24 مهر 1399
11 views
نظر %

یکی از کاربردی‌ترین فن‌های کولینگ تاور فن فایبرگلاس برج خنک کننده می‌باشد. این نوع فن فایبرگلاس در گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا با سطح مقطع ایرفویل تولیدمی‌گردد. فن فایبرگلاس برج خنک کننده دارای ابعاد گوناگونی می‌باشد. این ابعاد در فن فایبرگلاس کولینگ تاور از قطر هشتاد و پنج سانتی‌متر .شروع و تا قطر پنج و نیم متر .در گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا عرضه می‌گردد. فن‌های فایبرگلاس دارای دو بالانس استاتیکی و دینامیکی هستند.  این بالانس‌ها کمک می‌کنند .تا فن فایبرگلاس  آرام و روان در مدار خود حرکت و هوادهی مورد نیاز آن دستگاه را تامین کنند. هر بالانس در چرخش فن محوری عملکرد مختص خودش را دارد .بالانس استاتیکی ارتعاشاتی که کاملاً می‌تواند یک بدنه برج خنک‌کننده فایبرگلاس عظیم‌الجثه را به لرزه دربیاورد جلوی آن را خواهد گرفت.

ولی بالانس دینامیکی نوع فن فایبرگلاس در برج‌های خنک‌کننده هشتاد ۸۰ تن الی هزار و پانصد ۱۵۰۰ تن مورداستفاده قرار می‌گیرد. سرعت این نوع فن‌ها بنا بر الکتروموتور برج  قابل‌ تغییر است. الکتروموتورها برای چرخاندن این نوع فن سه فاز هستند. نوع ولتاژ آن‌ها سیصد و هشتاد و از برق صنعتی بهره می گیرند. در همین اساس جدولی را گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت طراحی کرده‌ایم که بر او اصول می‌توانید شما قطر فن هوادهی فن نوع فن تعداد پروانه و بلیت‌ها جنس هاپ طول بال‌ها و همچنین مقدار هزینه‌ای که باید بابت هر یک از فن‌های فایبرگلاس پرداخت کنید را در جدول پایین تعبیه کرده است. فن‌های فایبرگلاس رقیب جدی برای فن‌های برج خنک‌کننده آلومینیومی است.

قیمت فن فایبرگلاس برج خنک کننده

چرا فن فایبرگلاس برج خنک کننده؟

این نوع فن فایبرگلاس برج خنک کننده وزن کمتری به دیگر همتای خود آلومینیومی دارند و از سبک آن‌ها باعث محبوبیت آن‌ها شده‌ایم. این سبکی وزن در طول عمر آن‌ها تاثیر مثبتی گذاشته است. این سبکی باعث شده فشار کمتری به دینام و کاهش در هنگام چرخش ایستاد و حتی ترمز موتور وارد کند. و این عمل سبکی آن‌ها را تضمین کرده بلیت از جنس فایبرگلاس است. این نوع بلید‌ها دارای سطح مقطع ایر فویل هستند. طراحی برگرفته از مهندسی هواپیماست در داخل هر بلیط شبکه‌های مربع شکلی طراحی شده‌است .که این شبکه‌ها از ایجاد سروصدای اضافی جلوگیری می کنند. شفت های اتصال بلیت‌ها به هاب از جنس آلومینیوم بوده خود هاب مرکزی از آلومینیوم ریخته گری طراحی می شود.

عرضه تیغه‌های فن فایبرگلاس برج خنک کننده به نسبت دیگر همتاهای خود پلی آمید و آلومینیوم از عرض بیشتری بهره می‌گیرد . و بعضاً عرض هر تیغه و بلیط به سی و هشت سانتی‌متر می‌رسد. به همین منظور تعداد پروانه‌ها کمتر شده و زاویه آن‌ها به طریقه‌ای طراحی می‌شود. که میزان هوادهی بهتری به تعداد فن‌های که با بلیت‌های بیشتر طراحی می‌شوند دارند. این نوع فن‌ها می‌توانند سریع‌تر بچرخند کمتر انرژی مصرف کنند. فشار کمتری بر روی الکتروموتور وارد نمایند. هرچی مقاومت فن‌ها در زمان چرخش بیشتر باشد. به همان منظور انرژی بیشتری صرف می‌شود تا بتوان او فرد را به گردش دربیاوریم پس انتخاب یک فن درست می‌تواند در بهینه‌سازی مصرف انرژی به شما کمک شایانی بکند.

فن فایبرگلاس برج خنک کننده

ساختار وطراحی 

ساخت و طراحی فن فایبرگلاس برج خنک کننده از ظرافت بالایی نیز برخوردار است. کیفیت و کارایی فن فایبرگلاس از بعضی مواد دیگر نظیر پلی آمید بیشتر می باشد. در طراحی و ساخت این نوع پراوانه فایبرگلاس از دو نوع مهندسی بر میگرید اولی ایرفویل و دومی تیغه مواج. اگر بخواهیم این دو را با هم مقایسه کنیم هرکدام دارای ویژگی منحصر به فرد خودش است. سبکی و در عین حال کاآمدی و مقاومت بالا از جمله ویژگیهای مخصوص پروانه فایبرگلاس است. این نوع فن محوری در برابر پوسیدگی و خوردگی رطوب آب و فشار هوا بسیار مقاوم بوده و دارای استانداردهای جهانی میباشد. فن فایبرگلاس برج خنک کننده را میتوان به عنوان یکی از ۴ فن برتر جهان نام برد. تا قبل از ورود فن فایبرگلاس به صنعت برج خنک کننده فن آلومینیوم استفاده میشد. اما به علت قیمت بالا فلزات و سنگینی فن از فن فایبرگلاس استفاده میشود.

برج خنک کننده تولیدی در شرکت فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا از متریال فایبرگلاس ساخته و طراحی شده است. همخوانی متریال فن و بدنه برج خنک کننده زیبایی و کارآمدی یکسانی را ما بین دیگر قطعات برج خنک کننده ایجاد مینماید. در باله ها یا همان بلیدهای فن فایبرگلاس برج خنک کننده از شبکه بندی مستحکمی طراحی شده است. این شبکه های در هم تنیده مقاومت بلید فایبرگلاس را فزایش میدهند. این قدرت به کمک شکستن مقاومت باد در برابر فشار سیالاتی هوا می آید. و پروانه فایبرگلاس برج خنک کننده به آرامی بدون ارتعاشات اضافی در مدار خود میگردد. مقاومت هوا که بشکند باعث میشود دور فن به صورت منظم و همانطور که طراحی شده است به گردش در بیاید. و نتیجه این طراحی اصولی جز کیفیت هوادهی CFM مناسب و درنهایت تبرید بالا با ماکسیموم ظرفیت دستگاه خواهد بود.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده