اسپرینکلر ۵ اینچ برج خنک کننده قطعه‌ای است که وظیفه پاشش و خنک کاری سیال (cooling tower) را برعهده دارد. آب پخش کن ۵ اینچ کولینگ تاور بهترین وسیله اسپری سیال و پخش کردن مایع به صورت یک نواخت در سطح برج خنک کننده مخروطی می‌باشد. پاشش آب به وسیله این قطعه به صورت دوار است و با چرخش منظم تمام سطوح کولینگ تاور مرطوب و مایع خنک می‌شود. کلگی توزیع اب ۵ اینچ برج خنک کننده در گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا توسط مهندسان فنی و تخصصی این گروه طراحی و تولید می‌گردد.

آب پخش کن ۵ اینچ کولینگ تاور وسیله پرکاربرد در انجام عملیات خنک کاری یک برج است. این قطعه از ۳ قسمت جدا از یکدیگر تشکلیل شده که به وسیله یک شفت مرکزی،مهره و میله به یکدیگر اتصال دارد. اسپرینکلر ۵ اینچ برج خنک کننده Sprinkler 5-inch cooling tower شامل قسمت ثابت،بخش متحرک و روکش شفت می‌باشد.

محل ثابت در زیر قرار دارد و لوله ورودی آب به کلگی توزیع اب ۵ اینچ به آن متصل شده است.در قسمت وسط قطعه متحرک یا دوار قرار دارد که لوله خروجی آب قرار گرفته است. در انتها بخش بالا نیز روکش میل قرار دارد که از تکمیل اسپرینکلر ۵ اینچ برج خنک کننده خبر می‌دهد.


نحوه کار کردن اسپرینکلر ۵ اینچ چگونه است؟

سیال از قسمت ورودی وارد لوله شده و داخل آب پخش کن ۵ اینچ برج خنک کننده می‌شود. آب جاری شده گرم است و با حرکت دوار از درجه آب کاسته می‌شود.از بازو خروجی که در اطراف قسمت متحرک قرار دارد به صورت یک نواخت برروی پکینگ برج خنک کننده اسپری می‌گردد.باید توجه کرد که نحوه سوراخ تخلیه آب بسیار مهم و با اهمیت است.

به همین علت توسط مهندسان فنی این گروه روزنه آب به صورتی طراحی شده که آب تا انتهای لوله خروجی(نازل آب پخش کن برج خنک کننده) در جریان بوده و حرکت هوا در تمام نقاط به صورت یک نواخت افشانده شود. روزنه تخلیه آب در ابتدای لوله زیرین و هر چه به انتهای لوله نزدیک می‌شویم سوراخ خروجی آب درشت‌تر می‌شود.


اسپرینکلر 5 اینچ برج خنک کنندهاسپرینکلر 5 اینچ برج خنک کننده


آبگردان ۵ اینچ کولینگ تاور مناسب چه برجی است؟

اسپرینکلر ۵ اینچ برج خنک کننده قطعه پر کاربرد در صنعت خنک کاری بوده است . آب پخش کن ۵ اینچ کولینگ تاور صنعتی در انواع برج خنک کننده مخروطی یا استوانه‌ای مورد کاربرد قرار می‌گیرد آبگردان ۵ اینچ کولینگ تاور به صورت فنی طراحی می شود  تا بازدهی برج خنک کاری را افزایش دهد. آب پخش کن ۵ اینچ دارای ۴ خروجی ۷۰ میلی‌متر می‌باشد که در برج ۸۰ تا ۱۲۵ تن تبرید مورد کاربرد قرار می‌گیرد.


 نحوه حرکت و پاشش آب اسپرینکلر چگونه است؟

حرکت اسپرینکلر ۵ اینچ برج خنک کننده به خاطر فشار آب وارد شده به لوله خروجی بوده که برای پاشش آب در سطح کولینگ تاور می‌چرخد. مقدار چرخش به میزان آب وارد شده به دستگاه بستگی دارد هر چه میزان آب وارد شده بیشتر باشد به همین نسبت سرعت چرخش آب پخش کن ۵ اینچ برج خنک کننده افزایش پیدا می‌کند.

خروجی و پاشش آب در سطح پکینگ فیلمی توسط لوله انجام می‌گیرد که در طول لوله خروجی‌هایی برای پاشش آب قرار داره شده که این خروجی در ابتدای لوله ریزتر و هر چه به انتهای لوله نزدیک می‌شویم درشت‌تر می‌شود تا حرکت و پاشش آب به صورت کامل انجام گیرد.


متریال برنجی اسپرینکلر ۵ اینچ برج خنک کننده:

متریال اسپرینکلر برنجی ۵ اینچ کولینگ تاور جزء بهترین و مرغوب ترین آلیاژ در تولید آب پخش کن ۵ اینچ برج خنک کننده می باشد. نحوه ساخت قطعات برج خنک کننده فلزی به این ترتیب است : برنج آب شده داخل قالب مادر ریخته میشود و در داخل کوره گذاشته می شود تا کاملا پخته شود بعد از خروج از کوره با دستگاه تراشکاری مخصوص تراشکاری می شود تا قسمت مازاد آن گرفته شود.

از مزایا شاخص و بارز متریال آب پخش کن ۵ اینچ برنجی برج خنک کننده می‌توان به دوام بالا کارای وعدم رسوب گیری و خراب شدن در برابر قطرات آب ماده در اسپرینکلر ۵ اینچ برج خنک کننده اشاره کرد و همچنین روان کار دستگاه اشاره کرد . طول عمر این متریال در تولید آب پخش کن ۵ اینچ برج خنک کننده بالا است و برای مشتری به صرفه بوده است و دیرتر نیاز به تعویض دارد.


متریال آلومینیوم اسپرینکلر برج خنک کننده:

متریال آلومینیوم جزء پرکاربردترین مواد فلزی در تولید قطعات برودتی محسوب می‌شود. نحوه شکل گیری این اسپرینکلر ۵ اینچ برج خنک کننده آلومینیومی به صورتی است که آلیاژ آب شده داخل قالب مادر ریخته می‌شود و در کوره می‌گذارند تا کاملا ذوب گردد. بعد از خروج از کوره با دستگاه مخصوص تراشکاری می‌گردد.

در انتها برای بالا بردن عمر مفید کلگی توزیع آب ۵ اینچ رنگ کوره‌ای بر روی آن اسپری می‌شود تا دوام قطعه را بالا ببرد. از مزایای شاخص این مصالح می‌توان به وزن سبک و دوام بالا کاری اشاره کرد .دیگر مزیت آبگردان ۵ اینچ کولینگ تاور  فشار وارد شده به برج بسیار کم بوده و عمر مفید دستگاه افزایش پیدا می‌کند.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده