قیمت برج خنک کننده فایبرگلاس


قیمت برج خنک کننده به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله عوامل موثر بر قیمت خرید کولینگ تاور،می‌توان به کیفیت قطعات و ظرفیت برج خنک کننده اشاره نمود. برج خنک کن یکی از تجهیزات بسیار پر کاربرد در صنعت است که از آن در جهت خنک سازی سیستم های تهویه مطبوع استفاده می‌شود. قیمت خرید کولینگ تاور یکی از مسائل مورد توجه به هنگام خرید برج خنک کننده می‌باشد.در واقع قیمت به پارامترهایی مانند نوع متریال سازنده اجزای برج خنک کن، ظرفیت و ابعاد دستگاه بستگی دارد. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت خرید کولینگ تاور، برند برخی قطعات نظیر دینام می‌باشد. برای مثال الکتروموتور های آلمانی برند زیمنس با IP/55 دارای قیمت بالاتری به نسبت موتورهای برند داخلی موتوژن است.

طراحی و محاسبات کولینگ تاور بر اساس سیکل گردش آب به دو دسته مدار باز و مدار بسته تقسیم بندی می‌شود.به دلیل وجود متراژ بسیار زیادی از کویل در برجهای مدار بسته، قیمت این خنک کننده ها بالاتر می‌باشد. شرکت برج خنک کننده با بیش از یک دهه سابقه تولید در سیستم های تهویه مطبوع، به دنبال ارائه بهترین قیمت در کنار بالاترین کیفیت می‌باشد. مجتمع کارخانجات صنعتی CTR مفتخر بوده است با رعایت استانداردهای بین‌المللی رضایت مشتریان را نسبت به ارائه محصولات خود جلب نماید.


عوامل موثر بر قیمت خرید برج خنک کننده

قطعات اصلی کولینگ تاور شامل بدنه و سازه، پکینگ‌ها، سیستم متحرک (الکتروموتور،گیربکس،فن) و فلنچ‌ها یا همان تجهیزات جانبی را شامل می‌شود. در نتیجه کیفیت الکتروموتور، پکینگ، مکعبی یا گرد بودن دستگاه، نوع پنل انتخابی در تعیین نرخ‌های یک برج مهم هستند. همچنین گرید اسپرینکلر برج خنک کننده، متریال چکه‌گیرها، مونتاژ یا دمونتاژ بودن برج‌ها در افزایش یا کاهش قیمت تاثیر گذاراند. هنگام استعلام قیمت برج خنک کننده به این نکات توجه کرده و مشخصات کامل برج مدنظر را اعلام کنید. هرگز جهت صرفه جویی به دنبال برج ارزان‌تر نروید چرا که عملکرد مطلوبی نخواهد داشت و راندمان کاهش دمایی که مد نظر شما است، بدست نمی‌آید.

  • ظرفیت برج خنک کننده:

به هر میزان که ظرفیت برودتی و انتقال حرارت در این تجهیز بیشتر باشد. قیمت خرید هر دستگاه پیرو افزایش ابعاد آن، فزونی می‌یابد.

  • نوع متریال سازنده بدنه:

کولینگ تاور به طور کل در سه گرید بتنی، فلزی و فایبرگلاس ساخته می‌شود. از لحاظ کیفیت و ماندگاری دستگاه، بی شک برجهای فایبرگلاسی بهترین و بروزترین گزینه برای خرید برج خنک کننده است. متریال های فلزی به دلیل پوسیدگی بدنه، قیمت خرید بالای فلزات و عدم بازدهی مطلوب کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • ضخامت پنل های سازنده:

به هر میزان که ضخامت بدنه برج خنک کن بیشتر باشد، متریال به کار رفته در آن بیشتر خواهد بود. بنابراین کاهش و افزایش ضخامت پنل ها و تشتک ذخیره کننده آب سرد، بر قیمت خرید این تجهیز موثر است.

  • جنس و گرید پکینگ:

از پکینگ ها به عنواع قلب سیستم خنک کاری برجهای مدار باز یاد می‌شود. به طور کل پکینگ ها به دسته اسپلش(ضد رسوب) و فیلمی تقسیم بندی می‌شوند. متریال سازنده هر دو پکینگ پلیمر بوده اما گرانول های سازنده سطوح خنک کاری اسپلش (PP) و فیلمی PVC می‌باشد. پلی پروپیلن(PP) پکینگ اسپلش به دلیل مقاومت دمایی بالا در هنگام کار تا ۹۰ درجه سانتی گراد، انعطاف پذیری بالا و مقاومت در برابر طیف وسیعی از مواد شیمیایی دارای قیمت بالاتری می‌باشد. همچنین پکینگ های اسپلش به دلیل داشتن قابلیت اسید شویی به سطح پر کن های ضد رسوب معروف می‌باشند.

  • نوع سیستم گردش آب:

کولینگ تاور فایبرگلاس به لحاظ سیکل گردش آب به دو دسته مدار باز(مرطوب ) و مداربسته(خشک) تقسیم بندی می‌شود. در سیستم های مدار بسته بخشی به نام کویل، جایگزین پکینگ می‌شود. انتقال حرارت کولینگ تاور از طریق سطح لوله های کویل صورت می‌گیرد. استفاده از کویل سبب کاهش چشمگیر میزان مصرف آب در برج خنک کننده می‌شود. به دلیل استفاده از لوله های مسی، ساتیل و یا گالوانیزه کویل، قیمت دستگاه افزایش می‌یابد.

  • جنس هاب و فن یا پروانه برج خنک کننده:

پروانه برج خنک کننده در سه گرید مولتی وینگ، آلومینیوم و فایبرگلاس ساخته می‌شود. بسته میزان هوادهی و نوع سیستم، گزینش صحیح فن نه تنها باعث افزایش راندمان سیستم خنک کاری شده، بلکه سبب کاهش هزینه ها در دوره آورهال برج خنک کننده می‌شود.


قیمت خرید کولینگ تاور صنعتی فایبرگلاس


چرا قیمت خرید برج حنک کننده با ظرفیت برابر ، متفاوت است؟

با توجه به توضیحات فوق، به درک بهتری درباره این سوال رسیده ایم. به دلیل استفاده از گرید های ضعیف، متریال های بی کیفیت و عدم ضمانت و خدمات پس از فروش، شاهد قیمت های متضاد در صنعت تولید برج خنک کن هستیم. لذا خواهشمندیم، تنها به قیمت تمام شده محصول دقت نفرمائید. مشخصات فنی محصول و کیفیت دستگاه و قطعات آن را مد نظر قرار دهید. در واقع باید گفت پول خود را برای قیمت کمتر، دور نریزید!


هزینه تولید بدنه و سازه برج خنک کن

بیشترین قسمتی که ذر مقوله‌ی قیمت برج خنک کننده اثر دارد هزینه ساخت بدنه و سازه می‌باشد. این بخش وابسته به جنس انتخابی متغیر است. مثلا اگر فایبرگلاس باشد بخش کمی از سازه از قطعات فلزی گالوانیزه است. همچنین کیفیت مواد خام رزین و الیاف شیشه به کار برده شده در فایبر گلاس موثر است. اگر متریال سازنده بدنه بی کیفیت باشد، به راحتی در اثر تابش نور خورشید و در تماس با رطوبت، دچار آسیب و پوسیدگی خواهد شد. اتفاقاتی نظیر رسوب گرفتگی در قسمت تشتک، تشکیل جلبک، نشتی آب از قسمت پنل ها و تشتک، ناشی از بی کیفیت بودن برج ساخته شده است.

ضخامت اجزای تشکیل دهنده کولینگ تاور مختلف مطابق با استاندارد های ملی وابسته به تن و ظرفیت دستگاه طراحی و تولید می‌شود.  قطعات فولادی به کار برده شده در برج حتما با پوششی نظیر گالوانیزه گرم، آب کاری گردد.در غیر این صورت دچار  زنگ زدگی در اثر اکسایش با اکسیژن شده و پرو آن پوسیدگی و اکسایش تا حدی پیش رفته که به طور کل استحکام قطعه از بین خواهد رفت. البته برخی قطعات استیل، برنجی و آلومینیومی نظیر فن و اسپرینکلر برج خنک کننده نیازی به آبکاری ندارند.

 


قیمت سیستم انتقال قدرت در کولینگ تاور

الکتروموتور در یک برج باید کاملا عایق حرارتی باشد، چرا که به طور پیوسته با بخار آب در تماس است. بهترین نوع الکتروموتور برند زیمنس آلمان که به دلیل بازدهی و کیفیت بسیار بالای آن دارای قیمت خرید بالاتری نسبت به سایر برند هاست. همچنین انتخاب گیربکس نسبت به کاهنده دور تسمه‌ای بهتر و با دوام‌تر اما قیمت نگهداری آن بالاتر است. برای فلنچ‌ها جنس پیشنهادی جهت به کار بردن در برج، برنجی یا استیل و اتصالات پیچ و مهره استیل یا گالوانیزه می‌باشد.


قیمت خرید کولینگ تاور ۱۵۰ و ۲۰۰ تن تبرید

این ظرفیت از برج‌های خنک کن متقاضی زیادی در بازار داشته و تولید آن بیشتر است. چرا که بیشتر چیلر سازان به دلیل اکونومی بودن رنج ۱۰۰ تا ۲۰۰ تن تبرید از این ابعاد سفارش می‌دهند. اگر احتیاج به چیلر ۳۰۰ تنی باشد از دو دستگاه ۱۵۰ تن تبرید برای محل مورد نظر استفاده می‌کنند. برج خنک کننده ۱۵۰ تن تبرید اعم از اینکه مکعبی یا مخروطی (مدور) باشد. با توجه به متریال و ضخامت بدنه تقریبا در حال حاضر ۳۹ میلیون می‌باشد. کولینگ تاور ۲۰۰ تنی مانند ۱۰۰ و ۱۵۰ تن تبرید متقاضی زیادی در بازار را به خود اختصاص داده است. نحوه خنک کردن ظرفیت این برج خنک کننده به گونه‌ای بوده که بیشتر متقاضیان به استفاده کردن از آن تمایل دارند.


قیمت خرید برج خنک کننده ۳۰۰ تن تبرید

بخشی از قیمت برج خنک کننده در این ظرفیت بسته به مکعبی یا مدور بودن و سیستم جریان هوا به صورت متقاطع و مخالف می‌باشد. که در حال حاضر حدود ۶۱ میلیون تومان بوده که طبیعتا نوسان خود را دارد. ضخامت بدنه برج خنک کننده بیان کننده وزن برج خنک کاری بوده و بر قیمت اثر گذار است. الکتروموتوری که به کار می‌رود از مدل‌های ضد بخار می‌باشد. تا بخار سیال از طریق پروانه از بخش لوور به خارج کولینگ تاور هدایت شود. موضوع اصلی در تعیین قیمت برج خنک کننده ضخامت بدنه، مقدار الیاف و رزین به کار برده شده در سازه برج فایبرگلاس است.


نکات نهایی در تعیین قیمت خرید کولینگ تاور

اولاٌ به دلیل نوسات قیمت ارز و افزایش هزینه‌ها کولینگ تاور نیز نوسان قیمتی دارد. قیمت خرید برج خنک کننده خشک یا مدار بسته، تابع متراژ، تعداد ردیف و ضخامت کویل انتخابی می‌باشد. باید دید چه مقدار کویل برای یک برج خنک کن مد نظر است و همچنین جنس کویل نیز بر قیمت آن تاثیر گذار است. شرکت برج خنک کننده با کادری حرفه ای و مجرب در این زمینه، آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما می‌باشد. برج‌های خنک کننده واحد تولیدی با کیفیت و قیمت مناسب،با ۳۶ ماه ضمانت جهت اطمینان خاطر شما عزیزان ارائه می‌گردد.

برای مشاهده کلیه قیمت ها و لیست دستگاه میتوانید به صفحه فروشگاه برج خنک کننده برودید کلیک نمایید.


نویسنده مطلب دکتر علی مرادی