پکینگ برج خنک کننده CTR

پکینگ برج خنک کننده / قیمت خرید پکینگ فیلمی / پوشال برج خنک کننده

قیمت پکینگ برج خنک کننده صنعتی

قیمت پکینگ برج خنک کننده صنعتی

پکینگ برج خنک کننده (Packing) یا سطح پر کن به دو گروه پکینگ اسپلش و فیلمی طبقه بندی شده که وظیفه ایجاد سطح تبادل حرارت در برج خنک کننده را برعهده دارد. به عبارتی در یک تشبیه ساده می‌توان پکینگ برج خنک کننده را قلب سیستم خنک کاری دستگاه دانست. پکینگ با ایجاد زمینه تبادل حرارت و افزایش سطح تماس و زمان برخورد آب و هوا سبب کاهش دمای قطرات آب می‌شود. نحوه توزیع و افزایش سطح تماس در پکینگ های اسپلش و فیلمی متفاوت است. وجه اشتراک تمامی پکینگ در واقع وظیفه آنها و کند کردن جریان آب در برج خنک کننده است. عملکرد صحیح پکینگ تاثیر مستقیم عموم  سطح پر کن های فیلمی یا اسپلش برج خنک کننده وظیفه ایجاد سطح تبادل حرارتی را میان دو سیال دارند. این تبادل به جریان عمود برهم زاویه ۹۰ درجه یا جریان مخالف توسط پرکن برج خنک کن انجام می‌شود.


فرایند عملکرد پکینگ برج خنک کننده 

سیستم توزیع کننده آب (نازل یا اسپرینکلر) سیال را بر روی پکینگ کولینگ تاور اسپری می‌کند.با توجه به ارتفاع پاشش و سرعت خروج سیال از افشانک آب به صورت قطرات بر روی سطوح خنک کاری پاشیده می‌شود. انتقال حرارت اولیه به روش محسوس و در اثر اختلاف دمای هوا و درجه آب رخ می‌دهد. در روش دوم جریان هوا با جذب گرمای نهان آب و به شکل نامحسوس با اشباع شدن جریان هوا بدست می‌آید. حوض هوا رسانی با مکش هوا از بین لوورها و گردش هوای مناسب بین پکینگ ها گرمای آب را جذب می‌کند. در روش نامحسوس بخارات به شکل رطوبت وارد جریان هوا شده و به صورت هوای اشباع از بالای دهانه فن خارج می‌شود. هوای اشباع به هوایی گفته می‌شود که رطوبت آن به صد درصد رسیده و دیگر فضایی جهت جذب رطوبت و گرما ندارد.


عوامل موثر بر عملکرد سطح پر کن برج خنک کننده

همپوشانی نازلها و تر شدن تمام سطوح پکینگ:

برای رسیدن به همپوشانی کامل نازل ها می‌بایست آنها را در فاصله معین از یکدیگر قرار دارد. سپس باید فشار مورد نیاز نازل تا رسیدن به حداکثر شعاع پاشش آن را تامین کرد. چنانچه این دو فرایند به درستی انجام شود، همپوشانی کامل نازلها رخ داده و سطوح پکینگ برج خنک کننده به طور کامل تر خواهد شد.

گردش هوای مناسب:

ایجاد جریان هوای مناسب در برج خنک کننده باعث کاهش دمای بیشتر سیال و عملکرد بهتر پکینگ می‌شود. ورود هوای تازه و خروج به موقع هوای اشباع از دستگاه باعث کاهش دمای بیشتر آب می‌شود. ایجاد جریان هوای مناسب در برج خنک کننده بر عهده سیستم حوض هوارسانی است. بنابراین تعداد بلید ها، جنس و نوع فن بر عملکرد پکینگ ها موثر است.

کیفیت هوای ورودی به دستگاه:

پکینگ ها همانطور که گفته شد به دو صورت محسوس و نامحسوس سبب انتقال حرارت می‌شوند. هرچه میزان رطوبت هوای ورودی و دمای آن کمتر باشد، جذب حرارت از سطوح خنک کاری بهتر انجام خواهد شد.

جهت تعویض و سرویس بخش داخلی میتوانید مطالب مفید را در صفحه تعویض پکینگ برج خنک کننده مطالعه نمایید.


انواع پکینگ برج خنک کننده

پکینگ‌های برج خنک کننده به طور کل به دو دسته اسپلش و فیلمی دسته بندی شده‌اند. هر یک از این گروه ها

سطح پر کن فیلمی ( آبشاری) 

در پکینگ های فیلمی آب پس از برخورد با قطعه به صورت لایه نازکی از آب درآمده و در مجاورت جریان هوا قرار می‌گیرد. در این واکنش فیزیکی آب در سطح پکینگ‌ها گسترده می‌شود. سطح پرکن های فیلمی به دلیل داشتن سطح تماس یکپارچه تبادل حرارت بیشتری دارند و از راندمان کاهش دمای بالاتری برخوردارند. پوشال های فیلمی برج خنک کننده بر اساس گام طبقه بندی شده و ساختاری شبیه به لانه زنبور دارند. از این رو به آنها پکینگ های لانه زنبوری برج خنک کننده اطلاق می‌شود. انواع پکینگ فیلمی شامل:

 1. پکینگ فیلمی گام ۱۲
 2. سطح پر کن فیلمی گام ۱۴
 3. پکینگ فیلمی گام ۱۹
 4. سطح پر کن فیلمی گام ۱۶
 5. پکینگ فیلمی گام ۲۰، ۲۲ و ۲۷
 6. سطح پر کن طرح ابارا یا شانه تخم مرغی

سطح پر کن اسپلش (ضد رسوب)

پکینگ های اسپلش به دلیل طراحی منحصر به فرد دارای سطح ویژه کمتری می‌باشند. به دلیل ساختار شبکه‌ای قطرات آب پس از برخورد با این مدیا، به ریز قطرات تبدیل می‌شود. به علت عدم یکپارچگی سطوح، فرصتی برای رسوب پذیری املاح آب ایجاد نمی‌کند و از این روبه آنها پکینگ های ضد رسوب برج خنک کننده اطلاق می‌شود. انواع سطح پر کن اسپلش شامل:

 1. سطح پر کن نت اسپلش
 2. پکینگ گرید اسپلش
 3. سطح پر کن رندوم اسپلش
 4. پکینگ توربو اسپلش
 5. سطح پر کن توپی اسپلش
 6. پکینگ تیوب اسپلش

پکینگ فیلمی(آبشاری) برج خنک کننده

سطح پرکن فیلمی به دلیل پلکانی بودن سطوح خنک کاری سرعت آب را افزایش می‌دهد. این امر فرایند خنک کاری را کند میزان پرت انرزی را افزایش میدهد.  پکینگ برج خنک کننده فیلمی نسل جدیدی از سطوح خنک کاری کولینگ تاور است. به آن لایه‌ای هم گفته می‌شود. این قطعه برج خنک کاری تحولی در صنعت کولینگ تاور به وجود آورد پرکننده فیلمی توانست این دستگاه را به استاندارد خنک کاری رساند.  گسترش سطح مناسب این پرکن سبب افزایش کاهش دما تا ۱۰ درجه سانتی گراد شد.

امروزه پکینگ فیلمی برج خنک کننده با گریدهای طوسی مشکی و سفید تولید می‌شود. تفاوت گریدها در استفاده از مواد اولیه متفاوت و رنگ دانه pvc است.فرایند تولید پر کن برج خنک کن به صورت کاملا مکانیزه و بدون دخالت دست انجام می‌شود. بعد از تولید هر ورقه آن‌ها به توسط سیستم داغی به یکدیگر کوپل می‌شوند فاصله هر دهانه با یکدیگر را گام می‎‌نامند. بعد از مونتاژ ورقه‌ها به هم هر بلوک به شکل لانه زنبور در می‌آیند. این شبکه لانه زنبوری شکل آب را بصورت یکنواخت در شیارهای خود نگه‎‌داشته و سیال در تماس با هوا دمای آن کاهش می‌یابد. ورقه‌های این محصول با ضخامت ۴۵۰ میکرون با برامدگی و تورفتگی منظم قطرات آب را تا حد بسیار زیادی در خود نگه داشته تا طی فرایند مکش هوا و ایجاد جریان مخالف با آب خنک کاری تبخیری شکل پذیرد.


پکینگ برج خنک کننده نت اسپلش

پکینگ های نت اسپلش در انواع برج خنک کننده دارای کاربری است. این سطح پرکن به دلیل ساختار شبکه‌ای آب را پس برخورد به قطرات بسیار ریزی تبدیل می‌کند که این امر سبب افزایش سطح تبادل حرارت شده است. از سطح پرکن های اسپلش به دلیل طراحی خاص آن می‌توان در انواع سیستم های جریان هوادهی به صورت افقی و عمودی استفاده کرد.

مزایا و معایب سطح پر کن اسپلش

 1. چیدمان بلوکی بین ساپورت های پالتوژن
 2. راندمان بسیار بالا در سیستم های کولینگ تاور مدار باز و هیبریدی
 3. افت فشار بسیار کم در مقایسه با سایر محصولات
 4. تحمل دمایی تا ۹۵ درجه سانتی گراد به صورت دائم و تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد (بخار داغ) به صورت موقت
 5. سطح ویژه تست شده: ۱۳۰ متر مربع در متر مکعب
 6. متریال سازنده: پلی پروپیلن
 7. دارای قابلیت اسید شویی و رسوب زدایی (در صورت تشکیل رسوب)
 8. ابعاد هر بلوک: ۱۰۰ در ۳۰ در ۳۰ سانتی متر / وزن هر بلوک:۳۰۵۱ گرم
 9. قابل استفاده در آب های بی کیفیت، سخت و دارای آلایندگی بالا (به ویژه شهرک های صنعتی)

مشخصات سطح پر کن رندوم اسپلش(استکانی)

 1. متریال سازنده: پلی پروپیلن و پلی اتیلن
 2. سایز تولیدی: ۱ اینچ، ۲ اینچ و ۳ اینچ
 3. وزن هر عدد: بسته به سایز آن متغیر است
 4. نوع مواد اولیه: گرید مات با مواد کهنه/ گرید شفاف با متریال درجه یک
 5. سطح ویژه: بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ متر مربع در هر متر مکعب
 6. ارتفاع چیدمان: ۹۰ الی ۱۲۹۰ سانتی متر
 7. نحوه قرارگیری: بر روی ساپورت‌های توری فلزی
 8. نحوه پاشش آب: به صورت رندوم
 9. کاربرد: در آب های کثیف و اسکرابرها
 10. دارای قابلیت اسید شویی و رسوب زدایی
 11. حمل و نقل و تعویض آسان
 12. تحمل دمایی تا ۹۰ درجه سانتی گراد
 13. کاربری در تمامی برجهای خنک کن
 14. رسوب زدایی دشوار به دلیل چسبندگی بالای رسوبات به سطح پکینگ

پکینگ شانه تخم مرغی برج خنک کننده 

پکینگ برج خنک کننده که در کولینگ تاور کراس فلو مورد استفاده قرار می‌گیرد به نام  سطح پر کن شانه تخم مرغی نامیده می‌شود. پکینگ ابارایی یا شانه تخم مرغی در دسته بندی سطوح خنک کاری فیلمی یا ورقه ای قرار دارد. ابعاد هر بلوک سطح پر کن شانه تخم مرغی برج خنک کننده ۱۰۰*۵۰*۵۰ می‌باشد. این نوع سطوح خنک کاری دارای دونوع با قطره گیر و بدون قطره گیر است. کاربرد این قطعه صرفاً در برج‌های خنک کننده ابارا یا جریان متقاطع است. انواع مواد مصرفی برای تولید این قطعه برج خنک کن از پی‌وی‌سی و پلی‌پروپیلن است. ماده PVC به مراتب خشک‌تر و غیر قابل انعطاف است در مقابل PP و پلی پروپیلن دارای نرمی بیشتر، تحمل دمایی بالاتر و طول عمر بیشتر است. در دو طرف پکینگ برج خنک کننده ابارایی قطره برگردان لحاظ شده است.

پکینگ شانه تخم مرغی برج خنک کننده ابارا


کاربرد پوشال خنک کننده در صنایع مختلف

 1. تصفیه آب
 2. چربی گیر
 3. کولینگ تاور
 4. سالن های قارچ
 5. پرورش ماهی
 6. فاضلاب‌های شهری 
 7. تصفیه خانه های آب 
 8. برج خنک کن
 9. اسکرابر یا برج های خنک کن اسید
 10. کولر های صنعتی و سلولزی

امروزه این محصول کاربردی برای مرطوب نگه داشتن سالن‌های تولید قارچ، سیستمهای تصفیه فاضلابی و در استخرهای پرورش ماهی نیز کاربرد دارد. وجود شیارها در این کالا باعث شده تا بتواند در چربی گیرهای فاضلابی نقش مثبتی داشته باشد. پرکن برج خنک کننده با لایه‎‌های به هم چسبیده خود باعث می‌شود تا ذرات چربی به آنها چسبیده و آب قبل از ورود به مجاری فاضلابی از یک فیلتر چربی گیر عبور کند. پرورش و تولید قارچ نیازمند رطوبت بالایی است. تولید این رطوبت با پدهای سلولزی با هزینه بالا و مصرف آب بسیار همراه می‌باشد.

در برخی پکینگ‌ها به علت وجود ماده pvc در ساختار مولکولی آن هیچ گونه جذب آب به خود ندارد همین عامل باعث کاهش چشمگیر مصرف آب در سالن‌های پرورش قارچ شده است. در استخر های پرورش ماهی پکینگ های توپی اسپلش با دریافت انرژی خورشید سبب بالا رفتن دمای آب و جلوگیری از رشد میکروب های بیلوژیک می‌شود.


قیمت پکینگ برج خنک کننده

قیمت پکینگ های برج خنک کننده به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله موارد تاثیر گذار بر قیمت سطح پر کن متریال سازنده آن می‌باشد. طراحی منحصر به فرد و ابعاد قالب پکینگ باعث افزایش بهای تمام شده این قطعه به سبب میزان مصرف مواد اولیه می‌شود. درجه کیفی مواد سازنده و درصد خلوص این مواد به همراه ضخامت ورقه های سطح پر کن از موارد تاثیرگذار بر هزینه ساخت این محصول است. برای استعلام قیمت، تعویض و خرید پکینگ می‌توانید با کارشناسان شرکت برج خنک کننده تماس حاصل نمائید.