پکینگ توپی اسپلش برج خنک کننده فایبرگلاس

پکینگ توپی اسپلش برج خنک کننده Splash packing یا پکینگ بیوبال از انواع پکینگهای خنک کاری در برج خنک کننده میباشد که در دسته بندی اسپلش قرار میگیرد. پکینگ توپی در برج‌های خنک کن جریان طبیعی (اتمسفریک)، موازی، متقاطع و اسکرابر به کار برده می‌شود. به دفعات می‌توان توپی اسپلش را در استخر پروش ماهی،شوینده‌های گاز و به عنوان قطره‌ گیر برج‌های خنک کننده و یا کندانسور استفاده نمود.

متناسب برای شرایطی بوده که آب مصرفی دارای سختی زیاد و آلاینده‌های معلق فراوانی است.مقطع ویژه آن نسبت به مدل لانه زنبوری کمتر است اما با ایجاد نمودن جریان اسپلش این کمبود را برطرف می‌کند.متریال و ترکیب مواد پلیمری با توجه به حیطه کاربری پکینگ توپی اسپلش تعیین و طراحی می‌شود.

ممکن است از نظر ظاهری مشابه باشند اما برای جلوگیری از وجود باکتری‌های خاص در مایع از مخلوط پلیمری معین باید استفاده کرد. شرکت برج خنک کننده فایبرگلاس طراح و سازنده انواع پکینگ اسپلش با نشان استاندارد و ضمانت نامه ۲۴ ماهه میباشد.


نحوه عملکرد پکینگهای توپی اسپلش برج خنک کاری

پکینگ بیوبال وظیفه افزایش دادن سطح تماس و زمان برخورد آب‌های کثیف در مجاورت هوا را عهده‌دار می‌باشد. در اصل سیالی که به واسطه نازل‌ها بر روی سطوح توپی شکل پاشش می‌شود پس از متصل شدن پکینگ‌ها به قطره‌های ریز تبدیل می‌شوند.

قطرات کوچک مقطع تماس بیشتری در برخورد با هوای چرخشی حاصل از سیستم هوادهی پروانه برج خنک کننده را دارا می‌باشند.عملکرد پکینگ توپی اسپلش برای تشکیل مقاطع معین مفید بوده و به علت افزایش سطح جابجایی قطره‌ها با هوا کارایی دارد. در کولینگ تاورهای اسکرابر و برجهای اسید اسپلش پلی پروپیلن جایگزین مناسبی به جای پکینگهای استکانی یا همان پال رینگ انتخاب شده است.


مزایای پکینگ اسپلش 

  1. شستشو با اسید و یا آب داغ
  2. تعویض سریع
  3. دوام ماندگاری بالا
  4. تحمل دمایی زیاد
  5. ارزان و مقرون به صرفه
  6. نصب راحت و آسان
  7. قابل استفاده در تمامی برج های خنک کننده
  8. آستانه تحمل فشار بالا تا ۲۰ بار

پکینگ توپی اسپلش کولینگ تاور

طراحی و ابعاد سازنده پکینگ بیوبال برج خنک کاری

تولید پکینگهای برج خنک کننده با متریال PVC، PS، PE و PP به شکل کروی می‌باشد. مناسب‌ترین جنس که در ساخت توپی بیوبال توصیه می‌شود پلی پروپیلن PP است. در شرکت برجهای خنک کننده گرید PP با گرانول مشکی جهت ساختن پکینگ توپی اسپلش مورد استفاده قرار می‌گیرد. سطح ویژه خنک کاری پکینگها باید بین ۱۱۰ تا ۲۵۰ تعیین شده باشد. پره‌های موجود در اسپلش، زاویه‌دار و متخلخل بوده که درصد رسوب گذاری آن بسیار پایین است.

طراحی پکینگ بیوبال در گستره‌ی متنوعی از ابعاد میباشد و در اندازه‌هایی با قطر ۵۶ و ۷۶ میلی‌متر و بیشتر را می‌شود اسفنچ در وسط آن گذاشت. سپس دو بخش پکینگ توپی اسپلش به شکل نر و مادگی بدون اتصال پسبی یا جوشی به یکدیگر متصل می‌شوند.


نصب و قیمت پکینگهای بیوبال در برج خنک کننده

در ابتدای شروع بر روی ساپورت برج خنک کننده توری‌هایی از جنس فلز را قرار می‌دهیم. نصب پکینگ توپی اسپلش برج خنک کن تا ارتفاع ۱٫۵ الی ۲ متر کولینگ تاور می‌باشد و باید توجه داشت که در هنگام نصب حفظ یکپارچگی مهم است. این فعل توسط یک توری فلزی یا پلاستیکی که از همه جهات مقطع پرکن ها را فرا می‌گیرد انجام می‌شود. قیمت پکینگ توپی با توجه به نوسانات بازار عرض یابی شده و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

این عامل‌ها شامل مقدار متریال مصرف شده در ساخت پرکن، کاربرد و ترکیب پلیمر به کار رفته در ایجاد مقطع خنک کننده بیوبال می‌باشد. برای اطلاع از سایر قیمت‌ها و محصولات می‌توانید با کارشناسان شرکت برج خنک کن تماس حاصل فرمایید.

برای مشاهده ویدیو آپارات پکینگ توپی اسپلش برج خنک کننده کلیک نمایید.


نویسنده مطلب دکتر علی مرادی