پکینگ برج خنک کننده CTR

پکینگ کولینگ تاور / قیمت / خرید پکینگ مدیا / پکینگ فیلمی کولینگ تاور

پکینگ فیلمی کولینگ تاور فایبرگلاس

 

پکینگ فیلمی کولینگ تاور فایبرگلاس

پکینگ کولینگ تاور (packing) یا پرکن سطوح انتقال حرارت کولینگ تاور هستند، پکینگ ها وظیفه ایجاد مقطع تبادل حرارتی را در کولینگ تاور برعهده دارند. مکانیزم صحیح یک برج خنک کاری وابسته به عملکرد پکینگ‌ها می‌باشد. پرکن مدیا در مرکز دستگاه قرار دارد و نقش اصلی را در خنک سازی برج ایفا می‌کند. این قطعه با ایجاد سطح تماس گسترده میان جریان آب و هوا به عمل تبخیر یا انتقال گرما کمک می‌نماید. پکینگ مدیا علاوه بر کارایی موثر در کولینگ تاور، قابل استفاده برای صنعت اسکرابر نیز میباشد.

سطوح خنک کننده در دو تیپ مواد معمولا کاربرد دارند: شمشی (چوبی،فلزی،پلاستیکی) و سلولی که از آزبست اشباع شده‌اند. هر دو از لاستیک کلرینه PVC یا پلی پروپیلن ساخته میگردد. قطعه نوع شمشی توسط هوای ورودی، قطرات آب در حال ریزش را خنک کرده و مدل پرکن سلولی قطره‌های مایع را به لایه‌ای نازک تبدیل میکند، در ادامه وسعت سطح تبادل گرما افزایش می‌یابد. شرکت تولید برج خنک کننده سازنده و طراح پکینگ مدیا جهت نصب در انواع کولینگ تاور همراه با ضمانت طلایی می باشد. 


انواع پکینگ کولینگ تاور 

پکینگ‌های برج خنک کن در دو دسته طراحی و عرضه می‌گردد که در شکل ظاهری،متریال به کار رفته در ساخت و عملکرد با یکدیگر تفاوت دارند:

 • پکینگ فیلمی برج خنک کننده 

پکینگ فیلمی یا لانه زنبوری کولینگ تاور مسیر آب را به شکل فیلم درآورده و در تماس با جریان هوای فن‌ها قرار می‌دهد. این نوع پرکن آبشاری شکلی شش گوشه داشته و شبیه به لانه زنبور می‌باشد. سطوح خنک کننده فیلمی از دو متریال PVC و PP ساخته میشوند که در بیشتر برج‌های خنک کن مکعبی و مدور کاربرد دارند. پرکن‌های فیلمی با توجه به نوع گام در چند گرید مختلف تقسیم‌بندی میشود. پرکن گام ۱۲،۱۴،۱۹،۲۳ و ۳۰ از انواع مدل فیلمی هستند. که میان آنها پکینگ گام ۱۹ بیشترین استفاده را در برج‌های خنک کاری دارد. همچنین پکینگ شانه تخم مرغی که در برج‌های جریان متقاطع به کار برده شده در دسته پرکن لانه زنبوری قرار می‌گیرد. 

 • پکینگ اسپلش برج خنک کننده 

پکینگ‌های اسپلش به صورتی پاششی عمل کرده و جریان آب را به قطرات کوچک تبدیل می‌نماید که باعث زیاد شدن مقطع تماس مایع و هوا می‌شود. سطح تبادل انرژی در پرکن پاششی نسبت به تیپ فیلمی کمتر است. اما در مقابل رسوب زدایی آسان‌تری را دارا میباشد. سطوح خنک کننده اسپلش در چند دسته متفاوت و بصورت اتصال جوشی یا یک تیکه به بازار عرضه می گردد. در ادامه با کارایی چند مدل پرکن پاششی آشنا میشویم:

 1. پکینگ توربو اسپلش: عهده‌دار ایجاد سطح انتقال حرارت در انواع برجهای خنک کن است. جریان آب هنگام برخورد با این شکل پکینگ‌ها به سمت پایین حرکت میکند. پرکن توربو اسپلش تا ارتفاع ۱۵۰ سانتی‌متر معمولا چیدمان دارد. 
 2. پرکن تیوب اسپلش : یا پکینگ پاششی لوله‌ای در کولینگ تاورهای جریان مخالف و متقاطع جای میگیرد. جنس این مدل پکینگ از پلی پروپیلن بوده و در ابعاد ۵۰*۵۰*۵۰ با ضخامت ۸۰۰ الی ۱۲۰۰ میکرون ساخته می‌شود. 
 3. پکینگ گرید اسپلش : اسپلش شبکه‌ای در برج‌های خنک کاری بزرگ صنعتی استفاده میگردد. نصب و تعویض آسانی دارد همچنین مناسب برای آب‌های خیلی کثیف و آلوده است. تا دمای ۱۲۰ درجه سانتیگراد تحمل دمایی داشته و قابل شستشو با اسید می باشد. 
 4. پرکن رندوم اسپلش (پال رینگ) : پکینگ استکانی به صورت رندوم در درون محفظه‌ای از برج جای داده میشود. سیال با ریزش روی این مدل در جهات نامعین حرکت می‌کند. سطوح خنک کننده پالرینگ عملکرد بسیار مناسبی را در آب‌های داغ دارند. 
 5. پکینگ نت اسپلش : پرکاربردترین نوع پرکن‌های پاششی محسوب شده و از جنس پلی‌پروپیلن است. از مزایای آن میتوان به قابلیت شست‌وشو با اسید، رسوب گرفتگی کم، تحمل دمایی آب تا داغ تا ۹۵ درجه و نصب راحت اشاره نمود. 

شرکت برج خنک کننده سابقه تولید انواع پکینگ با متریال عالی و قیمت مناسب جهت استفاده در کولینگ تاور را دارد


کاربرد پرکن‌ها در اسکرابر و کولرهای صنعتی 

برج خنک کننده اسید (اسکرابر) برای خنک کردن و استخراج اسید از ترکیب بخار و هوا کارایی دارد. پکینگ استفاده شده در کولینگ تاور اسیدی از مدل پالرینگ می‌باشد. که میان اسید و هوای محیط سطح تماس تشکیل میدهد. متریال به کار رفته در پرکن استکانی برای این تجهیزات از استیل و سرامیک است. در کولرهای صنعتی نیز از پدهای سلولزی لانه زنبوری از جنس HDPE یا PVC استفاده می شود. شرجی کردن و زیاد شدن رطوبت هوا در کولر صنعتی از طریق پدهای سلولزی که عملکردی مشابه پرکن‌ها در کولینگ تاور دارند صورت میگیرد.

پرکن و پوشال پکینگی گام 19 کولینگ تاور


پرکن برج خنک کننده فیلمی پلی وینبل کلراید (pvc )

این پلیمر از لحاظ تولید پکینگ برای به کار بردن در کولینگ تاور بین پلاستیک‌ها مقاوم اول را دارد. پرکن pvc می‌تواند به عنوان ماده‌ای سخت با انواع نرم کننده‌ها آمیزه کاری شده و قطعه‌ای انعطاف پذیر تولید کند. مانند پکینگ فیلمی برج خنک کننده که انعطاف و مقاومت بالایی را از خود نشان می‌دهد. از دیگر مزایای آن میتوان به توان زیاد در برابر چربی، اسید و بازها اشاره کرد. همچنین عایق خوبی برای جلوگیری از انتقال جریان برق به شمار میرود. در برابر شعله، فشار آب و هوا در برج خنک کن نیز بسیار مقاوم هستند. کیفیت بی نظیر این پلیمرها سبب شده که به راحتی با انواع نرم کننده آمیخته گردد. در ادامه از سخت‌ترین تا انعطاف پذیرترین شکل پکینگ را تولید مینماید. چنین تنوعی برای هیچ متریال دیگری وجود ندارد و امکان پذیر نیست. 


قیمت پکینگ کولینگ تاور 

قیمت پکینگ کولینگ تاور معمولا بر اساس دو واحد هر بلوک یا متر مکعب تعیین می‌گردد. اگر بر اساس تعداد بلوک حساب کنیم باید توجه کرد که ابعاد آن استاندارد و معادل ۳۰*۳۰*۱۲۰ سانتیمتر باشد. البته اگر اندازه‌های دیگری احتیاج بود از قالب فوق برش زده می‌شود. سپس پرت و مازاد مورد نظر از بلوک به همین ترتیب روی قیمت سطوح خنک کننده کل محاسبه میگردد. برای معین کردن هزینه‌ها بر اساس متر مکعب نیز مقدار پکینگ مورد نیاز در قیمت واحد ضرب میشود تا نرخ نهایی به دست آید.

جنس پرکن و ضخامت ورق از عوامل دیگری هستند که در قیمت تاثیرگذارند. پکینگ‌های pp هزینه بیشتری نسبت به pvc دارند چرا که اتصال آنها از نوع جوشی می‌باشد. همچنین هر چه ضخامت صفحات پی وی سی بیشتر گردد به همان نسبت هزینه آن افزایش پیدا می‌کند. برای آگاهی بیشتر در مورد قیمت پکینگ کولینگ تاور با کارشناسان فنی و فروش شرکت برج خنک کننده تماس برقرار نمایید.


ویژگی‌های پکینگ مناسب در کولینگ تاور 

 1. در برخورد با جریان هوا افت فشار استاتیک آن پایین باشد.
 2. تا ۵۰ درجه سانتی‌گراد در مقابل حرارت آب گرم مقاومت کند. 
 3. در برابر خوردگی و عوامل شیمیایی موجود در مایع مقاوم باشد. 
 4. توجه به سختی آب در گردش برای انتخاب نوع پکینگ کولینگ تاور 
 5. راندمان حرارتی بالا

برای تعویض و تعمیرات برج خنک کننده رو روی لینک تعویض و آورهال پکینگ کولینگ تاور کلیک نمایید.