پکینگ گام ۱۹ برج خنک کننده Packing step 19 cooling tower یکی از انواع پکینگ مدیا کولینگ تاور است که نام پکینگ گام ۱۹ برج خنک کننده شناخته می‌شود. برج‌های خنک کن آب برای پایین آوردن دمای سیال به پوشال احتیاج دارند. پکینگ گام ۱۹ کولینگ تاور یکی از پرمصرف‌ترین انواع این قطعه در برج خنک کننده می‌باشد. متریال به کار رفته در ساخت و تولید پرکن گام ۱۹ برج خنک کن از مواد PVC است. جنس خام گرانولی با مقداری نرم کننده ترکیب می‌شود و در قالب دستگاه اکسترود جای میگیرد. مواد خام با حرارت فلز دستگاه و قالب فرم ایده‌آل را به خود گرفته‌اند. ورقه‌های پکینگ گام ۱۹ برج خنک کننده پس از طی نمودن مراحل تولیدی به یک دیگر موتاژ شده و بلوک اصلی شکل میگیرد.

اما گام به چه معنا می‌باشد؟

گام ۱۹ درواقع فاصله بین هر ورق با یکدیگر است. این اندازه ۱۹ میلی‌متر تعیین گردیده و به همین منظور به آن پرکن گام ۱۹ کولینگ تاور می‌گویند.


مشخصات فنی پکینگ گام ۱۹ برج خنک کننده

کیفیت خنک کردن آب از اولین اولویت‌های ساخت یک پکینگ گام ۱۹ برج خنک کننده است. این میزان با آزمایشات مکرر واحد کنترل کیفی و تست ماده به دست می آید. میزان درصد نرم کننده در مواد دارای اهمیت بالایی بوده همچنین ضخامت ورقه‌های فیلم می‌توان در عمر قطعه تاثیر بگذارد. استاندارد لازم در این زمینه برای هر لایه می‌بایست ۴۵۰ میکرون تعیین گردد. ابعاد نهایی هر بلوک پر کن گام ۱۹ برج خنک کننده ۱۲۰طول و ۳۰در۳۰ ارتفاع،عرض مشخص شده است.البته گرانول دارای رنگدانه‌های گونانی می‌باشد. درصد مواد درجه یک و استقامت (پکینگ کولینگ تاور) به این آیتم بستگی دارد. هرچه میزان درصد گرانول با کیفیت بالاتر باشد میزان عملکرد مناسب‌تری را به دستگاه برج خنک کننده میبخشد. تحمل دمای موادی مانند PVC به طور معمول با ضخامت لحاظ شده در محدود ۵۰ الی ۶۰ درجه سانتی‌گراد معین گردیده است.

لازم به ذکر است گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا تولید کننده و تامین کننده انواع پکینگ گام ۱۹ کولینگ تاور می‌باشد.


پکینگ گام 19 ppپکینگ گام 19 برج خنک کننده


انواع پکینگ برج خنک کننده

پر کن گام ۱۹ برج خنک کننده با دو متریال pp و PVC تولید و به بازار عرضه میگردد. البته در شکل ظاهری تفاوتی ندارند اما در نوع عملکرد خنک کاری و میزان هزینه متفاوتند. پس حال به این تمایزات و شباهت‌ها می‌پردازیم. در مهمترین آیتم یعنی تحمل دمای آب گرم پلی‌پروپیلن (پکینگ اسپلش) تا مرز ۹۳ درجه می‌توان آب داغ را تحمل کند و دفرمه نشود. اما این در PVC تنها تا ۶۰ درجه مورد تایید بوده و قابل استفاده در برج خنک کننده سلولی یا نیروگاهی نمی‌باشد. زیرا پکینگ گام ۱۹ برج خنک کننده پی وی سی  در این دما تغییر شکل داده و دیگر قادر به خنک کردن آب به صورت اصولی نمی‌باشد. پس با این وجود حتما در انتخاب پرکن گام ۱۹ مناسب خود دقت نمایید.

همانطور که گفته شده در مواد پکینگ PVC در سه رنگ طوسی،سفید و مشکی تولید می‌گردد. قیمت هر یک از این انواع با دیگری فرق دارد.


قیمت پکینگ گام ۱۹ فیلمی برج خنک کننده

برای قیمت گذاری محصولات ابتدا متریال یا مواد مصرفی برای ساخت و تولید قطعات بسیار مهم می‌باشد. گام ۱۹ از ۱۶ لایه یا ورقه PVC  به ضخامت ۴۰۰ میکرون الی ۴۵۰ میکرون تولید میگردد. این نوع پکینگ همانطور که گفته شد از مواد پلی پروپیلن هم نیز تهیه می‌شود که قیمت آن مقداری بالاتر از نوع پی وی سی میباشد. اما پکینگ گام ۱۹ فیلمی برج خنک کننده با ماده اولیه PVC هر بلوک استاندارد ۳۰*۳۰*۱۲۰ سانتی متر که معادل ۱۰۸ سانت مکعب است و هر متر مکعب کامل آن شامل ۹/۵ بلوک براورد شده با قیمت نهایی هر واحد ۸۳٫۵۰۰ هزارتومان تقدیم میگردد. با همین ابعاد و مشخصات فنی پکینگ فیلمی برج خنک کننده PP با گام ۱۹ هر بلوک ۱۳۶۰۰۰ هزار تومان ارائه میگردد.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده