نازل فانوسی برج خنک کننده گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا که نام دیگر این محصول نازل فانوسی است . این مدل نازل در گروه نازل ثابت مرحله‌ای برج خنک کننده قرار میگیرد.  شکل نازل فانوسی برج خنک کننده تجهیز صنعت تتا شباهت زیادی به فانوس دریایی را دارد. در نازل های سه مرحله ای شعاع این پاشش به میزان فشار آب نیز بستگی دارد.در نازل ها هرچه افت فشار آب کمتر باشد.عملکرد بهتری از خود به جای میکذارد. فاصله بین نازل‌های برج خنک کاری و پکینگ ها نیز در شعاع پاشش تاثیر دارند. مطلوب است. این فاصله ۵۰ سانتی متر باشد.بیشتر شدن فاصله شعاع نازل فانوسی در دو نوع دنده درشت و دنده ریز در بازار عرضه میگردد. گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا دارنده نشان استاندارد است و محصولات تولیدی شرکت دارای گارانتی می‌باشد.

که شامل متریالABC, PP است . متریال PP  پر کاربرد نرین متریال در گروه متریال مورد استفاده برای تواید قطعات است. چون دارای وجه تمایز های متفاومتی نصبت به مترایال های دیگر است.   متریال PP دارای طول عمر بالا . قابلیت اسید شویی در دمای بالا را دراست مقرم به صرفه یوده و طول عمر مفیدخوبی را دارا است. اندازه ورودی نازل برج خنک کن بین ۱ تا ۱٫۲ اینچ است و اندازه خروجی ها متفاوت بوده .(دارای ۳ خروجی ) خروجی اول بزرگ تر بوده به ترتیب اندازه خروجی کوچک میشوند. نازل فانوسی برج خنک کننده آب گرم ورودی از نازل بعد از ورود بر روی پکینگ مدیا ها پاشش میشود. به این عمل اسپری گردن آب گویند.به همین دلیل نقش اساسی در برج خنک کننده ایفا می کنند.این فوگر از سه بخش کنار هم قرار گرفته تشکیل میشود.در نازل ها هرچقدر میزان پاشش به صورت قطرهای و پودری تر باشد.

نازل فانوسی برج خنک کننده

 محاسبات نازل مرحله‌ای برج خنک کننده

برای ساخت و محاسبه نازل فانوسی برج خنک کننده نیازمند طراحی قوی و مهندسی هستیم. کیفیت ساخت نازلهای برج و عمر قطعات برج خنک کننده رابطه مستقیم یا یکدیگر دارند. هرچه میزان دقت در طراحی و ساخت نازل مرحله‌ای بالاتر باشد . میزان عملکرد مناسبتری از او خواهیم گرفت در نظر داشته باشید که هرچه میزان پاشش اولیه اسپری مانندتر باشد . میزان خنک کاری را در برج افزایش میدهد. خنک کردن سیال در کولینگ تاور بستگی به چندین آیتم دارد اولین آن انتخاب درست یک نازل مرحله‌ای مناسب است. نازل فانوسی در چندین طرح و نقش توسط این کارگروه فنی مهندسی تولید و به بازار عرضه میگردد. از دیگر انواع نازل فانوسی برج خنک کننده افشانک خورشیدی و هامون است که برای برجهای خنک کننده عظیم و بزرگ کاربرد دارد. این برج های عظیم همان کولینگ تاورهای اتمرسفریک هذلولی شکل هستند.

مزایای نازل فانوسی به شرح ذیل میباشد

  1. آبدهی نازل فانوسی  میزان آب دهی هر نازل برج خنک کننده بستگی به میزان و فشار آب ورودی دارد.در این مدل نازل به دلیل افزایش میزان آب دهی یا همان پرتاب آب بر روی گولینگ تاور اهمیت دارد. برای افزایش راندمان کاری این نازل باید از عایق بندی مناسب استفاده کرد که عایق بندی میشود.تا اجازه خروج آب را ندهد . این مدل نازل به صورت دو تایی در کنار یک دیگر قرار میگیرد.تا پاشش آب بر روی کولینگ تاور بهتر پاشش صورت بگیرد.و سطح پیشتری را خنک کاری کند.
  2. فشارم آب از نازل مرحله‌ای برج خنک کننده فشار مورد نیازبرای نازل فانوسی بین ۱٫۲ تا ۱٫۵ بار میباشد.
  3. دمای مناسب برای نازل فانوسی دمای مورد نیاز بستگی به متریال مورد استفاده دارد.اگر نازل فانوسی از متریال PP تولید شود قابلیت تحمل دمایی بالا ۹۰ درجه را دارد . نیز قابلیت اسیدی شوری دار و متریال PP دارای عمر بالای کاری میباشد. اگر از متریال ABC ساخته شودر تحمل دمایی آن شدیدا کاهش پیدا می کند. عمر مفید متریال ABC پایین است و مقروم به صرفه نمیباشد.
  4. نوع پاشش نازل فانوسی نحوه پاشش نازل برج فایبرگلاس به صورت دایره‌ای بوده است. به شکل فانوسی از خروجی ها بر روی پکینگ مدیا پاشش میکند.

نازل فانوسی

نازل فانوسی خورشیدی برج خنک کننده چیست؟؟

از انواع نازل فانوسی برج خنک کننده نازل خورشیدی یا افشانک خورشیدی توربو یکی دیگر از کمصرفترین و درعین حال بهترین انواع نازل کولینگ تاور است. این نازل در دو مرحله آب را اسپری مینمایند. در این مدا به علت خروجی کوچک نازل فانوسی فشار آب بالا بوده و شعاع پاشش مناسبی بالغ بر ۱ متر دارد. به عنوان مثال برای کاهش هزینه در برج خنک کن ۱۰ تنی میتوان تنها با یک نازل و مصرف  آب کمتر همان میزان برودت بلکه بیشتر را نیز دریافت نمود. مرحله دوم نازل برج خنک کننده پاششی معادل ۷۰ سانتیمتر دارد. با توجه به این نکات متوجه همپوشانی بالا در این طراحی نازل هستیم. کیفیت مواد اولیه تحمل فشار را در این نازل افزایش داده است و میتواند تا ۶ بار فشار مستقیم را نازل خورشیدی فانوسی تحمل نماید. متریال به کار رفته در ساخت و تولید این مدل نازل مرحله ای پلی پروپیلن میباشد که قابلیت اسید شویی دارد.

نازل هامون چیست و مناسب برای چه نوع برج خنک کننده ای است؟

نازل چپقی فشاری را اینجا خریداری نمایید

فروش ویژه نازل حلزونی برج خنک کار


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده