تعویض پکینگ برج خنک کننده


تعویض پکینگ برج خنک کننده Replacing the cooling tower packing (تعویض پکینگ کولینگ تاور) یکی از مهمترین بخش‌های سرویس و تعمیرات برج خنک کننده میباشد. پکینگ مدیا در برج خنک کن دارای عمر نسبتا کوتاهی است و این امر باعث شده است. هر دوسال یا سه سال  پکینگ کولینگ تاور تعویض یا سرویس گردد. لازم است بدانید می‌توانید با رعایت نکاتی که در این مقاله انتشار می‌دهیم طول عمر پکینگ مدیا را افزایش دهید. تعویض به موقع و انتخاب پکینگ مدیا مناسب می‌تواند در عملکرد برج خنک کننده تا ۶۰ درصد تاثیرگذار باشد. چرا که وظیفه مهمی برعهده پکینگ‌ها می‌باشد چون تمام خنک کاری آب توسط همین قطعه کولینگ تاور انجام می‌شود.


چگونه تعویض پکینگ برج خنک کننده را انجام دهیم؟

در این بخش توضیحات تکمیلی و کمکی را در راستای تعویض پکینگ کولینگ تاور ارائه داده‌ایم. ابتدا برای سهولت در انجام کار و عملیات پنل‌های دیواری (بدنه) را از یکدیگر باز نمایید. برای این کار اگر برج خنک کننده مخروطی است دو دیواره و اگر مکعبی میباشد تنها یک پنل را باز کنید. برج را از مدار خارج کرده تا پکینگ‌های معیوب تخلیه شود و سپس با مواد شوینده مخصوص داخل برج خنک کن را شستشو دهید.تا کلیه خرده پکینگ‌های قبلی و رسوبات جمع شده در تشتک برج خنک کاری کامل جمع شود. لطفا قبل از چیدمان و تعویض پکینگ برج خنک کن از سالمیاستراکچر یا عنکبوتی نگهدارنده پکینگ‌ها اطمینان حاصل کنید. حال می‌توانید پکینگ جدید را در برج نصب کرده و مجدد دستگاه را به مدار بازگردانید در صورت نیاز به مشاوره و اعزام تکنسین با شماره تجهیز صنعت تتا تماس حاصل فرمایید.


تعویض پکینگ کولینگ تاور


اگر برج خنک کننده مخروطی بود چگونه پکینگ‌ها را برشکاری کنیم؟

برای برش پکینگ‌ها به اندازه و ابعاد دلخواه باید تجهیزات حرفه‌ای داشته باشید. با خرید از گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا کلیه این خدمات به صورت رایگان در اختیار مشتری قرار خواد گرفت. محاسبه تعداد و اندازه چیدمان نیاز به اطلاعات فنی دارد. لذا برای تعویض پکینگ کولینگ تاور مخروطی باید تمامی پرکن‌ها برشکاری شده باشد. برای این کار کافیست قطر برج خنک کن را به ما اطلاع دهید تا تعداد را برای شما مشخص کنیم.


آیا برای میتوان پکینگ کولینگ تاور را شستشو دهیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله ولیکن بسته به مواد پکینگ مدیا دارد. برخی از انواع این محصول با مواد PVC تولید شده که با توجه به خشکی ماده این امکان وجود ندارد. زیرا با فشار آب جت واشر پکینگ‌ها خرد شده و از یکدیگر جدا میشوند. تعویض پکینگ برج خنک کننده در نوع فیلمی با متریال PVC بسیار مرسوم بوده قابل شستشو نمی‌باشند. اما پکینگ اسپلش کولینگ تاور این امکان را دارد تا در دمای بالای ۹۰ درجه با فشاری بالغ بر ۳ بار در دقیقه شستشو شود. مصالح بکاررفته برای ساخت پکینگ از مواد پلی پروپیلن (PP) بوده و حتی قابلیت اسیدشویی را دارد.


تعویض پکینگ فیلمی برج خنک کننده

تعویض پکینگ فیلمی به مراتب از نوع اسپلش بسیار سخت‌تر و دشوارتر است چرا که ماده PVC به مرور زمان در تماس با آب خشک میشود و بسیار شکننده می‌باشد. به همبن منظور امکان تعویض پکینگ کولینگ تاور از نوع فیلمی کاریست زمان بر و نیاز به آرامش دارد. ابتدا اگر میزان رسوبات خیلی بالا نباشد می‌شود هر بلوک به تنهایی از برج خارج نمود. اما در زمانی که مدت زیادی پکینگ فیلمی برج خنک کننده تعویض نشود رسوبات کاملا در لایه‌های فیلم نفوذ کرده و دیگر به سادگی از هم جدا نمی‌شوند و باید از پیکور یا وسایل دیگر استفاده نمود.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده