجی که روی آنها سوراخ‌هایی تعبیه گشته بر پکینگ یا پرکن پاشش می‌نمایند. نازل برنجی قطعه‌ای متحرک به شمار آمده و فشار کاری شدیدتری نسبت به افشانک ثابت دارد. شرکت برج خنک کننده اسپرینکلر برنجی را از سایزهای ۳ تا ۱۰ اینچ همراه با ضمانت عرضه می‌نماید.این شرکت با تکنسین‌های مجرب تمامی نکات طراحی و تولید یک نازل برنجی برج خنک کننده را رعایت می‌کند.


قیمت آب پخش کن برنجی کولینگ تاور 

قیمت اسپرینکلر برنجی کولینگ تاور در مقایسه با فلز دیگر مانند افشانک آلومینیوم برج خنک کننده تقریبا ۴ برابر بیشتر است. اما هزینه اولیه بالا و تنها یک بار اجرت تعمیر و تعویض یک قطعه خیلی بهتر از چندین بار هزینه کردن است. با این وجود عده‌ای از مشتریان به دنبال ارزانی رفته و فلز بی کیفیت‌تری را انتخاب می‌نمایند. باید گفت یک بار هزینه خیلی بهتر از بارها پرداخت می‌باشد. اسپرینکلر برنجی برج خنک کن در انواع ۳ تا ۱۰ اینچ برای به کار گیری در کولینگ تاورهای مخروطی تولید می‌شود.

عوامل تاثیرگذار در قیمت محصولات فلزی وزن و حجم آلیاژ مصرفی در هنگام تولید قطعات برج خنک کننده است. همچنین پخش پرداخت و شات پلاس از اهمیت بالایی برخوردار میباشد که بدون هزینه انجام نمی‌گردد. با این وجود افزایش چندین برابری اسپرینکلر برنجی برج خنک کن با نمونه آلومینیومی خود بسیار منطقی به نظر می‌رسد. آب پخش کن برنجی برج خنک کننده میتواند بهترین راه حل برای سیستم آبرسانی در انواع برج‌های مدور باشد.


ویژگی ظرفیت‌های اسپرینکلر برنجی برج خنک کن 

  • اسپرینکلر برنجی ۳ اینچ : این قطعه همراه با شات پلاس تولید شده و مرکز پاشش آب در برج خنک کننده مخروطی بوده همچنین از سه قسمت ثابت، دوار و روکش بلبرینگ شکل می‌یابد.
  • آب گردان برنجی ۴ اینچ : در برج‌های خنک کن با ظرفیت ۸۰ تن تبرید استفاده میگردد و طول عمر مفید بین ۱ تا ۳ سال دارد که با رعایت نکات نگهداری قابل افزایش است. 
  • آب پخش کن برنجی ۵ اینچ : مناسب برای کولینگ تاورهای مخروطی ۲۵۰ الی ۱۷۵۰ تن تبرید میباشد. ضخامت استاندارد و قابل قبول برای این اندازه در ۱۰ میلیمتر طراحی میشود. ورودی آن ۵ اینچ یا ۱۹۵ میلی‌متر بوده و ۴ خروجی دارد. همچنین پاسخگو تحمل فشار تا ۶ بار استاندارد و دبی آب در گردش ۱۰۰ متر مکعب را دارا می‌باشد.
  • اسپرینکلر برنجی ۶ اینچ : به طور معمول طول عمری در حدود ۲۴ تا ۴۸ ماه داشته و تا ۸ بار فشار توان مقاومت دارد. هسته مرکزی در اسپرینکلر برنجی ۶ اینچ برج خنک کن وظیفه گردش آب و تقسیم مناسب سیال راعهده‌دار بوده و رابطه آن با روان کاری بلبرینگ به صورت کاملا مستقیم است.

مطلب مرتبط اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده کلیک نمایید.


مزایای اسپرینکلر برنجی برج خنک کاری 

  1. نحوه تولید و طراحی نازل برنجی برج خنک کننده چون قطعه‌ای متحرک است به صورت تراشکاری و صیقل داده شده می‌باشد.
  2. حرکت سلیس و آرامی دارد همچنین تولید صدای آن بسیار کم میباشد.
  3. برای جلوگیری از اصطحکاک بین قطعات در فشار بالا روغن کاری می‌گردد.
  4. رسوب گرفتگی، اکسایش، خوردگی و پوسیدگی ندارد.
  5. قابلیت اسید شویی و طول عمر مفید زیاد.