اجزای قطعات برج خنک کننده CTR

لوور برج خنک کننده / لوور لانه زنبوری PVC / لوور فایبرگلاس /

لوور برج خنک کننده فایبرگلاس

لوور برج خنک کننده فایبرگلاس


لوور برج خنک کننده یا کرکره (دریچه) ورودی هوا از قطعات کاربردی برج خنک کن است و لوورها در اصل همان دریچه مکش هوای خنک به داخل برج خنک کننده هستند. لوور  دریچه‌هایی با ورقه‌های موازی بوده که عهده‌دار هدایت هوای ورودی یا خروجی از برج خنک کن هستند.لوور ها در قسمت داخلی و یا ناحیه خروجی هوا از برج قرار گرفته که اجازه عبور به سیال را می‌دهد. از پرتاب شدن آب در برج خنک کننده به بیرون از دستگاه جلوگیری می‌کند همچنین مانع تابش نور خورشید به درون برج می‌شود. ساخت لوور معمولا با متریال‌های فایبرگلاس،گالوانیزه،پلیمر و استیل ضد زنگ امکان پذیر است.در بین تمام تولیدات نوع فایبرگلاس آن کیفیت مطلوبی و عمر بیشتری دارد. شرکت برج خنک کننده فایبرگلاس طراح و تولید کننده انواع لوور جهت به کار بردن در برج خنک کن با رعایت استانداردهای بین‌المللی در سطح کشور می‌باشد.

عملکرد لوور برج خنک کننده

لوور مانع از پرتاب قطرات آب به بیرون برج خنک کن میشود و آن را مجدد به داخل برمی‌گرداند.در واقع لوورها با ایجاد سطح شیب‌دار از خروج سیال به بیرون جلوگیری کرده و موجب پرت نشدن مایع می‌شوند.دیگر وظیفه دریچه هوا در برج این بوده که جلوی ورود گرد و غبار و اجسام خارجی را به داخل برج‌ خنک کننده بگیرد و فقط هوا اجازه ورود داشته باشد.

تابش مستقیم نور خورشید به سیال داخل برج سبب تشکیل جلبک می‌شود و لوور وظیفه دارد که جلوی این عمل را بگیرد. لوورهای موجود در برج‌ خنک کاری فاصله مناسبی برای عبور دادن هوا دارند تا کم‌ترین فشار استاتیکی ایجاد شود. این افت اندک دبی در برج خنک کن موجب آن بوده که مصرف انرژی الکتروموتور برج خنک کننده و فن (پروانه) بالا نرود. لوور برج خنک کن به طور مداوم با آب در تماس می‌باشد و باید از متریال مناسب و با دوامی ساخته شود.

ویژگی های لوور برج خنک کن فایبرگلاس

  1. سایز و اندازه لوور معمولا با افزایش ظرفیت برودتی برج زیادتر می‌شود.
  2. مقاومت برج خنک کن را در برابر خوردگی و رسوب بالا می‌برد.
  3. مانع رشد جلبک شده و زیبایی ظاهری برج را حفظ می‌کند.
  4. نصب وتعویض ساده‌ای دارد و عمر آن طولانی می‌باشد.
  5. موجب مقاومت برج خنک کننده در برابر اشعه ماورای بنفش می‌شود.
  6. صفحات لوور از دستک، نگهدارنده دستک و ورقه‌های دریچهای هوا تشکیل شده است.
  7. مانع پاشش سیال به بیرون برج شده و به دنبال آن از یخ زدگی جلوگیری می‌کند.
  8. از هدر رفتن آب ممانعت کرده و صرفه جویی در هزینه ها را دربر دارد.

 


انواع لوور برج خنک کننده 

لوور جریان متقاطع:

در برج‌هایی که سیستم مکش هوا جریان متقاطع می‌باشد دریچه‌ها در دو سمت برج جای می‌گیرند. این شکل کولینگ تاور که به آن برج خنک کن ابارا هم می‌گویند دارای لوور تیغه‌ای با بلید زیاد می‌باشد. لوور در برج خنک کاری ‌صنعتی عمدتا از جنس فایبرگلاس می باشد و تا ارتفاع ۲۰۰ سانتی‌متر نصب می‌شود. برج‌های خنک کن فلزی که از نوع مکنده می باشند دریچه‌هایی با متریال فلز مثل گالوانیزه و آلومینیوم نیز کارایی دارد. استفاده از فیلترهای فلزی در پشت لوورها جلوی ورود مواد جامد به سیکل گردشی آب را می‌گیرد. به کار بردن این فیلترها در لوور باید با قدرت مکش پروانه تناسب داشته باشد.

لوور تیغه‌ای :

این نوع لوورها تیغه‌هایی دارند که از فضای میان آنها هوای ورودی به داخل برج خنک کننده جریان می یابد.لوور تیغه‌ای در انواع برج خنک کن فایبرگلاس مکعبی و مخروطی استفاده می‌شود و از کیفیت بالایی برخوردار است. در کولینگ تاور مدار باز با جریان مخالف لووری با سه یا چهار تیغه تولید میشود که در ضخامت شیش الی هشت میلی‌متر میباشند. در برج‌های جریان متقاطع نحوه قرارگیری لوور به شکل پنل‌های بزرگ تیغه‌ای در دو ضلع برج خنک کننده می‌باشد. از مزایای لوور برج خنک کن تیغه‌ای میتوان به آنتی یوی بودن و مقاومت در برابر تابش نور خورشید اشاره کرد. قابلیت شست‌وشو با اسید و رسوب زدایی داشته و تعویض آن بسیار آسان و راحت است. قابل ترمیم با الیاف و رزین بوده و سبک و بادوام می‌باشد طول عمر بالای ده سال را دارد.

لوور لانه زنبوری :

کرکره های هوای لانه زنبوری ورودی های هوا در آن به شکل محفظه‌هایی شبیه لانه زنبور می‌باشند. که در انواع برج‌های خنک کن جریان مخالف و فقط در برج خنک کننده مکعبی استفاده می‌شود. محفظه لوور برج خنک کاری زنبوری از متریال پلی ونیل کلراید با ضخامت بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ میکرون است. طراحی آن تحت یک فریم فایبرگلاسی با بلیدهای گالوانیزه بوده و در قسمت بالای تشتک برج مکعبی قرار می‌گیرد. این مدل لوور برج خنک کننده مکش هوای عالی و مورد رضایت با سرعت استاندارد دارد.

ویژگی اصلی دریچه هوا این بوده که از ورود ذرات آلوده به داخل برج ممانعت می‌کند تا خلل در کار برج خنک کاری وارد نشود. همچنین افت فشار استاتیکی آن کم بوده و دبی زیادی به پروانه وارد نمی‌شود و عملکرد را مشکل‌دار نمی‌کند. لوور زنبوری فیلتر هوای ورودی داشته که مانع ورود اشیا خارجی شده و فریم آن قابل تعویض و جداسازی است. این گونه لوورهای برج از طراحی قطره گیر برج خنک کننده گرید لانه زنبوری الهام گرفته اند.

لوور لانه زنبوری برج خنک کننده فایبرگلاس


قیمت لوور برج خنک کننده

قیمت دریچه‌ی ورودی هوا برج‌ها مانند دیگر قطعات داخلی به عوامل گوناگونی وابسته هستند. پارامترهای ثاثیرگذار در تعیین قیمت‌ نوع،ابعاد،جنس و متریال به کار رفته در تولید یک لوور برای برج خنک کن می‌باشد. لوورهایی که از جنس فایبرگلاس هستند به مراتب گران‌تر از نوع لانه زنبوری بوده و عمر آن در حدود ۱۵ سال است. اگر فیلتر هوا آلومینیوم در پشت دریچه نصب شود قیمت قطعه را بالا می‌برد و در هر دوره یکساله باید سرویس و شستشو شود.

مدل PVC عمری سه ساله داشته چون خاصیت آنتی‌یووی در مقابل نور خورشید را دارا نمی‌باشد.واحد تولیدی ما همواره توانسته است در طراحی برج خنک کننده و قطعات آن با کیفیت و قیمت مناسب رضایت مشتریان را کسب کند. جهت اطلاع پیدا کردن از قیمت‌ها و راهنمایی بیشتر با مهندسین و کارشناسان فروش کارخانه برج سازی تماس گرفته یا به سایت مراجعه نمایید.