نازل اوریفیس پلکانی برج خنک کننده گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا با نشان استاندارد تولید می‌شود. نازل اوریفیس پلکانی در گروه نازل دایره پاش می‌باشد. علت نامگذاری نازل اوریفیس برج خنک کننده به دلیل شکل پلکانی نازل است. این نازل پلکانی دارای سطح مقطعی به شکل پلکانی اوریفیس است. این مدل نازل در گروه نازل‌های ثابت و مربع پاش قرار میگیرد. شکل اصلی این نازل برج خنک کننده شامل ورودی برج و خروجی کوچکتر است . داخل این قطعه دنده‌ای به شکل داره وار و مانند پله وجود دارد. نام این قطعه کاربردی که فشار و گردش آب را تنظیم می نماید روتور است. سایز دهانه ورودی نازل پلکانی برج خنک کننده گروه فنی مهندسی تتا ۳ اینچ است. هر اینچ معادل ۲٫۵۴ سانتیمتر است و این نازل مناسب لوله ۹۰ میل میباشد. اتصالات نازل برج خنک کننده به صورت پلکانی می‌باشد. پاشش آب در این نازل برج خنک کن نیز به صورت دایره‌ای است

نازل اوریفیس برج خنک کاری از متریال های ABC. PP تولید و مورد استفاده قرار میگیرند. نازل پلکانی برج خنک کننده توسط بست کمربندی به صورت رزوه‌ای نصب و مورد استفاده قرار میگیرند. این مدل نازل اوریفیس از مدل نازل هایی است که تحت فشار زیاد میباشد. نازل اوریفیس شامل دو قسمت میباشد که عملیات پاشش را بر روی پکینگ انجام میدهد. قسمت شامل یک بخش پلکانی شکل داخل نازل اوریفیس و بنده خود نازل برج خنک کاری می‌باشد. که دارای وروی برج و خروجی کوچک دایره شکل است . که آب را به صورت دایره شکل پرتاب می‌کند.

نازل پلکانی برج خنک کننده

نحوه عملکرد نازل اوریفیس پلکانی برج خنک کننده گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا چگونه است؟؟

آب پس از ورود به داخل نازل اوریفیس پلکانی برج خنک کننده توسط روتور مرکزی نازل تنظیم میشود. روتور آب را به چند راه تقسیم می نماید و باعث میشود تمامی اصول تقسیم آب در نازل به درستی انجام گردد. نازلهای پلکانی از ساختار طراحی ویژه تری نسبت به دیگر نازلها برخوردارند که باعث میشود از بقیه نازل های مربع پاش متمایز گردند. این تمایزها برای مخاطبان نازل مربع پاش جالب میباشد زیرا با توجه به طراحی هر برج خنک کننده میتوان مدل مورد تایید نازل مربع پاش خود را انتخاب نمایند. عملکرد نازل اوریفیس برج خنک کننده بی شک مابین پاشش مربعی و پاشش دایره ای میباشد. شعاع پاشش نازل اوریفیس پلکانی برج خنک کننده با ماکسیموم ظرفیت توان فشار ۶۵ سانتیمتر است. این پاشش اگر فشار پشت نازل کم شود میزان شعاع پاشش کاهش میابد. تحمل فشار نازل اوریفیس پلکانی ۴ بار به صورت استاندارد میباشد و قادر است در هر ساعت ۱۲ مبتر مکعب آب را پاشش نماید.

به علت شکل پلکانی این نازل برج خنک کاری تلاطم آب در این قطعه زیاد بوده و کمتر دچار گرفتگی میشود. نصب این به وسیله بست کمربندی می‌باشد و برای عایق کاری آن از نوار تفلون استفاده میشود.آب به صورت پکنواخت و دایره شکل بر روی پکینگ مدیا ریخته میشود و باعث افزایش راندمان برج خنک کننده میشود. هزینه نصب و نگهداری این نازل ها بسیار مقرون به صرفه است. قیمت این مدل نازل بسته به نوع متریال ABC. PVC بسته به اندازه ورودی و خروجی آن متفاوت است. اندازه ورودی پر کاربرد ۳ اینچ میباشد دارای شعاع پاشش متغییر بین ۶۰ الی ۸۰ سانتیمتر است. اتصالات این نوع نازل رزوه ای رو به داخل است.

نازل بالتیمور مه پاش مناسب برای کندانسور و انواع ایرواشر کولینگ تاور

برای مشاهده دیگر نمونه‌های نازل برج خنک کننده کلیک نمایید.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده