اسپرینکلر ۶ اینچ برج خنک کننده دستگاهی است که وظیفه خنک کاری در برج خنک کننده بر عهده دارد . وظیفه اصلی این قطعه پاشش و توزیع آب در برج خنک کننده می باشد. این قطعه با حرکت دردوار خود آب را خنک کرده و درون برج برروی پکینگ مدیا پاشش می شکند. که این وظیفه به وسیله قسمت دوارد این قطعه بوده که در وسط آن قرار دارد. این قطعه در انواع برج خنک کننده مخروطی تولید شده در گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا در تناژ متفاوت تولید و مورد کاربرد قرار میگیرد. وظیفه اسپرینکلر ۶ اینچ برج خنک کننده توزیع یک نواخت آب در کل برج خنک کننده می باشد. وظیفه قطعه مرکزی که در وسط این قطعه قرار دارد. حرکت منایب و دقیق در کنار پاشش مداوم آب بر روی پکینک است.

که این پاشش به وسیله قسمت متحرک که وسط آب پخش کن ۶ اینچ قرار دارد انجام می گیرد. پخش آب به صورت چرخشی انجام می گیرد و تمامی سطوح پکینگ مدیا خنک میشود.

استایل اسپرینکلر ۶ اینچ برج خنک کننده؟

اسپرینکلر ۶ اینچ برج خنک کننده قطعه است که به صورت استوانه تشکیل شده است . این قطعه دارای ۳ قطعه جدا از یکدیگر بوده است که به وسیله شفت و لوله مرکزی به یکدیگر متصل می شود. این ۳ قطعه شامل قسمت ثابت که در زیر قطعه قرار دارد. قسمت متحرک که در وسط آن قرار دارد و با چرخش دایره وارد آب را بخش می کند. و روکش شفت که در بالای قطعه قرار دارد. نحوه کار کردن این قطعه به این صورت است که به وسیله شفت و لوله مرکزی به یکدیگر متصل شده است. لوله ورودی آب در زیر قطعه برروی ورودی دستگاه نصب شده و آب به وسیله آن به داخل آب پخش کن ۶ اینچ پاشیده میشود .آب پاشیده شده به وسیله لوله خروجی که در طراف قسمت متحرک بوده آب را برروی پکینگ کولینگ تاور  پاشش می کند .

برای محکم کاری و جلوگیری از هدر رفت آب برروی لوله چسب مخصوص زده می شود تا عایق بندی شود. و از آن به وسیله پیچ و  مهره مخصوص محکم کاری می شود. تا از هدر رفت آب جلوگیری شود. نحوه سوراخ کاری لوله بسیار مهم می باشد. به این صورت که سوراخ اول ریزتر بوده و هر چه به انتهای لوله نزدیک می شویم سوراخ درست می شود. این به این علت است که با جریان هوا آب تا انتهای قطعه حرکت کند و پاشیده شود.

اسپرینکلر در چه برج خنک کننده کاربرد دارد؟

اسپرینکلر ۶ اینچ برج خنک کننده در برج خنک کننده مخروطی در تناژ های متفاوت مورد کاربرد قرار می گیرد. و یک  قطعه اساسی  برای پاشش آب در برج به حساب می آید. متریال مورد استفاده در تولید هد آب پخش کن ۶ اینچ برج خنک کننده به چند نوع متریال تقسیم  می شود که این پر کاربرد ترین متریال  . متریال برنجی و آلومینیوم می باشد. هر کدام از این متریال دارای مزایای متفاوتی هستندو ولی متریال آلومینیوم پر کاربرد تر بوده است. مزایای متریال برنجی به شرح ذیل می باشد:  این متریال به هیچ وجه رسوب نمی گیرد و گردش آب  و عمر مفید بالایی دارد. مقاومت بلایی دارد و در براب قطرات آب دچار خوردگی و پوسیدگی نمی شود. طول عمر این متریال بسیار بالا است و برای مصرف کننده مقروم به صرفه است. در برابر فشار وارد یه دستگاه مقاوم بوده و استایل خود را از دست نمی دهد. و هر ۳ سال نیاز به تعویض دارد.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده