18 دی 1399
11 views
نظر %

پکینگ توپی اسپلش برج خنک کننده

پکینگ توپی اسپلش برج خنک کننده Splash ball packing یا پکینگ بیوبال از انواع سطوح خنک کن در کولینگ تاور بوده که جز قطعات مهم می‌باشد. پکینگ توپی اسپلش در برج‌های خنک کن جریان طبیعی، موازی، متقاطع و اسکرابر به کار برده می‌شود. به دفعات می‌توان توپی اسپلش را در استخر پروش ماهی،شوینده‌های گاز و به عنوان قطره‌ گیر برج‌ها و کندانسور استفاده نمود.

متناسب برای شرایطی بوده که آب مصرفی دارای سختی زیاد و آلاینده‌های معلق فراوانی می‌باشد. مقطع ویژه آن نسبت به مدل لانه زنبوری کمتر است اما با ایجاد نمودن جریان اسپلش این کمبود را برطرف می‌کند. متریال و ترکیب مواد پلیمری با توجه به حیطه کاربری پکینگ توپی اسپلش تعیین و طراحی می‌شود. ممکن است از نظر ظاهری مشابه باشند اما برای جلوگیری از وجود باکتری‌های خاص در مایع از مخلوط پلیمری معین باید استفاده کرد.


نحوه عملکرد پکینگ توپی اسپلش

پکینگ بیوبال وظیفه افزایش دادن سطح تماس و زمان برخورد آب‌های کثیف در مجاورت هوا را عهده‌دار می‌باشد. در اصل سیالی که به واسطه نازل‌ها بر روی سطوح توپی شکل پاشش می‌شود پس از متصل شدن پکینگ‌ها به قطره‌های ریز تبدیل می‌شوند.

قطرات کوچک مقطع تماس بیشتری در برخورد با هوای چرخشی حاصل از سیستم هوادهی پروانه را دارا می‌باشند.عملکرد پکینگ توپی اسپلش برای تشکیل مقاطع معین مفید بوده و به علت افزایش سطح جابجایی قطره‌ها با هوا کارایی دارد. در کولینگ تاورهای اسکرابر و برج اسید این قطعه جایگزین مناسبی به جای پکینگ استکانی یا همان پال رینگ انتخاب شده است.


مزایای پکینگ اسپلش

  • شستشو با اسید و یا آب داغ
  • تعویض سریع
  • دوام . ماندگاری بالا
  • تحمل دمایی زیاد
  • ارزان و قرون به صرفه
  • نصب راحت و آسان
  • قابل استفاده در تمامی برجهای خنک کننده
  • استانه تحمل فشار بالا تا ۲۰ بار

پکینگ توپی اسپلش کولینگ تاور

طراحی و ابعاد سازنده پکینگ بیوبال اسپلش

تولید پکینگ اسپلش کولینگ تاور با متریال PVC، PS، PE و PP به شکل کروی می‌باشد. مناسب‌ترین جنس که در ساخت پرکن بیوبال توصیه می‌شود پلی پروپیلن است تا عمر قطعه بیشتر است. گرید PP با گرانول مشکی جهت ساختن پکینگ توپی اسپلش مورد استفاده قرار می‌گیرد و سطح ویژه آن بین ۱۱۰ تا ۲۵۰ تعیین شده است. پره‌های موجود در این تجهیزات زاویه‌دار متخلخل بوده که درصد رسوب گذاری آن پایین می‌باشد.

طراحی پکینگ بیوبال در گستره‌ی متنوعی از ابعاد است و در اندازه‌هایی با قطر ۵۶ و ۷۶ میلی‌متر و بیشتر را می‌شود اسفنچ در وسط آن گذاشت. سپس دو بخش پکینگ توپی اسپلش به شکل نر و مادگی بدون اتصال پسبی یا جوشی به یکدیگر متصل می‌شوند.


نصب وقیمت پکینگ بیوبال در برج خنک کننده

در ابتدای شروع بر روی ساپورت برج خنک کننده توری‌هایی از جنس فلز را قرار می‌دهیم. نصب پکینگ توپی اسپلش تا ارتفاع ۱٫۵ الی ۲ متر کولینگ تاور می‌باشد و باید توجه داشت که در هنگام نصب حفظ یکپارچگی مهم است. این فعل توسط یک توری فلزی یا پلاستیکی که از همه جهات مقطع پکینگ ها را فرا می‌گیرد انجام می‌شود. قیمت پکینگ توپی با توجه به نوسانات بازار عرض یابی شده و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

این عامل‌ها شامل مقدار متریال مصرف شده در ساخت پرکن، کاربرد و ترکیب پلیمر به کار رفته در ایجاد مقطع خنک کن بیوبال می‌باشد. برای اطلاع از سایر قیمت‌ها و محصولات می‌توانید با کارشناسان گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا تماس برقرار کنید.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده