پکینگ تیوب اسپلش برج خنک کننده صنعتی


پکینگ تیوب اسپلش Splash tube packing یا اسپلش لوله‌ای از انواع پرکن‌های پاششی در برج خنک کننده بوده که تا دمای ۱۲۰ درجه در مقابل حرارت مقاوم است. قابلیت استفاده در تمامی کولینگ تاورها را دارد اما در برج‌های کراس فلو راندمان کاری آن بالاتر می‌باشد. در برج خنک کن طرح ابارا استفاده می‌شود و افت فشار آن کم بوده و عملکرد مطلوبی را داراست. سطوح خنک کننده تیوب اسپلش سطح تماس و زمان برخورد اتصال میان آب و هوا را افزایش می‌دهند. ساختار پکینگ تیوب اسپلش برگرفته از نوع استکانی بوده و وزن زیاد و رسوب زدایی سختی را دارد. شرکت برج خنک کننده صنعتی تولید کننده انواع پکینگ‌ها با رعایت استانداردهای بین‌المللی در سطح کشور می‌باشد.


نحوه تولید پکینگ تیوب اسپلش 

پکینگ اسپلش لوله‌ای بیشتر در ابعاد ۵۰* ۵۰ طراحی و ارائه جهت نصب در کولینگ تاور می‌گردد. گرید به کار برده شده در تولید این قطعه متریال‌های PVC، PP، PS و PE می‌باشد. که جنس پلی پروپیلن درخواست سفارش بیشتری داشته و استفاده از آن در برج خنک کننده زیادتر است. به دلیل آنکه دفورمه نشده و مقاومت حرارتی زیاد در دمای بالا که طول عمر محصول را به همراه دارد. همچنین عملکرد و راندمان خنک کاری آن بسیار بالا بوده و قدرت کاری برج را قوی‌تر می‌کند. در مناطقی که سختی آب شدید می‌باشد به کار بردن پکینگ تیوب اسپلش در برج توصیه می‌شود. در نصب پرکن اسپلش لوله‌ای فاصله‌ی بین ساپورت‌های زیر سطوح خنک کن باید زیر ۶۰۰ میلی‌متر تخمین زده شود. پکینگ تیوب اسپلش می‌تواند در هر دو جهت عمودی و افقی جای گذاری بشود و آسیبی به برج نمی‌رساند.

مطلب مرتبط با پکینگ را در صفحه پکینگ گرید اسپلش برج خنک کننده مطالعه نمایید.


عملکرد پکینگ اسپلش لوله‌ای

پکینگ تیوب اسپلش در ابتدا عمل خود سیال اسپری شده توسط نازل‌ها یا شیپوره‌ها را روی سطوح خنک کننده پاشش می‌نماید. مایع پس از اتصال با پکینگ تبدیل به قطره‌های ریز شده و در مجاور هوا قرار می‌گیرد. در این صورت مبادله حرارت میان قطرات آب و هوای خشک ورودی به برج خنک کننده انجام می‌شود. مقدار تبخیر پکینگ تیوب اسپلش نسبت به پرکن لانه زنبوری کمتر است اما راندمان بهتری دارد. فایده این عملکرد بهتر در جهت بهبود بیشتر سیستم کولینگ تاور می‌باشد و به آن کمک قابل توجهی می‌کند. هنگامی که یک جریان پاششی تشکیل می‌شود مقدار حرارت ایجاد شده از ارتباط تماسی در تیوب شدت می‌یابد. شرکت برج خنک کننده فایبرگلاس همواره کوشیده است که بهترین نوع پکینگ‌ها را در خصوص عملکرد تولید کند.

پکینگ تیوب اسپلش برج خنک کننده فایبرگلاس


قیمت سطوح خنک کننده تیوب اسپلش

قیمت پکینگ اسپلش لوله‌ای به پارامترهای مختلفی مانند میزان متریال استفاده شده، ابعاد و نوع گریدی که در سطوح خنک کننده تیوب اسپلش به کار رفته دارد. که معمولا گرید کار برده شده در آن از جنس پلی پروپیلن می‌باشد و هزینه آن بیشتر است. به علت نوسانات بازار و وارداتی بودن بعضی از مواد اولیه‌ای که در دستگاه تزریق پلاستیک استفاده می‌شود قیمت آن ثابت نیست. برای اطلاعات بیشتر و مقایسه قیمت‌ها با دیگر فروشندگان این محصول می‌توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید. شرکت برج خنک کننده سابقه‌ی درخشان و مورد رضایت مشتریان را در زمینه تولید پکینگ تیوب اسپلش دارد.


ویژگی‌های پرکن اسپلش لوله‌ای

  1. توان زیادی در تحمل دمای بالا به صورت دائم و موقت تا ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد را دارا می‌باشد.
  2. استقامت آن بالا است و موجب طولانی شدن عمر مفید سطوح خنک کننده در برج می‌شود.
  3. انتخاب مناسبی برای آب‌ها با سختی بالا و آغشته به اسید یا آلوده است.
  4. قابلیت شست‌وشو با اسید را دارد و در برابر مواد شیمیایی مقاوم می‌باشد.
  5. سطح مقطع یکپارچه ندارد و رسوب گیری آن بسیار پایین است.
  6. تعمیر، نگهداری، نصب و جابجایی راحتی را دارد.
  7. مقاومت مکانیکی بالا و افت فشار کم

نویسنده مطلب دکتر علی مرادی