3 آبان 1399
32 views
نظر %

پکینگ شانه تخم مرغی ابارا یکی از اساسی‌ترین اجزای برج خنک کننده جریان متقاطع کراس فلو می‌باشد. کارکرد پکینگ شانه تخم مرغی ابارا گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا تاثیر بسزایی در راندمان سیستم خنک کاری برج ایفا می‌کند. به طور کلی پکینگ به دو دسته کلی اسپلش و فیلمی تقسیم بندی می‌شود. در ادامه به توضیح هر کدام و انواع آن می‌پردازیم. وظیفه اصلی پکینگ شانه تخم مرغی ابارا در برج خنک کننده کراس فلو افزایش سطح تماس بین آب و هوا می‌باشد. همچنین پکینگ تخم مرغی کراس فلو زمان تماس بین آب و هوا را افزایش می‌دهد. این موضوع در سیستم انتقال حرارت برج خنک کننده جریان متقاطع ابارا از اهمیت بالایی برخوردار است. هرچقدر سطح تماس و زمان برخورد سیال با هوا بیشتر باشد.

انتقال حرارت بیشتری انجام می‌شود که نه تنها دمای آب را کاهش بیشتری می‌دهد بلکه به افزایش کارایی سیستماتیک برج کمک می‌کند. ۹۰ درجه ۵۰ در ۵۰ در صد قطره گیر قطرات اب خارج شده از قسمت فن رو به مدار برمیگردونه حال به این توضیح می‌پردازیم که خود برج خنک کننده کراس فلو چیست؟ پکینگ شانه تخم مرغی ابارا چه نقشی دارد و در کجای برج نصب می‌گردد؟برج خنک کننده متقاطع به شکل مکعب مستطیل طراحی شده است. دو طرف برج دیوار بوده و در دو طرف دیگه به طور کامل لوور ها قرار گرفته اند. در پشت لوور ها پکینگ شانه تخم مرغی به صورت عمودی چینده شده است. آب از طریق نازل ها روی پکینگ مدیا ابارا پاشیده می‌شود.

پکینگ شانه تخم مرغی ابارا

انواع پکینگ شانه تخم مرغی ابارا

در حالی که آب به صورت عمودی روی پکینگ‌ها ریخته می‌شود. هوا به صورت افقی از طریق لوور ها وارد برج کراس فلو می‌شود. زاویه برخورد آب و هوا زاویه ۹۰ درجه می‌سازد. در این سیستم پکینگ برج خنک کننده کراس فلو  مهم ترین نقش را در تبادل حرارت دارد. در این نوع برج خنک کن قطره گیر به همراه پکینگ تخم مرغی نصب می‌شود. از نظر جنس در دو دسته PVC، PP، پلی استایرن و انواع دیگر پلیمر ها ساخته می‌شود. اما آنچه در صنعت ساخت پکینگ شانه تخم مرغی در برج خنک کننده کاربرد دارد، PVC و PP می‌باشد. البته در گذشته از پکینگ مدیا هایی از جنس چوب استفاده می‌کردند. امروزه با توجه به حضور مواد پلیمری و کارایی بیشتر آنها نسبت به چوب، از مواد پلیمری استفاده می‌شود. اندازه و ابعاد پکینگ شانه تخم مرغی ۵۰ در ۱۰۰ و قطر آن ۵۰ می‌باشد.

پکینگ ابارایی PVC یا PP کدام یک بهتر است؟

در ادامه به بررسی مزیت هایی هر دو نوع PVC و PP می‌پردازیم. با ما همراه باشید. PVC مزیت ها و معایبی دارد که قبل از طراحی برج خنک کنن ده باید به آن توجه کرد. از جمله مزیت های آن می‌توان به حمل و نقل سریع آن، سبک بودن آن در عین داشتن مقاومت بالاتر نسبت به PP اشاره کرد. علاوه بر آن مقرون به صرفه تر برای شخص استفاده کننده می‌باشد. همچنین این پلیمر می‌تواند به هر طرح دلخواهی متناسب با نیاز مشتری در شرایط خاص طراحی و نصب شود. در عین حال می‌توان به معایبی نظیر مقاومت کمتر حرارتی، اسید شویی و یا عبور سیال های خاص اشاره کرد. نازک بودن آن و نوع پلیمر و مولکول های آن باعث شده دمای بیشتری را در برج های خنک کننده با دمای پایین جذب می‌کند بنابراین پیشنهاد می‌شود.

در سیستم های خنک کاری که با دمای پایین سر و کار دارد از پکینگ شانه تخم مرغی ابارا با جنس  PVC استفاده شود. در PP مولکول های آن در دماهای بالای ۹۰ درجه فعال شده و جذب دما می‌کند. اما به دلیل مقاومت کم PVC در برابر دمای بالا امکان دفرمه شدن آن وجود دارد . همچنین به دلیل عدم مقاومت در برابر اسید شویی امکان رسوب گرفتگی در  آن وجود دارد اما به طور کلی خنک کاری و کاهش دمای آب در آن بیشتر از پلی پروپیلن می‌باشد.

پکینگ شانه تخم مرغی ابارا

نحوه عملکرد پکینگ برج ابارا چگونه است؟

پکینگ‌ها دارای عملکرد متفاوتی از یکدیگر هستند ولذا این تفاوت در نوع برج خنک کننده هم نیز دیده می‌شود. به همین منظور در این بخش سعی داریم تا با مشاوره مناسب شما را در انتخاب پکینگ مورد نظر راهنمایی کنیم.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده