اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده بهترین نوع آب پخش کن برج خنک کاری مدور است. گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا تولید کننده انواع اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده می‌باشد. این قطعه فلزی از آلیاژ بهتری نسبت به نوع آلومینیومی خود برخوردار است. اسپرینکلرها دارای انواع گوناگونی هستند و هر کدام کارایی خود را دارد. اما برای استفاده در برج خنک کننده مخروطی مقداری عملکرد آنها آرام و متفاوت می‌باشد. آب پخش کن برنجی برج خنک کننده ضد رسوب بوده و عمر طولانی دارد. عموما این قطعه در برج خنک کننده با شکستگی و ترک موجه می‎شود. عامل این اتفاق فشار سیال پشت اسپرینکلر است. اما اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده با ضخامت بالا و آلیاژ بهتر این مشکل را برطرف نموده است.

قیمت این قطعه در مقایسه با فلز دیگر مانند اسپرینکلر آلومینیوم برج خنک کننده تقریبا ۴ برابر بیشتر است. اما هزینه اولیه بالا و یک بار اجرت تعمیر و تعویض قطعه قطعا بهتر است. با این وجود عده‌ای از مشتریان به دنبال ارزانی رفته و فلز بی کیفیت‌تری را انتخاب می‌نمایند. اما باید کفت یک بار هزینه خیلی بهتر از بارها پرداخت مدام است. اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده در انواع ۱۰ اینچ الی ۳ اینچ تولید می‌شود. عوامل تاثیرگذار در قیمت محصولات فلزی وزن و حجم آلیاژ مصرفی در هنگام تولید تجهیزات است. همچنین پخش پرداخت و شات پلاس از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد که نمیتوان بی هزینه انجام گردد. با این وجود افزایش چندین برابری اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده با نمونه آلومینیومی خود بسیار منطقی است. آب پخش کن برنجی برج خنک کننده میتواند بهترین راه حل برای سیتم آبرسانی در انواع برجهای مخروطی باشد.

اسپرینکلر برنجی

آب پخش کن ۶ اینچ برنجی برج خنک کننده

روکش وظیفه حفظ و هدایت سیال را تا خروجی آب دارد. این روکش از جنس آلومینیوم تولید می‌گردد . کیفیت روکش با اپوکسی آنتی کلاک ضد رسوب تضمین می‌گردد. طول عمر اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده ۶ اینچ به طور معمول ۲۴ الی ۴۸ ماه میباشد که گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا ۲۴ ماه قطعات خود را گارانتی تعویض رایگان مینماید. هد آب پخش کن برنجی ۶ اینچ میتواند تا ۸ بار فشار را تحمل نماید. هسته مرکزی در اسپرینکلر برنجی ۶ اینچ برنجی برج خنک کننده وظیفه گردش آب و تقسیم مناسب سیال را به عهده دارد. این تقسیم رابطه مستقیمی با روان کاری بلبرینگ دارد. بلبرینگ مورد استفاده کمپانی تجهیز صنعت اس کا اف آلمان است که از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

که عموماً از متریال آلومینیوم، برنج و یا از متریال‌های پلیمری تولید و عرضه می‌گردد. طول عمر مفید اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده ۶ اینچ میانگین بین ۱ الی ۳ سال میباشد.ولیکن میتوان با رعایت نکات نگهداری و سرویسهای به موقع طول عمر قطعه را افزایش داد. از عوامل تاثیرگذار در خرابی آبگردان عموما بیشتر رسوبات آب و سختی بالای آب صنعتی می‌باشد. در بعضی صنایع تولیدی آب دارای مقداری اسید می‌باشد که پیشنهاد میگردد. برای طول عمر بیشتر دستگاه از اسپرینکلر برنجی استفاده گردد.

اسپرینکلر برنجی

اسپرینکلر برنجی ۵ اینچ

بخش ثابت اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده ۵ اینچ برج عموماً به لوله ورودی متصل می‌گردد و قسمت مدور آب پخش‌کن شروع به چرخش می‌نماید.یکی از قطعات برج خنک کننده که بسیار مهم است آب پخش کن برنجی میباشد. بخش ثابت اسپرینکلر که همان ورودی لوله که در داخل آن شیاری وجود دارد .که وظیفه ثابت نگه داشتن لوله را بر عهده دارد. قسمت وسط اسپرینکلر دارای ۳ شیار اصلی است که توسط پیچ مهره به قسمت پایین وصل و کوبل شده. این قطعه دارای ۴ خروجی است ۷۰میلی متر است و قسمت بالای آن روکش شفت میباشد.در برج های مخروطی با توجه به این که اسپرینکلربرنجی برج خنک کننده ۵ اینچ  با فشار ورودی خط آب شروع به گردش می کند.

بنابراین فشار آب در برج خنک کننده مخروطی بیشتر است . در اغلب طراحی ها فشار در نقطه  ورودی آب پخش کن برنجی حدود ۲ تا ۲٫۵ بار طراحی می‌گردد. اسپرینکلر برنجی بیشترین کاربرد د کولینگ تاور مخروطی را داراست. این قطعه در کوره درست میشود و بعد پس از خروج با دستگاه تراشکاری میشود. در نهایت بر روی این قطعه رنگ کوره‌ای اسپری میشود و مجدد در کوره قرار میگیرد تا ضد رسوب شود.اسپرنکلر برنجی ۵ اینچ در برج مخروطی ۱۲۵ تن الی ۲۰۰ تن مورد استفاده قرار داده میگیرد. پر‌فروش ترین و پر مصرف ترین نوع آب پخش کن برنجی می‌باشد.به دلیل متریال از نظر خاص مقاوم در برابر خوردگی مقاوم و در برابر زنگ زدگی رسوب گیری عالی است. سبک بودن نصبت به بقیه متریال ها و نصب آسان از نظر اقتصادی مقروم به صرفه است.

اسپرینکلر برنجی ۴ اینچ برج خنک کننده

اسپرینکلر برنجی ۴ اینچ در واقع قطعه‌ای برای پاشش مناسب آب در برج خنک کننده مخرروطی است. اسپرینکلر برج خنک کننده ۴ اینچ یکی از انواع آبگردان ۴ اینچ است که برای برج های خنک کننده با ظرفیت بالای ۸۰ تن تبرید استفاده میشود. گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا تولید کننده و تامین کننده انواع اسپرینکلر آلومینیوم و برنجی میباشد. تمامی قطعات تولیدی دارای نشان استاندارد است و ضمنانت نامه ۱۲ ماهه تعویض رایگان دارد. ظول عمر مفید اسپرینکلر برنجی  میانگین بین ۱ الی ۳ سال میباشد. ولیکن میتوان با رعایت نکات نگهداری و سرویسهای به موقع طول عمر قطعه را افزایش داد. از عوامل تاثیرگذار در خرابی  آبگردان عموما بیشتر رسوبات آب و سختی بالای آب صنعتی میباشد. در بعضی صنایع تولیدی آب دارای مقداری اسید میباشد که پیشنهاد میگردد برای طول عمر بیشتر دستگاه از اسپرینکلر برنجی استفاده گردد.

عایق بندی در هنگام نصب اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده ۴ اینچ میتواند فشار سیال را حفظ نماید. کیفیت آب بندی در واقع اصول سیالاتی را در برج خنک کننده حفظ می نماید. گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا با تکنسین های مجرب با رعایت تمامی نکات کار تعویض اسپرینکلر برنجی ۴ اینچ را انجام میدهد. تراز بودن لوله های اسپرینکلر در هنگام نصب قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است. به ترتیبی که اگر میزان تراز اصولی نباشد تعادل میان فشار و دبی رعایت نمیشود. این عامل میتواند در مصرف آب تبخیری برج تاثیر منفی بگذارد. یکی دیگر از اصول نصب اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده رعایت فاصله آب پخش کن برنجی ۴ اینچ با سطوح خنک کاری پکینگ برج خنک کننده است. اگر فاصله میان اسپرینکلر با پکینگ کم باشد با توجه به میزان فشار آب سیال برگشت میخورد و به سمت فن برج خنک کننده مکش می‌شود.

اسپرینکلر برنجی ۳ اینچ برج خنک کننده

اسپرینکلر برنجی ۳ اینچ برج خنک کننده گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا با کیفیت بالایی همراه با شات پلاس تولید میگردد. نحوه عملکرد اسپرینکلر برنجی به این صورت است که فشار آب پس از ورود به قطعه در چند رای تقسیم میشود و به نازلهای خروجی انتقال میابد.  اسپرینکلر برنجی ۳ اینچ برج خنک کننده مرکز پخش توزیع پاشش آب دوار (چرخشی) در برج خنک‌کاری فایبرگلاس مدور محسوب می‌شود. که عموماً از متریال آلومینیوم، برنج و یا از متریال‌های پلیمری تولید و عرضه می‌گردد. اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده در واقع شامل سه قسمت ثابت و دوار و روکش بلبرینگ می‌باشد.

پخش ثابت اسپرینکلر برنجی ۳ اینچ برج خنک کننده عموماً به لوله ورودی متصل می‌گردد و با فشار آب ورودی به قسمت مدور آب پخش‌کن شروع به چرخش می‌نماید.یکی از اجزای اسپرینکلر برج خنک کننده است که همان ورودی لوله که در داخل آن شیاری وجود دارد که وظیفه ثابت نگه داشتن لوله را بر عهده دارد. قسمت وسط اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده دارای ۳ شیار اصلی است که توسط پیچ مهره به قسمت پایین وصل و کوبل شده. این قطعه دارای ۶ خروجی است ۹۰میلی متر است و قسمت بالای آن روکش شفت میباشد.در برج های مخروطی با توجه به این که آب پخش کن برنجی با فشار ورودی خط آب شروع به گردش می کند، بنابراین فشار آب در برج خنک کننده مخروطی بیشتر است و در اغلب طراحی ها فشار در نقطه  ورودی اسپرینکلر حدود ۲ تا ۲٫۵ بار طراحی می‌گردد.

آب پخش کن برنجی ۵ اینچ برج خنک کننده

اسپرینکلر برنجی ۵ اینچ منایب برای برج های خنک کننده با ظرفیت ۱۷۵ تن الی ۲۵۰ تن تبرید میباشد. آب پخش کن برنجی دارای ضمانت نامه ۲۴ ماهه از گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا میباشد. کیفیت محصول در عملکرد مناسب برج خنک کننده تاثیر گذار است. مهم است از کجا قطعات صنعتی به ویژه اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده را از کجا خریداری میکنیم. لذا چند میل ضخامت کمتر میتوان به دستگاه شما خسارات زیادی وارد نماید. ضخامت استاندارد برای این اندازه ۱۰ میلیمتر طراحی شده است. ورودی آب پخش کن برنجی ۵ اینچ معادل ۱۲۵ میلیمتر بوده و دارای ۴ خروجی به اندازه ۹۰ میل می‌باشد.تحمل فشار تا ۶ بار استاندارد و دبی آب در گردش ۱۰۰ متر مکعب در ساعت را پاسخگو بوده.

این مدل در دو حالت فلنچی و رزوه‌ای تولید میگردد که هرکدام نازلهای مخصوص خودش را نیازمند است. تهیه نازل اسپرینکلر برنجی برج خنک کننده یکی دیگر از دغدغه های خریداران تا به امروز بوده است. این کمپانی با هدف جلب رضایت از مشریان کلیه آب پخش کن های برنجی خود را در صورت نیاز همراه با نازل برج مخروطی ارسال مینماید. توصیه میشود جهت عملکرد هر چه بهتر دستگاه و کاهش پرت آب از قطره گیر برج خنک کننده مخصوص مدور استفاده نمایید. برای این سایز از کولینگ تارها با متریال فایبرگلاس تهیه و ساخته شده است که با تماس به کمپانی تجهیز صنعت میتوانید خریداری کنید.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده