نازل بالتیمور برج خنک کننده گروه فنی مهندسی تجهیز  صنعت تتا در دسته نازل مه پاش برج خنک کننده قرار میگیرد . شکل نازل بالتیمور مه پاش به صورت رزوه ای در قسمت پایین نازل و در قسمت بالای آن قطعه مکعبی با شیار شیب دار قرار دارد.کاربرد نازل بالتیمور برج خنک کننده گروه فنی مهندسی تتا در برج های مدار بسته هیبریدی و مدار باز مورد استفاده قرار میگیرد نازل برج خنک کننده بالتیمور در دسته نازل های رزوه ای و نازل های مهپاش قرار میگیرد. نازلها با متریال های همچون ABC. PP تولید و راوانه بازار میشود. اصل عملیات نازل بالتیمور برج خنک کننده پاشش و خنککاری پکینگ است. گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا دارای گواهی استاندارد می باشد.

کیفیت پاشش آب و استقامت تحمل فشار از دغدغه های اولیه مشتریان نازل برج خنک کننده می‌باشد. این نوع با پاشش مناسب و دقیق خطی همچنین با قابلیت مهپاشی خود توانسته تا کنون سهم بسیار زیادی از مصرف نازل را در برج خنک کننده و قطعات برج خنک کاری به دست بی آورد. نحوه نصب این مدل مقداری متفاوت است زیرا به صورت عمودی نصب نمیشود . لیکن طراحی افشانک به طریقه‌ای افقی پاش می‌باشد. به داخل لوله هدر اصلی نصب و فرومیرود و جریان آب را به سمت خروجی خود مکش می‌کند.

نازل بالتیمور (مه پاش) برج خنک کننده

کلمه مه پاش به افشانک به شعاع پاشش کم و توریع آب بر روی پکینگ برج خنک کننده به صورت پودر قطرات آب است. جریان آب از کوینگ تاور به شکل مه وارد که وارد هوا میگردد. رطوبت هوا را افزایش میدهد.نازل برج خنک کننده مهپاش در برج های مدار بسته هیبریدی مدارباز و کندانسور های تبخیری مورد استفاده قرار میگیرد. مهپاش همچنین در انواع ایرواشر جهت افزایش رطوبت نسبی محیط نیز مورد کاربرد قرار می‌گیرد.نازل برج خنک کننده بالتیمور از متریال ABC.PP تولید میکردد. مزیت متریال PP قابلیت اسید شویی در دمایی بالا را دارد. راندمان بالای کاری . عمرمفید بالا . این نازل در ابعاد ۱٫۲ و ۲ اینچ تولید و مورد استفاده قرار میگیرد. برای نصب این مدل ها از بست کمربندی استفاده میشود. برای مقاومت کردن این نازل برج خنک در برابر خروج بی رویه آب از نوار تفلون استفاده میشود. با بست کمربندب محکم کاری می‌شود.

مدل دیگر نازل بالتیمور  برج خنک کننده گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا به صورت مستقیم بدون نیاز به هیچ رابطی وصل می‌شود. نازل برج خنک کننده مهپاش جزء نازل فشاری می‌باشد. پاشش نازل بالتیمور برج خنک کننده به صورت یک طرفه میباشد. نازل برح خنک کننده به صورت افشانکی بوده است. نحوه قرار گیری نازل بالتیمور به صورت دو به دو می‌باشد.تا سطوح مشخصی را به صورت آب پاشش اسپری بر روی پکینگ مدیا ها انجام میدهد. عایق بندی یکی از اصل های مهم در نازل بالتیمور (پاششی) جلوگیری از خروج بی رویه آب از نازل.

نازل بالتیمور

نکات مهم در مورد نصب نازل مه‌پاش برج خنک کننده گروه فنی مهندسی تجهیزصنعت تتا :

۱-میزان آبدهی هر نازل بالتیمور برج خنک کننده:

میزان آب دهی هر نازل بستگی به میزان و فشار آب ورودی دارد در این مدل نازل برج خنک کاری به دلیل افزایش میزان آب دهی یا همان پرتاب آب بر روی گولینگ تاور اهمیت دارد. برای افزایش راندمان کاری این نازل باید از عایق بندی مناسب استفاده کرد گه میتوان به وسله نوار تفلون نازل را عایق بندی کرد که اجازه خروج آب را ندهد . این مدل نازل به صورت دو تایی در کنار یک دیگر قرار میگیرد تا پاشش آب بر روی کولینگ تاور بهتر پاشش صورت بگیرد.و سطح پیشتری را خنک کاری کند.

۲-فشارموردنیازپاشش آب از نازل بالتیمور برج خنک کننده:

میزان فشار احتمالی مورد نیازبرای نازل بالتیمور برج خنک کننده معادل ۰٫۸ بار میباشد. این فشار کم بوده و بازدهی و راندمان کاری دستگاه را افزایش میدهد.

۳-دمای مناسب برای نازل بالتیمور برج خنک کننده

دمای مورد نیاز بستگی به متریال مورد استفاده دارد اگر نازل برج خنک کن مهپاش از متریال PP تولید شود قابلیت تحمل دمایی بالا ۹۰ درجه را دارد و نیز قابلیت اسیدی شوری دار و متریال PP دارای عمر بالای کاری میباشد. اگر از متریال ABC ساخته شودر تحمل دمایی آن شدیدا کاهش پیدا می کند. عمر مفید متریال ABC پایین است و مقروم به صرفه نمی‌باشد.

۴-نوع پاشش نازل بالیتمور برج خنک کننده

نحوه پاشش نازل به صورت مهپاش (مه) است . این مدل نازل برج خنک کاری از خروجی کوچک آب ,آب به صورت مهپاش با کرد بر روی پکینگ مدیا ریخته میشود.

۵-شعاع پاشش نازل بالتیمور بر روی برج خنک کننده

شعاع پاشش نازل حدودا معادل ۲۵ سانتی متر می‌باشد.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده