نازل پروانه ای ابارا  در گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا  ساخته میشود. نازل پروانه ای ابارا  اولین بار توسط کمپانی مارلی امریکا تولید و روانه باز مصرف شد. علت نامگذاری این محصول به خاطر شکل و استایل این محصول است . شکل نازل پروانه ای ابارا به شکل یک گل است که دارای شیار هایی برروی روی این محصول است. شکل نازل برج خنک کننده ابارا از سه قسمت تشکیل شده که استایل این نازل را تشکیل داده اند محصولات تجهیز صنعت تتا تنها دارننده استاندارد گارانتی می‌باشد.

  1. .قسمت بیضی شکل زیر نازل پروانه ای است. که در زیر آن قرار دارد.
  2.  قسمت استوانه شکل که در وسط نازل قرار دارد.
  3.  قسمت میله شکل که اریبی است و بر سر آن گلبرگ یا همان پروانه آن قرار دارد.

آب از قسمت تهتانی که به لوله وصل است وارد شده بعد ازورود وارد قسمت بیضی شکل آن شده و در آخر از روی پره‌های پروانه ای یاهمان گل شکل بر روی پکینگ مدیا میریزد. نازل کراس فلو نیازی به  هیچگونه فشارخاصی جهت پاشش آب بر روی پکینگ نیازی ندارد. این مدل نازل برج خنک کاری اگر تحت فشار قرار بگیرند شکسته میشود. تحمل فشاری نازل پروانه ای ابارا صفر است. نازل برج خنک کننده ابارا دارای عملکردثقلی و عمودی می‌باشد. این مدل نازل ها در برج خنک کننده آبارا یا کانتر فلو مورد استفاده قرار میگیرد.

نازل پروانه ای برج خنک کننده

شکل نازل پروانه ای ابارا کراس فلو برج خنک کننده

متریال مورد استفاده برای تولید نازل پروانه ای کراس فلو گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا از متریال pp می‌باشد. علت استفاده این متریال به خاطر متریال مقاومت و بازدهی بالا و عمر مفید بالا. از نظر اقتصادی مقروم به صرفه می باشد.  متریال pp در مقابل رسوب گریری مقاوم است. این متریال کمتر دچار رسوب و گرفتگی می‌شود.  PP برای شستشو این مدل نازل برج خنک کن از اسید مخصوص استفاده میشود. نازل پروانه ای برج خنک کننده مقاومت بالایی دربرابر اسید شویی دارد. دیگر متریال مورد استفاده در تولید نازل پروانه ای ابارا برج خنک کننده گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا متریال پلی اتیلن سبک و سنگین نیز تزریق می شود.

نازل برج حنک کننده گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا

این مدل افشانک یا همان نازل برج خنک کاری گل برگ یکی از قطعات مهم و مورد استفاده در برج خنک کننده می‌باشد. نحوه کار این نازل به صورتی است که آب بعد از ورود توسط نازل بر روی صفحه ای پکینگ برج خنک کننده پاشیده میشود. و عملیات خنک کاری را انجام میدهد.نازل کرس فلو این مدل نازل پاشش آب به صورت پاششی و دایره ای میباشد.

نکات مهم در این نازل این است که این نازل پروانه ای ابارا برج خنک کننده نمی تواند تحت فشار بوده و در صورت ورود فشار امکان شکست آن وجود دارد.نوع نازل مي باشد. هنگامي كه اب به داخل نازل پروانه وارد مي شود و از ديفيوزر نازل خارج مي شود سرعت گرفته، پروانه انتهاي نازل برج خنک کننده را به گردش در مي اورد. وظيف اين پروانه در نازل پروانه ای گروه فنی مهتدسی تتا دارای پخش بهتر آب بر روي صفحات و پکینگ را دارا است.

نازل چپقی برج خنک کاری

انواع نازل برج خنک کننده کلیک نمایید.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده