محاسبات و طراحی برج خنک کننده CTR

فونداسیون برج خنک کننده/ نقشه فونداسیون کولینگ تاور فایبرگلاس مکعبی

فونداسیون برج خنک کننده فایبرگلاس

فونداسیون برج خنک کننده فایبرگلاس

فونداسیون برج خنک کننده foundation قطعه‌ای است که برج خنک کننده را روی آن جای داده و معمولا فونداسیون با متریال فلز یا بتن طراحی و ساخته می‌شود. برج‌های خنک کن برای اینکه عملیات خنک کردن را به درستی انجام دهند بهتر است در فضای باز نصب شوند. بهمین جهت برج خنک کاری را برروی بستری قرار داده که  به نام فندانسیون می گویند. در این مقاله با کاربرد و ویژگی‌های یک فونداسیون جهت جای گذاری برج خنک کننده روی آن آشنا می‌گردید. همچنین برای مطالعه دیگر قطعات برج خنک کن مانند: پکینگ، نازل، اسپرینکلر و… می‌توانید به سایر مقالات در سایت شرکت برج خنک کننده مراجعه نمایید.


تراز و استحکام در فونداسیون برج خنک کننده

دو پارامتر مهم ساخت و تولید فندانسیون تراز بودن و استحکام داشتن جهت نگهداری برج خنک کن می‌باشد. آب در برج چرخش می‌کند و مانده دارد بهتر است به شکل تراز نصب شود. اگر این مقوله رعایت نگردد پخش سیال به یک جهت صورت می‌پذیرد. باعث شده راندمان کولینگ تاور مطلوب نباشد و از برج خنک کن سرریز می‌گردد. پس هنگامی که فندانسیون برج خنک کاری ساخته می‌شود تراز بودن آن بررسی گردد. فونداسیون برج خنک کننده باید توانایی تحمل وزن و ظرفیت را دارا باشد.

اصول نگهداری و تعمیر برج خنک کننده کلیک نمایید.

اگر استحکام لازم نباشد برج خنک کن روی آن ماندگاری نداشته و خرابی به همراه دارد. فونداسیون تعبیه شده پشت بام ساختمان‌ها باید با مواد بتنی یا فولاد و ستون‌های سازه‌ای ساخته شود. برج خنک کاری هرگز نباید مستقیم در محل نصب قرار بگیرد و حتما فونداسیون تعبیه گردد تا قطعات برج خنک کننده آسیب نبینند.


نقشه فونداسیون برج خنک کننده فایبرگلاس


نقش منبع حرارتی و باد غالب در فندانسیون کولینگ تاور

نحوه قرار گیری برج خنک کن روی فونداسیون الزاما از منبع حرارتی و گرمای دیگر تجهیزات اطراف دور باشد تا صدمه نبیند. اگر برج‌ها در جهت باد غالب نصب گردند دچار اختلال در مکانیزم  می‌شوند و آب را به بیرون کولینگ تاور پاشش می‌کنند. بنابراین یک برج خنک کن و لوورهای آن باید حتما در خلاف جهت باد قرار بگیرند. شرکت برج خنک کننده بهترین و با تجربه‌ترین مهندسان خود را در زمینه محاسبات طراحی برج خنک کن و نقشه کشی فونداسیون دارد. جهت اطلاعات دقیق و جامع‌تر می‌توانید به سایت مراجعه نموده و یا با کارشناسان ما تماس برقرار نمایید.


چند نکته در مورد فونداسیون برج خنک کن 

  1. هنگام نصب برج خنک کن روی ساختمان برای انتقال وزن، فندانسیون را روی ستون‌های سازه اصلی بنا جای داده تا ظرفیت دستگاه خرابی سقف را به دنبال نداشته باشد. 
  2. ارتفاع یک فونداسیون برای کولینگ تاور با ظرفیت پایین ۵۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متر است.
  3.  لزوما به زیر دستگاه جهت سرویس و تعمیرات سالانه امکان دسترسی محیا باشد. 
  4. فونداسیون باید طبق نقشه ارائه شده طراحی شود وگرنه برج به درستی جای نمی‌گیرد و خسارت وارد می‌کند.
  5. محل احداث نزدیک به دستگاه باشد تا احتیاج به دبی پمپ کمتر شود. 
  6. در هنگام نصب برج جهت فلنچ‌ها حتما الزامادر مسیر و امتداد لوله‌کشی باشد.
  7. تمامی مدل‌های کولینگ تاور بر روی این بستر احداث می‌شود و باید اطراف آن ها هیچ گونه مانعی قرار نگیرد.

جهت مشاهده نمونه های اجرای فونداسیون کولینگ تاور بر روی لینک آپارات کلیک نمایید.