پکینگ گام 19 برج خنک کننده صنعتی


پکینگ گام ۱۹ برج خنک کننده Packing step 19 از انواع پکینگ فیلمی برج خنک کننده می‌باشد و گام ۱۹ در واقع همان فاصله میان هر ورق از یکدیگر است. فواصل هر صفحه از یکدیگر نوزده میلی‌متر تعیین می‌گردد و به همین منظور آن را پرکن گام ۱۹ نیز می‌گویند. مکانیزم خنک کاری توسط پکینگ‌ها انجام می‌شود که این گام از پرمصرف‌ترین پرکن‌ها در برج خنک کن میباشد.

این سطوح خنک کن راندمان ترمودینامیکی بالایی داشته و از نظر رسوب گیری در محدوده مناسبی قرار دارد. به طور معمول پکینگ گام ۱۹ از مواد PVC طراحی و ساخته میشود. به صورتی که جنس خام گرانولی با مقداری نرم کننده ترکیب شده و در قالب اکسترور جای می‌گیرد. سپس مواد خام با حرارت فلز دستگاه و قالب، فرم ایده‌آل را پیدا می‌نماید. ورقه‌های پرکن گام ۱۹ برج خنک کننده پس از طی مراحل تولید مونتاژ میگردد و بلوک اصلی تشکیل می شود. شرکت برج خنک کننده صنعتی تولید کننده انواع پکینگ گام ۱۹ با متریال مناسب همراه با نشان استاندارد ملی در سراسر کشور است. 


مشخصات فنی پکینگ گام ۱۹ برج خنک کننده

مقدار کیفیت خنک کردن آب از اولین اولویت‌های ساخت یک پکینگ گام ۱۹ کولینگ تاور است. این میزان با آزمایشات مکرر واحد کنترل کیفی و تست ماده به دست می‌آید. مقدار درصد نرم کننده‌ای که در مواد استفاده می‌شود بسیار اهمیت دارد. همچنین ضخامت ورقه‌های این مدل پرکن در عمر و عملکرد آن تاثیر گذار می‌باشد. استاندارد لازم در این زمینه برای هر لایه می‌بایست ۴۵۰ میکرون تعیین گردد. ابعاد نهایی هر سطح خنک کننده گام ۱۹ برج خنک کن ۳۰*۳۰*۱۲۰ مشخص شده است. درصد مواد درجه یک و استقامت پکینگ کولینگ تاور به رنگدانه‌های گوناگون گرانول بستگی دارد. هرچه میزان درصد گرانول با کیفیت بالاتر باشد موجب عملکرد بهتر در برج‌های خنک کننده میشود. تحمل دما برای پکینگ با مواد PVC به طور معمول با ضخامت لحاظ شده در حدود ۵۰ الی ۶۰ درجه سانتی‌گراد میباشد.


متریال پکینگ گام ۱۹  

طراحی پرکن گام نوزده برج خنک کننده با دو متریال PP و PVC عرضه می‌گردد. البته در شکل ظاهری تفاوتی ندارند اما در نوع مکانیزم خنک سازی و میزان هزینه متفاوتند. در مهمترین آیتم یعنی تحمل دمای آب گرم پلی‌پروپیلن پکینگ اسپلش  تا مرز ۹۳ درجه می‌تواند آب داغ را تحمل کند و دفرمه نشود. اما تحمل دما در PVC تنها تا ۶۰ درجه استاندارد و مورد تایید است. به همین علت قابل استفاده در برج خنک کن سلولی یا نیروگاهی نمی‌باشد. پکینگ گام ۱۹ برج خنک کن پی‌وی‌سی در این دما تغییر شکل می‌دهد و قادر به خنک کردن آب به صورت اصولی نیست. پس توصیه می‌کنیم برای کولینگ تاور صنعتی و سلولی از گام نوزده با مواد pp استفاده شود تا دمای بیشتری را تحمل کند. متذکر می‌شویم که پکینگ pvc در سه رنگ طوسی، سفید و مشکی تولید شده که از نظر قیمت با یکدیگر تفاوت دارند.

جهت تعمیرات و جا به جایی انواع پکینگ به صفحه تعویض پکینگ برج خنک کننده بروید.


قیمت پکینگ فیلمی برج خنک کن

برای قیمت گذاری قطعاتی مثل پکینگ نوع متریال یا مواد مصرفی برای ساخت و تولید بسیار مهم می‌باشد. این قطعه از ۱۶ لایه یا ورقه PVC به ضخامت ۴۰۰ الی ۴۵۰ میکرون تولید میشود. این نوع پکینگ از مواد پلی پروپیلن تهیه گشته که قیمت آن مقداری بالاتر از نوع پی وی سی است. اما پکینگ فیلمی برج خنک کننده با ماده اولیه PVC هر بلوک استاندارد ۳۰*۳۰*۱۲۰ سانتی‌متر که معادل ۱۰۸ سانت مکعب بوده و شامل ۹/۵ بلوک براورد شده با قیمت نهایی هر واحد ۷۸/۵۰۰ هزار تومان میباشد. همین ابعاد و مشخصات فنی پکینگ فیلمی برج خنک کننده PP با گام ۱۹ هر بلوک ۱۵۱۰۰۰ هزار تومان ارائه میگردد. البته قیمت‌ها با توجه به نوسانات بازار متغییر است جهت اطلاعات بیشتر از قیمت سایر پکینگ‌ها به سایت شرکت برج خنک کننده فایبرگلاس مراجعه کنید.

جهت محاسبه ظرفیت و انجام معادلات برروی طراحی برج خنک کننده کلیک نمایید.


نویسنده مطلب دکتر علی مرادی