نازل افشانک برج خنک کننده CTR

نازل پروانه ای برج خنک کننده

نازل پروانه ای برج خنک کننده ابارا

نازل پروانه ای برج خنک کننده ابارا

نازل پروانه ای از انواع افشانک پرکاربرد برج خنک کننده با طراحی پروانه ای بوده ک توسط کمپانی مارلی طراحی  و به نازل طرح مارلی مشهور شده است. شکل نازل پروانه ای ابارا به شکل یک گل با شیار هایی برروی روی آن است و از این رو به آن افشانک طرح گلبرگ نیز اطلاق می‌گردد. نازل پروانه برج خنک کننده به ویزه در دستگاه های کراس فلو یا ابارا با جریان هوادهی متقاطع کاربری دارد. این مدل از انواع افشانک ثابت برج خنک کننده است و در دسته بندی افشانک های دایره پاش با شعاع پاشش آب کم قرار دارد.


نحوه عملکرد و نصب نازل پروانه ای برج خنک کننده

نازل پروانه ای برج خنک کننده عملکردشان تماماً بر اساس جریان ثقلی آب بوده و از این رو در برجهای جریان متقاطع به کار می‌روند. آب از قسمت تهتانی که به لوله وصل است وارد شده بعد از ورود، وارد قسمت بیضی شکل آن شده و در آخر از روی پره‌های پروانه ای یاهمان گل شکل بر روی پکینگ مدیا میریزد. نازل کراس فلو نیازی به  هیچگونه فشارخاصی جهت پاشش آب بر روی پکینگ شانه تخم مرغی نیازی ندارد. این مدل نازل برج خنک کاری اگر تحت فشار قرار بگیرند شکسته می‌شود. افشانک برج خنک کننده ابارا دارای عملکردثقلی و عمودی می‌باشد. این مدل نازلها در برج خنک کننده آبارا یا کانتر فلو مورد استفاده قرار میگیرد.


طراحی و تولید افشانک پروانه ای برج خنک کننده

به طور کل نازل پروانه ای دارای دو قسمت روتور و استاتور است. بخش استاتور آن استراکچر اصلی افشانک را تشکیل می‌دهد. قسمت روتور بر خلاف دیگر انواع افشانک برج خنک کننده ثابت بوده و عامل اصلی شکست جریان آب می‌باشد. متریال مورد استفاده برای تولید نازل پروانه ای کراس فلو از متریال pp می‌باشد. علت استفاده از گرانول های پلی پروپیلن مقاومت و بازدهی بالا به همراه عمر مفید بالاست. گرید های پلیمری PP نازل پروانه ای در برابر طیف گسترده ای از مواد شیمیایی مقاوم بوده و در صورت رسوب پذیری میتوان با اسید و جت واشر آن را شستشو داد. گرانول های آن تا ۹۰ درجه سانتی گراد در برابر حرارت مقاومت کرده، فعال نشده و دفورمه نمی‌گردد.

مطلب مرتبط را میتوانید در صفحه نازل مربع پاش برج خنک کننده مطالعه نمایید.


مشخصات فنی نازل پروانه ای 

  1. سایز ورودی تولید نازل : ۳/۴ اینچ
  2. نحوه اتصال به سیستم: به صورت پیچی
  3. مواد اولیه سازنده: ABS و PP
  4. نحوه پاشش آب: دایره پاش
  5. شعاع توزیع آب: ۳۰ سانتی متر
  6. فشار لازم: تامین شده توسط نیروی ثقلی یا وزن سیال

قیمت نازل پروانه‌ ای یزج خنک کننده

بها و هزینه  تمام شده جهت ساخت نازل پروانه ای برج خنک کننده به نوع متریال مصرفی آن بستگی دارد. گرید پلی پروپیلن به دلیل مقاومت بیشتر و خصوصیات منحصر به فرد آن، اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر نوع آن سایز تولید افشانک و میزان متریال مصرف شده در تولید نهایی قطعه اثرگذار است. نکته حائز اهمیت در تعیین قیمت قطعات برج خنک کننده، در واقع درصد خلوص مواد اولیه آن و کیفیت قطعه است. به هر میزان که کیفیت و درجه‌ی گرانول ها مرغوب تر باشد، افشانک شما مقاوم تر و پیرو آن قیمت آن تحت شعاع قرار خواهد گرفت. برای استعلام قیمت می‌توانبد با کارشناسان شرکت برج خنک کننده فایبرگلاس ابارا تماس حاصل نمائید.