اسپرینکلر 3 اینچ آب پخش کن برج خنک کن


اسپرینکلر ۳ اینچ برج خنک کننده یا آب پخش کن کولینگ تاور نمونه‌ای از آبگردان برج خنک کن بوده که با آلومینیوم و برنج تولید میگردد و اسپرینکلر inch 3 نام دارد. نحوه عملکرد آن به این صورت است که پاشش سیال را در برج خنک کن انجام می‌دهد. اسپرینکلر ۳ اینچ توزیع آب را به نحو گردشی انجام داده تا فضای برج خنک شود. این محصول از اجزای تشکیل دهنده‌ی برج‌های مخروطی بوده و برای آنها به کار برده می‌شود.

هد آب پخش کن به عنوان یک نازل دوار محسوب گشته که در سیستم پاشش یک برج مدور کارایی دارد. متریال آب پخش کن ۳ اینچ می‌تواند هر یک از جنس‌های آلومنیوم، پلاستیک، برنج، استیل و چدن باشد. اسپرینکلر ۳ اینچ با تعداد شیش خروجی در ظرفیت‌های برج خنک کننده مخروطی ۳۰ و ۶۰ تن تبرید استفاده می‌شود.

نحوه عملکرد اسپرینکلر ۳ اینچ برج خنک کننده

در آبگردان ۳ اینچ بخش ثابت به لوله‌ی عمودی مایع ورودی برج خنک کن اتصال می‌یابد. آب وارد اسپرینکلر برج خنک کننده و توسط بازوهای متصل به خروجی قسمت متحرک که منافذ زیادی دارد شده و روی پکینگ فیلمی پاشیده می‌شود. خروجی تشکیل دهنده‌ی روی روتور با توجه به سایز لوله و فشار آب ۴ تا ۸ عدد در سایزهای ۲ تا ۱۲ اینچ می‌باشد. مایع ورودی با فشار یک بار به سمت لوله‌ی داخلی اسپرینکلر ۳ اینچ در برج حرکت می‌کند.

بازوهایی که روی خروجی قرار دارند در جهت عکس جریان آب نصب شده تا امکان چرخیدن بر اثر فشار معکوس مهیا گردد. هر چه دبی آب بالاتر باشد سرعت چرخیدن آبگردان بیشتر شده و به پنج الی شش گردش در دقیقه می‌رسد. نحوه اتصال یافتن این قطعه در دو حالت رزوه‌ای یا ساده صورت می‌پذیرد و جنس لوله‌های بازو پلیکا می‌باشد.

آبگردان یا آب پخش کن آلومینیومی با سایز ۳ اینچ

این نوع اسپرینکلر ۳ اینچ با توجه به سفارش مشتری طراحی شده و قطعه‌ای پرکاربرد در تجهیزات می‌باشد. برای تولید آن شمش خام آلومینیوم را وارد قالب اسپرینکلر کرده و با دمای ۷۵۰ درجه سانتی‌گراد ذوب می‌شود. بعد دما در کوره به ۲۷۵۰ رسیده تا فلز به جوش آید و از کوره خارج گشته و روی آن را تراشکاری می‌نمایند. برای آن که خاصیت ضد رسوب دارا شود عملیات پولیش نهایی صورت گرفته و مجدد در کوره با دمای ۸۰۰ درجه قرار می‌گیرد.

این کار افزایش مقاومت اسپرینکلر ۳ اینچ را به همراه داشته و لوله‌های ورودی و خروجی از پلی‌اتیلن یا PVC ساخته می‌گردد. جهت گردش منظم آب پخش کن قطعه بلبرینگ که آلیاژی نمونه است را در آن جای می‌دهیم. شرکت برج خنک کننده فایبرگلاس صنعتی این نوع اسپرینکلر را قابل تولید برای مشتریان گرامی در سراسر کشور دارد.

استعلام قیمت کلگی توزیع آب 

اسپرینکلر ۳ اینچ در برج خنک کننده باید حتما به صورت دوره‌ای تعویض و تعمیر شود تا عمر مفید آن افزایش یابد. آب پخش کن مدام در حال چرخش سیال بوده و احتیاج به بازرسی، تعویض و روغن کاری متداول دارد. در قسمت تعمیرات و نگهداری برآورد قیمت کلگی توزیع آب برج خنک کننده مهم تلقی می‌گردد و باید دو نکته را در نظر گرفت. که شامل متریال استفاده شده و سایز یا ظرفیت آبگردان می‌باشد و بسیار تاثیر گذار است. شرکت برج خنک کننده تجهیز صنعت تتا تولید کننده نمونه در صنعت اسپرینکلر با قیمت و کیفیت بالا می‌باشد. جهت اطلاع از قیمت‌ها و راهنمایی بیشتر می‌توانید با مشاوران ما تماس برقرار کنید و به صورت آنلاین مطلع شوید.

 


نویسنده مطلب دکتر علی مرادی