برای رفع رسوبات برج خنک کننده مداربسته بهترین راه حل میباشد و میتواند با کویل بسته خود مدار آب را کنترل و اجازه رشد میکروبهای بیولوژیکی و رسوب گذاری داخل دستگاه خنک کن ندهد.رسوبات و سختی آب در سیستم های خنک کننده یه معضل بزرگ است.آبی که از ابرهای جو به زمین میبارد هنگامی که از فراز شهرها عبورمیکند.اکسیدکربن وگوگرد را جذب و به اسید رقیق تبدیل میشود. که با عبور از لایه های زمین جامدات را به صورت نمک جذب میکند. این فرایند سختی آب را فزایش داده و باعث ایجاد رسوب در برج خنک کننده میشود. برای جلوگیری از این اتفاق گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا دستگاهی به نام برج خنک کننده مداربسته را طراحی و تولید می نماید. برای خرید این مدبل کویل دار مدار بسته تایین میزان دبی آب در گردش اولین گام اندازه متراژ کویل است.

برج خنک کننده مداربسته

آب‌های زمینی دارای سختی بالا هستند و این عامل میتواند در سیرفرایند خنک کردن سیال به سیستم و سامانه یک کارخانه خسارات زیادی وارد نماید. به منظور جلوگیری از این اتفاقات احتمالی برج خنک کننده مداربسته میتواند انتخاب مناسبی باشد. برای خید و انتخاب یک دستگاه خنک کننده با کویل مداربسته نیازمند طراحی و حاسبات دقیقی هستیم. این محاسبات شامل دبی آب درگردش، میزان دلتاتی و منطقه مورد درخواست دستگاه است. از دیگر علتهای پیشنهاد این خنک کننده سیستم مصرفی آب و بهینه سازی مصرف انرژی دستگاه می‌باشد. این برج خنک کننده مداربسته قابلیت خنک کاری با مهندسی هوا خنک را دارد و میتواند جایگزین مناسب و بهتری برای کندانسورهای هوایی باشد. خنک کردن آب از مهمترین دغدغه‌های سیستم خنک کاری یک کارخانه صنعتی میباشد. و رعایت تمام اصول در این سیکل بسیار سخت و دشوار است به همین منظور میبایست مورد ارزیابی قرار گیرد.

کویل مداربسته

برج خنک کنننده مدار بسته یا کندانسور هواخنک ؟؟

از نظر برخی این دو دستگاه هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. ولیکن انتخاب برج کویل دار به مراتب از یک کندانسور بهتر و کم هزینه تر است. تعمیر و نگهداری اولین عیب یک ایرکولر است. تعداد فنهای زیلابگ بسیار در طراحی این مبدل و صدای ناحنجار آن همچنین میزان برق مصرفی چشمگیر از دیگر معایب این مبدل است. تمامی این معایب در کنار مکان نصب که معمولا در فضاهای بسته میباشد. از کندانسورهوایی یک خنک کننده بد ساخته است. در مقابل برج خنک کننده مداربسته در طراحی خود تمامی این معایب را برطرف نموده و یک کاربری ویژه نیز دارد.  و ان دو مداره بودن کولینگ تاور است این دستگاه میتواند دو مدار آب را همزمان خنک کاری نماید. توان تبردی بالاتر و کاربری بیشتر در سالهای اخیر باعث شده تا اغلب کارخانه جات صنعتی سیتم های خنک کاری را به برج مداربسته کویل دار تغییر دهند.

برج خنک کاری فایبرگلاس

برج خنک کننده مداربسته یا مدر باز کدام بهتر است؟؟

فناوری برجهای خنک کننده با مدار باز یا همان کانترفلو بیشتر مناسب با سیستم های تهویه مطبوع میباشد. به طوری که خنک کردن آب در مای پایین هم رسوبات کمتری در پی دارد و هم شیفت کاری دستگاه پایین تر است. و آیتمی که در صنعت و تولیدات کارخانه‌های عظیم به هیچ عنوان معنا ندارد. دمای آب بالای ۵۰ درجه و همچنین شیفتهای کاری ۲۴ ساعته به نمودار بی رحم به ما نشان میدهد. برج خنک کننده مداربسته تنها میتواند جواب این حجم از فشار سیالاتی را با کیفیت و میزان برودت بالا بدهد. به همین منظور در انتخاب یک کولینگ تاور آیتم کاربری دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا مبدلهایی که برای سامانه های تهویه مطبوع طراحی میشوند به مراتب ضعیف تر هستند. اما برج خنک کننده مداربسته برای مکانهای پرفشار و میزان سختی بالا طراحی و به مرحله تولید رسیده است.

برج خنک کن کویلی

کاهش دمای آب برج خنک کننده مداربسته در تابستان

کاهش دمای سیال آب اصلی‌ترین وظیفه و کاربرد یک مبدل خنک کننده است. اما این موضوع و فرایند تبرید عملا در تابستان امکان پذیر نمی‌باشد. به دنبال چاره گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا  توانسته با دانش بومی و فنی مهندسین خود به ساخت و طراحی مبدلی کویل دار با مداربسته برسد. این طراحی می‌تواند میزان خنک کاری آب را در تابستان به ۱۵ درجه پایین‌تر از ورودی سیال مایع به داخل برج خنک کننده مداربسته برساند. این کاهش دمای بهتر سبب حفظ و نگهداری سیکل مکانیکی یک کارخانه میشود.به دنبال آن از این دسگاه در مجتمع های عظیم که دارای شیفت کاری بالا هستند هم استفاده میگردد. کویل دار بودن برج خنک کننده هیبریدی توانسته است میزان رسوبگذاری آب را در داخل چرخه مدار به صفر برساند. همین عامل باعث خنک شدن هرچه بهتر سیال در هنگام خنک کاری است. مکان نصب دستگاه دومین عامل کاهش دمای بهتر است. برج خنک کننده مداربسته را میتوانید در محیط باز نصب کنید.

هرچه میزان گردش هوای تازه و مطلوب داخل بر بهتر جریان یابد خنک کردن سیال مایع سریعتر و بهتر انجام میشود. به دنبال این موضوع برخلاف کندانسورهای هواخنک میتوان کولینگ تاور را در محل باز و بدون سقف نصب نمود.مکش هوای تازه و عبور هوای خنک دارای رطوبت نسبی دمای سیال داخل کویل را کاهش میدهد. و درصورت احتیاج به دمای پایین‌تر مدار دوم را وارد چرخه نمایید تا علاوه بر خنک کاری با سیال هوا . خنک کردن کویل با سیال مایع هم را تجربه نمایید.

خرید کولینگ تاور فایبر


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده