7 آبان 1399
75 views
نظر %

پکینگ مدیاها یا به اصلاح پکینگ کولینگ تاور سطوحی در مرکز دستگاه هستند. عموما وظیفه ایجاد سطح تبادل حرارتی در برج به عهده پرکن‌ها است. این قطعه کاربردی دارای ویژگی‌های منحصر به فردی در نوع مواد مصرفی خود است. هر مواد اولیه یک نوع واکنش شیمیایی می‌باشد و هر ماده در شرایط مختلف کنش متفاوتی از خود نشان می‌دهد. وجود موانع در برج سطح وسیع تبادل حرارت را بوجود می‌آورد .دو تیپ مواد معمولا کاربرد دارند شمش چوبی فلزی یا پلاستیکی و سلولی که از آزبست اشباع شده‌اند. این قطعات با لاستیک کلرینه pvc یا پلی‌پروپیلن درست می‌شوند. پکینگ کولینگ تاور نوع شمشی با هوای ورودی قطرات آب در حال ریزش را خنک می‌کند و پرکن کولینگ تاور نوع سلولی قطرات آب را به لایه‌ای نازل تبدیل می‌کند و بر روی وسعت سطح تبادل گرما می‌افزاید.

بهینه نمودن عملکرد این قسمت از برج به طور موثر با تعویض یا بازی آن تامین می‌شود. ولی همیشه از چنین کاری استقبال به عمل نمی‌آید. انتقال حرارت را طبق اصول مهندسی مربوط باید در ویژگی‌های مجموعه پکینگ‌ها جستجو نمود. معیارهای ذیربط در این بررسی را منحنی تجربی سازندگان نشان می‌دهند.این منحنی‌ها مبنای آزمون و خطا و تجربی دارند که با ویژگی‌های انتقال حرارت بیان می‌گردد. سال‌هاست در گذشته از این نوع پرکن کولینگ تاور استفاده می‌گردید. ولی به علت بازدهی کم توسط انواع پکینگ کولینگ تاور پلاستیکی جایگزین شده است. پرکن‌های جدید افت فشار کمتری دارند لذا از هوا موجود (در گردش) استفاده بیشتری می‌شود. در پکینگ‌های چوبی به ردیف دیگر متوالیا سقوط می‌کنند و هوا در وضعیت جریان صعودی خود سطح بیرون هر کره قطره آب را خنک می‌کند.

پکینگ کولینگ تاور

انواع جنس پکینگ کولینگ تاور

گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا دو نوع پرکن کولینگ تاور طراحی نموده است. تفاوت آنها در شکل ظاهری و متریال به کار رفته در ساخت قطعات است. علاوه بر نکات گفته شده در ظاهر و عملکرد هم نیز تمایزات چشمگیری دارند. این دو دسته به شرح ذیل می‌باشند:

  1.  فیلمی
  2. اسپلش

کلیت وظیفه سطوح خنک کاری در برج خنک کننده ایجاد سطح مستحکم در برابر فشار آب است. همچنین باید کنترل فشار و تحمل سیال هوا را نیز داشته باشد. جریان بسیار شدیدی در مرکز دستگاه قرار دارد که این جریان فشارهای سالاتی در فرایند تبرید است. برای کنترل و محاسبات کلی این بار نیازمند دیتا اولیه و تجربه کافی هستیم. پکینگ کولینگ تاور دارای گوناگونی بسیاری می‌باشد اما این تفاوتها بهوده طراحی نشده است. لذا برای هر سیستم خنک کننده با شرایط جوی و محیط قابل تبرید خود طراحی و به مرحله تولید انبوه میرسد. پکینگ‌ها در مرکز دستگاه با توجه به فشار دو سیال قدرتمند مانند آب و هوا در شرایط سختی قرار میگیرند. اما برخی از افراد دیده شده است بدون دانش فنی و نسبی به تعیین پرکن مناسب دست به تعویض این قطعه زده‌اند.

پکینگ کولینگ تاور فیلمی پلی وینبل کلراید(pvc )

این پلیمر از لحاظ تولید جهت پرکن کولینگ تاور در بین پلاستیک‌ها مقاوم اول دنیا را دارد. پکینگ PVC می‌تواند به عنوان یک ماده قوی و سخت بکار رفته با انواع نرم کننده‌ها آمیزه‌کاری شده و قطعه‌ای انعطاف پذیر تولید کند. چرا که پکینگ فیلمی کولینگ تاور در عین انعطاف‌پذیر بودن مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد. از دیگر مزایای آن مقاومت خوبی در مقابل چربی، اسید و بازها دارد. همچنین از نظر الکتریکی و جلوگیری از انتقال جریان برق عایق خوبی به شمار می‌رود. (پکینگ‌ها) در برابر شعله مقاوم هستند و در مقابل فشار آب و هوا در برج خنک کننده نیز مقاومت خوبی دارند. مهترین مزیت این پلیمر نسبت به سایر پلاستیکها و مواد دیگر کیفیت بی نظیر آن است. که سبب میشود به راحتی با انواع نرم کنندها آمیخته گشته و پرکن کولینگ تاور از سخت‌ترین تا انعطاف پذیرترین شکل را تولید کند.

چنین تنوعی را در هیچ متریال دیگری نمی‌توان یافت نمود . اگر PVC با نرم کننده آمیخته نشود و یا با مقدار کمی از آن آمیخته شود یک پکینگ کولینگ تاور قوی و سخت بدست می آید.

 

پکینگ کولینگ تاور

پکینگ کولینگ تاور پلی اتیلن

این پلاستیک امروزه در دنیا بیشترین تولید سالانه را دارد. مصرف زیاد این نوع پرکن کولینگ تاور بدلیل قیمت کم و خواص فیزیکی منحصر بفرد آن نظیر دانسیته پایین  می‌باشد. پلی اتیلن انعطاف پذیری بی نظیری داشته  و نیازی به افزایش نرم کننده ندارد. این امر موجب کاربرد آن در ساخت انواع نازلهای برج خنک کننده و پکینگ کولینگ تاور می‌شود. این مواد مقاومت خوبی در مقابل بازها اسیدها و نمک‌ها (به استثنای مواد اکسید کننده قوی) از خود نشان می‌دهد. علت نگهداری پاک کننده‌ها ضد رسوب بوده و میتوان بعد از رسوبگیری احتمالی قطعه را فشار آب گرم شستشو داد و مجدد در برج خنک کننده نصب نمود. (پکینگ پلی‌اتیلن) مقاومت خوبی در مقابل آب دارد. این ماده شیمیایی براساس فشردگی زنجیره مولکولی و دانسیته در دو نوع سنگین و سبک خطی تولید می‌شود. قطعات ساخته شده از این مواد تضمین کیفیت و تحمل دمایی دارد.

پرکن کولینگ تاور با مواد پلی پروپیلن (اسپلش) چه خواصی دارد؟

این نوع پرکن کولینگ تاور رتبه سوم پرمصرف‌ترین پکینگ را به خود اختصاص داده است. فابلیت افزایشسطح تبادل حرارتی (پکینگ اسپلش پلی‌پروپیلن) را تبدیل به یکی از پر مصرفترین و پر طرفدارترین نموده است .بطوریکه با بهبود خاصیتهای قابل توجه در مواردی جایگزین پلیمرهای مهندسی نیز شده است. موارد استفاده از این مواد در صنعت تهویه و صایع برودتی مانند (کولینگ تاور) شامل : قطره گیر،نازل،پروانه و دیگر قطعات می‌باشد. این تجهیزات ساخته شده قابلیت اسیدشویی در دمای بالا را دارند. پرکن PP بسیار انعطاف‌پذیر بوده و امکان فرم دهی آن در انواع کولینگ تاور ماند برج خنک کننده مخروطی وجود دارد. از این محصول بیشتر در صنایع فولاد و پتروشیمی که دمای آب بالایی دارند استفاده می‌شود. تحمل دمایی بالا پکینگ کولینگ تاور PP سبب افزایش مشتریان خود در دوسال اخیر شده است.

پرکن کولینگ تاور

پکینگ کولینگ تاور (پلی اتیلن ترفتالات) چیست؟؟

بدون تردید  همه ما برای یکبار هم که شده نوشابه و نوشیدنی های گازدار را در ظرف پلاستیکی مخصوص دیده‌ایم. این پلاستیکها تحول عظیمی را در نگهداری مواد غذایی (مایعات) ایجاد نموده اند. گونه‌ای از پکینگ کولینگ تاور تحت عنوان پلی اتیلن ترفتالات (PET) در گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا تولید میشود. این پکینگ از گستره مواد پلی استری است و سال هاست که در تولید انواع برج خنک کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این همه در سالهای اخیر مصرف آن به عنوان یک پرکن کولینگ تاور روبه رشد بوده است. استحکام بالای (پکینگ ترفتالات) باعث شده که قطعه ساخته شده از آن فشار بیش از ۶ اتمسفر را تحمل کند و در مقابل عبور دی اکسید کربن از خود مقاومت خوبی نشان دهد. به همین دلیل است که از پکینگ کولینگ تاور PET برای دستگاههایی با فشار سیالاتی بالا استفاده می‌شود.

PET در صنایع بسته بندی مخصوصا در بسته بندی مواد غذایی نی کاربرد دارد. از دیگر موارد استفاده این پلیمر ساخت فیلم PET آن بود. از این رو بازاریابی وسیعی برای مصرف پلی استایلن برای مصارف روزمره آغاز گشت در نتیجه امروزه پلی استایرن یکی از معروف ترین پلاستیک هایی است که در اغلب صنایع مورد نیاز می باشد و مصرف می شود. از جمله مواردی گه باعث تئوسعه کاربرد این پلیمر شده. شفافیت شکل پذیری و قیمت اندک آن است که خود باعث ایجاد جایگاهی مخصوص در بین انواع پلیمر می شود. این پلاستیک بر خلاف سایر پلاستیک شفاف است . پلی استایرن در برابر جذب آب مقاومت خوبی دارد.

پکینگ ترکیبی از چند مواد اکریلونیتریل- بوتادین- استایرن

علت اصلی کاربرد این پکینگ کولینگ تاور در برج خواص تقریبا بی نظیر ترکیبی آن است. یعنی هم سخت و هم چقرمه است. اکریلو نیتریل در این پکینگ باعث افزایش استحکام و مقاومت شیمیایی می شود. بوتادین خاصیت چقرمگی و استحکام ضربه ای را افزایش می دهد و استایرن برای افزایش سختی و جلا مورد استفاده قرار میگیرد. مقاومت این پرکن کولینگ تاور در برابر مواد شیمیایی حلال و رطوبت خوب است. از طرف دیگر توانایی خوبی برای آمیخته شدن به منظور سختی و یا انعطاف پذیری دارد. از این نوع مواد پکینگ مدیا در ساخت لوله و اتصالات اثاثیه و قطعات اتومبیل ساخت لوازم خانگی  از قبیل جارو برقی آستر در یخچال و جعبه رادیو تلویزیون داشبورد اتومبیل غربیلک فرمان  تلفن خانگی  سقف اتاقکهای کاروان  سینی ها مبلمان  قایقها و … استفاده می شود.

ABC این ویژگی را نیز دارد که با PVC ترکیب شده و آلیاژی با مقاومت ضربه ای بیشتر را به وجود آورد.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده