پکینگ اسپلش برج خنک کننده یا پکینگ pp کولینگ تاور یکی از انواع این محصول می‌باشد. دستگاه‌های خنک کن تبخیری نیاز به سطحی گسترده برای کند نمودن سیال آب دارند. این سطوح به طور معمول و استاندارد می‌بایست از جنس پلاستیک تهیه گردد. دلیل این انتخاب دوام بالا و قابلیت شستشو قطعه است که از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. چرا که

پکینگ مدیا نت اسپلش برج خنک کننده

مزایای پکینگ اسپلش برج خنک کننده

از مزایای این پکینگ  میتوان به نکات زیر اشاره کرد:
۱- راندمان کاری بالا
۲- طول عمر بالا
۳- قابل استفاده در آب های آلوده
۴-مقاومت شیمیایی بالا
۵- مقاومت مکانیکی بالا
۶-مقاومت حرارتی بالا
۷- به صرفه بودن از نظر اقتصادی
۸- قابلیت اسید شویی پکینگ

پکینگ برج خنک کننده اسپلش به خاطر متریال آن است که از جنس pp  تولید میشود. مواد pp چند بسیار کم رسوب میگیرد وجزء پکینگ ضد رسوب محسوب میشود. میتواند این قطعه را در دمای بالا ۹۰ درجه سانتی گراد با اسید شستشو داد و متریال عالی این pp پلی پروپیلن قابلیت ارتجاعی این قطعه بسیار بالا است و پکینگ مدیا نت اسپلش در گام ۲۰ تولید میشود. پکینگ اسپلش عموما با ایجاد پاشش و اغتشاش در جریان آب خروجی از نازل سطح مفید انتقال حرارت بین آب و هوا ایجاد می کند .

پکینگ اسپلش برج خنک کننده عموما با توجه به سطح مقطع کم در تماس با آب جهت خنک کاری آب های سخت مثل صنایع پروشیمی . صنایع فولا و و ذوب آهن به کار برده می شود .  این متریال دارای عمر مفید کاری بالایی است ولی نکات تعمیر و نگهداری این قطعه در طول عمر برج خنک کننده سلولی بسیار مهم و با اهمیت است. کی از دلایلی که از متریال پلی پروپیلن نیز عموما در ساخت و تولید انواع پکینگ اسپلش برج خنک کننده استفاده می شود نیز همین موضوع می باشد . پکینگ کولینگ تاور به دلیل شکل توری مانند آن حرارت را میان آب و جرم به صورت معلق در هوا انتقال می هد و به همین دلیل رسوب در میان پکینگ اسپلش برج خنک کننده بسیار کم بوده و جزء پکینگ های ضد رسوب محسوب می‌شود.

مشتریان پکینگ نت اسپلش کولینگ تاور صنعتی

 1. صنایع فولاد
 2. ذوب فلزات
 3. استیل سازان
 4. پتروشیمی
 5. نیروگاههای اتمی و برق

در مجموعه که آب آلوده دارد مثل پتروشیمی . صنایع فولاد و دوب و آهن و … به کار میرود . امکان اسید شویی در دمایی بالا یکی از مزیت این محصول است . مقاومت مکانیکی بسیار بالایی دارد و به خاطر متریال راحت شکل میگیرد و کاربرد زیادی دارد. به خاط طول عمر زیاد از نظر اقتصادی برای مجموعه به صرفه است و زمان زیادی را کار میکند. طول پکینگ اسپلش برج خنک کننده در اندازه استاندارد ساخته می شود ولی عرض آن بسته به سفارش مشتری متغیر است. از مد مثل زایایی این محصول میتوان به راندمان بالایی کاری و عمر زیاد آن اشاره کرد.

این نوع پکینگ عموما به خاطر عملکردش که مانند اسپری است این نام بر او گذاشته شده . اسپلش به معنای پاشش و اسپری نمود سیال است. نت اسپلش جایگزین مناسبی برای پکینگ فیلمی می‌باشد.اما از این نظر نباید غافل شد که میزان تراکم فیلمی و خنک کاری آن به نسبت اسپلش بالاتر است. پکینگ اسپلش برج خنک کننده دارای عمر طولانی تری نسبت به دیگر انواع خود دارد اما این نوع پکینگ را نمیتوان در برج خنک کننده مخروطی استفاده نمود. ولیکن جایگزین مناسبی برای پکینگ برج خنک کننده ابارا و برج خنک کننده مکعبی میباشد.

پکینگ پالرینگ اسپلش چیست؟؟

پکینگ رندوم اسپلش برج خنک کننده در گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا همانطور که از اسم این سطوح خنک کننده مشخص است این مدل پکینگ اسپلش دارای سیستم توزیع آب رندوم یا نامعین می باشد. آب در هنگام برخورد با این پکینگ اسپلش برج خنک کننده، در جهات مختلف و نامشخص تغییر جهت داده و این موضوع دلیل اصلی نامگذاری این مدل سطوح خنک کننده می باشد. سطوح خنک کننده هر واحد دارای شکل استکانی با قطر ۱ یا ۲ اینچ  می باشد که در دو قسمت دارای ۶ پره می باشد. ساختار شماتیک این مدل پکینگ رندوم اسپلش یا پالرینگ در شکل زیر به طور واضح مشخص شده است در هر متر مربع ۷۰۰۰ هزار تا پکینگ اسپلش برج خنک کننده در هر یک متر مربع قرار میگیرد. پکینگ گولینگ تاور به صورت کیسه ای بر روی هم ریخته میشود.

این مدل پکینگ پالرینگ در انواع برج خنک کننده مورد استفاده قرار میگیرد شامل ابارا . مستطیل و مکعبی و مخروطی مورد استفاده قرار میگیرد.پکینگ رندوم اسپلش پالرینگ یا همان پکینگ اسپلش برج خنک کننده که با نام مدیا یا لاملا برای تصفیه آب نیز استفاده می گردد، پکینگ برج خنک کننده اسپلش در گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا این قطعه دارای شکل استوانه شکل است که از دو طبقه به هم وصل تشکیل شده است در هر طبقه از از این استوانه ۶ شاروجود دارد جنس متریال این قطعه از جنس pp  یا همان پلی پروپیلن هست  . در رنگ هایی مختلفی ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد .

قابلیت های پکینگ اسپلش برج خنک کننده

کارایی و نحوه کاربرد این مخصول به صورتی که آنها را به صورت کیسه ای بر روی هم ریخته میشود و آب به هنگام ورد و در گیر شدن با پکینگ اسپلش در جاهات مختلف و نامشخص حرکت کرده میکند.   این موع پکینگ به شکل و چیدمان خاص آن در کلیه یرج خنک کننده از قبیل ابارا . مستطیل . مکعبی . مخروطی  قابل استفاده و کابرد مییاشد به خاطر شکل هندسی (مکعبی )آن در همه برج مورد استفاده و هیچ محدودیت استفاده ندارد. این مدل پکینگ برج خنک کننده راندمان و عمر کولینگ تاور را به خاطر متریال خاص آن که همان پلی پرو پیلن است افزایش میدهد. از مزیت این پکینگ اسپلش برج خنک کننده  میتوان به استحکام بالا و طول عمر زیاد این قطعه به خاطر متریال آن اشاره کرد . در آن که الوده است و سختی بالایی نیز دارد مورد استفاده قرار میگیرد.

قابلیت اسید شویی بالایی دارد و در برابر اسید خراب نشده و استایل خود را حفظ میکند. نصب این مدل پکینگ بسیار راحت و آسان است و به راحتی در کنار یک دیگر قرار میگیرند.یکی دیگر از مزایای است

 1. استحکام و طول عمر زیاد.
 2. قابل استفاده در آب های با سختی بالا )آب هاي چرب، آب های آلوده و ….(.
 3. قابلیت اسیدشویی.
 4. نصب و تعویض آسان.
 5. عدم محدودیت نصب در فضاهای مختلف.
 6. راندمان حرارتی بالا.
 7. سطح ویژه ی بالا.
 8. افت فشار پایین.
 9. مقاومت مکانیکی بالا و عدم تغییر شکل در دماهای بالا.
 10. ثابت ماندن ارتفاع فیلتر در زمان پردازش.
 11. طول عمر بالا و امکان استفاده در یک دوره ی طولانی مدت.
 12. ثابت ماندن عملکرد دستگاه در طول دوره ی استفاده

پکینگ رندوم برج خنک کننده

پکینگ رندوم اسپلش برج خنک کننده یکی دیگر از اعضای خانواده پکینگ برج خنک کاری می‌باشد. این سطح خنک کاری نقش بسزایی در افزایش راندمان سیستم خنک نمودن آب برج ایفا می‌کند. پکینگ اسپلش برج خنک کننده همانطور که از نام آن پیداست به علت پاشش نامعین یا رندوم آب به این اسم شناخته می‌شود. این مدل پکینگ پال رینگ برج خنک کننده در در همه انواع برج متناسب با گزینش تولید کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برج خنک کن، این مدل پکینگ بر روی یک توری گالوانیزه می‌ریزد.  سپس آب از طریق اسپرینکلر یا نازل در سیستم مدار باز بر روی پکینگ مدیا می‌پاشد. آب پس از برخورد با پکینگ مدیا به صورت نامعین توضیع می‌شود. به دلیل افزایش مدت زمان پخش شدن آب در اثر برخورد با پکینگ مدیا و افزایش یافتن سطح تماس سیال با هوای فن پلی آمید برج خنک کننده عملکرد بهتری نشان می‌دهد.

پکینگ اسپلش برج خنک کننده در دو جنس پلی اتیلن (HPDE) و پلی پروپیلن (PP) ساخته می‌شود. جنس پلی پروپیلن به دلیل مقاومت بالای دمایی،  اسید شویی، سبک بودن و در عین حال استحکام بالا بیشتر مورد استفاده قرار می‎‌گیرد. قطر چیدمان پرکن اسپلش در مدار باز دو لایه و در مجموع ۶۰ سانتی متر است. در سیستم خنک کن مدار بسته به صورت یک لایه و اندازه آن ۳۰ سانتی متر می‌باشد. پکینگ مدیا رندوم اسپلش از دو طرف ۶ پره دارد. اندازه دهانه ورودی آن ۱ الی ۲ اینچ می‌باشد. به دلیل داشتن ظاهر استکانی به ان پکینگ مدیا برج خنک کننده پالرینگ یا استکانی گفته می‌شود

موارد کاربرد و ویژگی های اسپلش؟

 1. حمل و نقل آسان
 2. تعمیر و نگهداری آسان
 3. مقاومت در برابر دمای بالای ۸۵ درجه سانتی گراد و عدم دفرمه شدن
 4. قابلیت اسید شویی و رسوب زدایی
 5. افزایش راندمان سیستم خنک کاری
 6. راحتی در نصب و تعویض آسان
 7. همه این موارد سبب شده این قطعه را به یکی از پرکاربرد ترین قطعات در صنعت تولید برج خنک کننده تبدیل کند.

نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده