برج خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک یکی از تجهیزات کاربردی صنعت تولید مصنوعات پلاستیکی می‌باشد. کولینگ تاور تزریق پلاستیک معمولا در صنایع تولید وابسته به تزریق پلاستیک و دیگر کارخانه‌جات مربوطه مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمامی سیستم‌های خنک کننده شباهت‌هایی با یکدیگر دارند که میتوان گفت در عملکرد یکسان هستند. اما طرحان و سازندگان در این صنعت برای هر کدام اختصارهایی میگذارند زیرا نحوه خنک کردن آب شیف کاری دستگاه موقعیت نصب برج و دیگر آیتم‌ها از نکات قابل بحث میباشد. این این صنعت به طور میانگین دستگاههای اکسترود در دو شفیت ۱۰ ساعته فعالیت میکنند. در اکثر این کارخانه‌جات علاوه بر سیستم خنک کننده مکانیکی از استخرهای پاشنده یا مخازن کویل دار نیز استفاده می‌شود.

نگهداری و افزایش منابع آب سرد میتواند به برج خنک کننده تزریق پلاستیک در فصول گرم کمک شایانی بکند. به طور انحصار شکل ظاهری این دستگاه مکعبی بوده و تنها از یک فن و الکتروموتور برای جریان هوا در آن استفاده میگردد. فاصله دمایی یا همان دلتاتی در اکثر واحدهای تزریقی بین ۴۰ الی ۲۵ درجه سانتیگراد است. البته در بیشتر موارد دبی آب کمی را در جریان دارند و نیاز به کولینگ تاور تزریق پلاستیک بزرگی نیست. واحدهای تولیدی پلاستیک دمایی مرزی دارند و نمیتوان میانگینی برای محاسبات آنها در نظر گرفت . زیرا اختلاف و طراحی اشتباه میتواند به صاحب واحد تولید خسارات سنگینی وارد نماید.

برج خنک کننده تزریق پلاستیک

انواع برج خنک کننده تزریق پلاستیک چیست؟

به طوری طراحی و سازندگان صنعت برج خنک کن ۴ مدل را برای سامانه خنک کاری تزریق پلاستیک طراحی و به بازار معرفی نموده‌اند. این انواع شامل مدارباز مکعبی،مداربسته هیبریدی،دوسلولی فایبرگلاس و مدار باز مخزوطی می‌باشد. هر یک از مدل‌های دستگاه مناسب موقعیت مکانی مشخصی طراحی شده است لذا برای انتخاب کولینگ تاور تزریق پلاستیک پیشنهاد میگردد قبل از خرید کالا با مشاوران فنی ارتباط بگیرید.برج خنک کننده مبدلی برای آزاد سازی گرما در آب و با اثر جذب دما باعث کاهش چشمگیر دمای سیال مایع شود. عموم مصرف کارخانه جات تزریق پلاستیک برج خنک کننده ۱۰ تن الی ۱۰۰ تن میباشد. لذا ذر این واحدهای صنعتی برای خنک نمودن و پایین آوردن گرمای نهان سیستم‌های خود نیاز چندانی به آب ندارند. با توجه این معادلات دبی آب درگردش پایین‌تری نسبت به دیگر صنایع دارند.

 خرید برج خنک کن مکعبی تزریق پلاستیک

برای تهیه یکدستگاه مبدل حرارتی با اشکال مهندسی ابتدا باید محاسبات جامعی به عمل بیاید. بخش اول معادلات براورد میزان دلتاتی و آپروج میباشد که با مقدار سیال در گردش و منطقه مورد استفاده جمع و عدد تبرید مورد نیاز را به ما اراِیه میدهد. کولینگ تاور تزریق پلاستیک مکعبی به منظور استفاده تمام برای این این صنعت نیست بلکه اینطور میتوان گفت میزان برودت این صنایع را میتوانیم با این تناژ مختلف دریافت نماییم . در جدول نخست باید بدانید برای ۱۰ متر مکعب آب در گردش مدار با دلتاتی ۷ درجه شما دستگاهی با توان ۱۱ تن تبرید یا همان ۱۰ تن برودتی نیاز دارید.هر په میزان حجم آب افزایش یابد نتیجه ظرفیت برج خنک کننده تزریق پلاستیک بالا میرود.

مدار بسته یا مدار باز کدام بهتر است؟

با توجه به شرایط محیطی میتوان در انتخاب برخی از کولینگ تاورها مقداری تفکر نمود . زیرا در شرایط جوی متفاوت نمیتوان از یک نوع مدار بهره گرفت. به همین منظور تولید کنندگان این واحد صنعتی دستگاهی برا مدار بسته یا همان برج خنک کننده هیبریدی  تولید نموده‌اند. این دستگاه قابلیت کار در دو نوع هواخنک و آب خنک را به طور همزمان دارد. حتی این طور بیان شده است که جایگزین مناسبی برای سامانه‌های کندانسور هوایی میباشد. از برج خنک کننده تزریق پلاستیک با مدار سته یا کویل‌دار در کارخانه‌جاتی استفاده میشود. دلیل این انتخاب ۱-دارای سختی بالایی در آب و ۲-کمبود تامین این سیال با ارزش روبرو هستند استفاده می‌شود. البته از این نکته نباید غافل بود که تنها مناطق خشک با بحران بی آبی روبرو هستند بلکه تمام کره زمین در خطر بی آبی تهدید می‌شود.

قطعات برج خنک کننده تزریق پلاستیک

قطعات کولینگ تاور تزریق پلاستیک چست؟؟

تمامی تجهیزات صنعنتی مانند هواساز،دیگ بخار و چیلر متشکل از چندین قطعه هستند. لوازم بکار رفته در زمان مونتاژ و ساخت دستگاه بیان‌گر کیفیت و مدت زمان بهینه کار مبدل میباشد. نام‌هایی که گفته شد همگی با فشار بالای سیالاتی کار میکنند و این به معنای اهمیت آنها می‌باشد. برج خنک کننده تزریق پلاستیک دستگاهی با عملکرد بالا و فشار بسیار است که گاهی در برخی از صنایع به صورت ۳ شیفت کار میکند. با توجه به فعالیت برج در شبانه روز متوجه اهمیت کیفیت قطعات برج خنک کننده میشویم. در این محصول که متشکل از چند وسیله کار آمد است تنوع لوازم یدکی روز افزون در حال گسترش می‌باشد. انواع تجهیزات در کولینگ تاور تزریق پلاستیک به ترتیب اولویت نام برده شده:

 1. بدنه
 2. اتصالات
 3. دینام
 4. پروانه
 5. نازل
 6. کمربند لوله
 7. پکینگ
 8. ساپورت (استراکچر)
 9. لوور
 10. کاهش دور
 11. قطره گیر
 12. هیتر
 13. شناور
 14. اسپرینکلر

 

۱- بدنه برج خنک کننده تزریق پلاستیک

قسمت ظاهری و محافظ قطعات داخلی یک برج را بدنه می‌نامند. عموما کاربرد فنی این بخش محافظت از تجهیزات می‌باشد ولیکن در کنار این مسئولیت زیبایی محیط صنعتی و خود مبدل به طراحی این بخش ارتباط دارد. ساخت قالبهای بدنه از مواد ترکیبی فایبرگلاس است که به سازندگان این امکان را میدهد تا دستگاه را به اشکال مختلفی طراحی تولید نمایند. نکات مهمی در این بخش وجود دارد که خلاصه‌ای از آنها را عنوان می‌کنیم . کیفیت برچ خنک کننده تزریق پلاستیک و عمر مفید آن ارتباط مستقیم با بدنه دارد. زیرا ضخامت و مواد مصرفی در این بخش بسیار گوناگون می‌باشد. چرا که در هنگام قالبگیری میتوان از انواع رزین موجود در بازر استفاده نمود ولی آیا تمامی این مصالح مرغوبیت دارد؟ درنتیجه برای آشنایی بیشتر با فایبرگلاس باید مطالب گوناگونی مطالعه نمایید.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده