برج‌های خنک کننده آب برای پایین آوردن دمای سیال به پکینگ احتیاج دارند. پکینگ گام ۱۹ یکی از پرمصرف‌ترین انواع این قطعه در کولینگ تاور می‌باشد. متریال به کار رفته در ساخت و تولید پر کن گام ۱۹ از مواد pvc است. جنس خام گرانولی با مقداری نرم کننده ترکیب می‌شود و در قالب دستگاه اکسترود جای میگیرد. مواد خام با حرارت فلز دستگاه و قالب فرم ایده‌آل را به خود گرفته اند. ورقه‌های پکینگ گام ۱۹ پس از طی نمودن مراحل تولیدی به یک دیگر موتاژ شده و بلوک اصلی شکل میگیرد. اما گام به چه معنا میباشد؟ نوع فرم‌دهی به لایه‌های پرکن مواج بوده و این طراحی دارای استاندارد بین المللی است. گام ۱۹ درواقع فاصله بین هر ورق با یکدیگر است. این اندازه ۱۹ میلیمتر تعیین گردیده و به همین منظور به آن پرکن گام ۱۹ می‌گویند.

کیفیت خنک کردن آب از اولین اولویتهای ساخت یک پکینگ گام ۱۹ است. این میزان با آزمایشات مکرر واحد کنترل کیفی و تست مواد به دست می آید. میزان درصد نرم کننده در جنس دارای اهمیت بالایی بوده همچنین ضخامت ورقه‌های فیلم میتوان در عمر قطعه تاثیر بگذارد.استاندارد لازم در این زمینه برای هر لایه می‌بایست ۴۵۰ میکرون تعیین گردد. ابعاد نهایی هر بلوگ پر کن گام ۱۹ ۱۲۰طول و ۳۰در۳۰ ارتفاع،عرض مشخص شده است.البته گرانول دارای رنگدانه‌های گونانی می‌باشد. درصد مواد درجه یک و استقامت پکینگ به این آیتم بستگی دارد. هرچه میزان درصد گرانول با کیفیت بالاتر باشد میزان عملکرد مناسب‌تری را به دستگاه برج خنک کننده مخروطی میبخشد. تحمل دمای موادی مانند pvc به طور معمول با ضخامت لحاظ شده در محدود ۵۰الی۶۰ درجه سانتیگراد معین گردیده. لازم به ذکر است گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا تولید کننده و تامین کننده انواع پکینگ گام ۱۹ می‌باشد.

پکینگ گام 19 pp

انواع پکینگ گام ۱۹ 

پر کن گام ۱۹ با دو متریال pp و pvc تولید و به بازار عرضه میگردد. البته در شکل ظاهری تفاوتی ندارند اما در نوع عملکرد خنک کاری و میزان هزینه متفاوتند. پس حال به این تمایزات و شباهت ها میپردازیم. در مهمترین آیتم یعنی تحمل دمای آب گرم پلی‌پروپیلن (پکینگ اسپلش) تا مرز ۹۳ درجه میتوان آب داغ را تحمل کند و دفرمه نشود. اما این در pvc تنها تا ۶۰ درجه مورد تایید بوده و قابل استفاده در برج خنک کننده سلولی یا نیروگاهی نمیباشد. زیرا پکینگ گام ۱۹ پی وی سی  در این دما تغییر شکل داده و دیگر قادر به خنک کردن آب به صورت اصولی نمی‌باشد. پس با این وجود حتما در انتخاب پرکن گام ۱۹ مناسب خود دقت نمایید. همانطور که گفته شده در مواد پکینگ pvc در سه رنگ طوسی،سفید و مشکی تولید میگردد. قیمت هر یک از این انواع با دیگری فرق دارد.


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده