اسپرینکلر پلاستیکی 2 اینچ


اسپرینکلر ۲ اینچ (۲-inch sprinkler) یا آبگردان ۲ اینچ از دیگر ظرفیت‌های اسپرینکلرها می‌باشد که در مرکز برج خنک کننده آب را توزیع می‌نماید. همچنین این محصول بهترین وسیله جهت پاشش سیال در کولینگ تاور شناخته شده و استفاده می‌گردد.  عامل اسپری مایع بر روس سطوح برج خنک کننده مدور است و باعث سرد کردن آن می‌شود. اسپرینکلر ۲ اینچ اتصال ورودی آن پیچ خودکار بوده و در برج‌های ۱۰ و ۲۰ تن تبرید مخروطی کارایی دارد. از چهار خروجی تشکیل شده که نوع متصل شدن در آن رزوه‌ای می‌باشد و قابلیت اتصال مهارکش ندارد. در متریال‌های اسپرینکلر آلومینیوم، برنج، استیل، پلاستیک و چدن قابل طراحی و تولید است. که نوع آلومینیومی آن رایج تر بوده و در برابر خوردگی و رسوب گذاری مقاومت بالایی دارد. جنس برنجی نیز دوام کاری زیادی داشته و نیازمند تعویض سریع نمی‌باشد در نتیجه عمر مفید بالایی را شامل می‌گردد.


 عملکرد اسپرینکلر  ۲ اینچ برج خنک کننده

این قطعه از قسمت‌های ثابت، متحرک و روکش شفت در تمامی برج‌های خنک کننده تشکیل می‌گردد. اسپرینکلر ۲ اینچ بیضی شکل بوده و به بخش ورودی آبگردان لوله متصل و مایع را به داخل آب پخش‌کن منتقل می‌کند. بعد به قسمت متحرک رفته و به صورت چرخشی سیال درون اسپرینکلر ۲ اینچ به حرکت در می‌آید. پس از آن مایع به وسیله لوله‌ی خروجی که در اطراف آبگردان می‌باشد به درون کولینگ تاور انتقال می‌یابد. لوله خروجی اسپرینکلر منافذهایی را دارد که آب را در برج می‌برد و این سوراخ‌ها از کوچک به بزرگ است. یعنی در اول لوله سوراخ ریز بوده و در انتهای آن که همان منفذ خروجی سیال می‌باشد بزرگ می‌شود. اینگونه فشار آبی که از آب پخش کن خارج شده کاملا به طور یکنواخت در سطوح خنک کننده پاشش دارد. جهت محکم کاری لوله‌ها چسب عایق بندی استفاده می‌کنیم و دور آن نوار تفلون پیچانده می‌شود.


فشار مناسب جهت چرخش آبگردان ۲ اینچ کولینگ تاور

مقدار فشار برای اسپرینکلر ۲ اینچ در یک برج خنک کن چیزی حدود ده بار می‌باشد. که کم یا زیاد شدن گردش مدور اسپرینکلر برج خنک کننده را به همراه خود دارد. برای اینکه اسپرینکلر کار آمد بیشتری داشته باشد باید مقدار بار منطبق با استانداردهای جهانی باشد. همچنین افزایش یا کاهش سرعت مایع در برج را پمپ‌های تعبیه شده جریان سیال کنترل می‌نماید. هر چقدر اندازه و اینچ بیشتر شود به همان نسبت میزان بار بالاتر می‌رود و رابطه مستقیم دارد. تا حد امکان اسپرینکلر ۲ اینچ بهتر است که نزدیک به سقف برج خنک کاری باشد. تا شتاب طی فاصله زیادتری در جهت غلبه بر باد و هوای ورودی به برج و در آخر از فرآیند خنک شدن باشد.


خرید آب گردان ۲ اینچ برج خنک کن

اسپرینکلر ۲ اینچ با توجه به جنسی که سفارش داده شده یعنی آلومینیوم یا برنج قیمت گذاری می‌شود. استفاده از متریال برنجی هزینه‌های جانبی را به حداقل می‌رساند چرا که دوام کاری بالایی دارد. انتخاب درست آبگردان نقش موثری در افزایش بازده و کاهش هزینه نصب به دنبال خواهد داشت. شرکت برج خنک کننده تولید کننده انواع اسپرینکلر در ابعاد و ظرفیت‌های مختلف می‌باشد. این قطعه یکی از تجهیزات برج‌ها بوده که جهت اطلاع و راهنمایی می‌توانید با کارشناسان فروش ما تماس برقرار نمایید. تمامی قطعات کولینگ تاور با متریال نمونه و رعایت استاندارهای بین‌المللی در سراسر کشور تولید و عرضه می‌گردد.


نویسنده مطلب دکتر علی مرادی