18 دی 1399
5 views
نظر %

پکینگ گرید اسپلش برج خنک کننده

پکینگ گرید اسپلش برج خنک کننده splash از انواع پکینگ‌هایرکولینگ تاور بوده که وظیفه تبادل حرارت و خنک کاری آب در برج خنک کن را بر عهده دارد. ساختار پکینگ گرید اسپلش از ورقه‌های مشبک به شکل مربع یا مستطیل طراحی می‌شود.  به همین دلیل به پکینگ شبکه‌ای نیز معروف هستند. مناسب جهت به کار بردن در آب‌هایی که آلودگی و سختی آن زیاد است می‌باشند.

همچنین در صنایع فولاد، پتروشیمی و برج‌های خنک کن در ظرفیت‌های بالای بتنی، فایبرگلاس و جریان مخالف استفاده می‌شوند. متریال تشکیل دهنده پکینگ گرید اسپلش از پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن و پلی‌استایرن تشکیل می‌شود.این مواد سبب شده تا به عنوان پکینگ در دمای بالا شناخته شوند. پلی پروپیلن بهترین جنس جهت تولید پکینگ‌های ضد رسوب است.چرا که باعث شده پکینگ گرید اسپلش تا دمای ۱۲۰ درجه به فعالیت خود بدون مشکلی ادامه دهد.


نحوه نصب و عملکرد پکینگ گرید اسپلش

پکینگ شبکه‌ای کولینگ تاور توسط تجهیزات جانبی مثل سیم فولادی، اسپیسر ساپورت، میله اسپیسر، سیم روکش‌دار پلی پروپیلن و قطعه‌ی اسپایدر نصب می‌شود و هیچ نگهدارنده‌ای احتیاج ندارد. همین دلیل موجب شده که این مدل پرکن به سهولت قابل تعویض، نگهداری و نصب یا همان ماژور باشد. نحوه عملکرد پکینگ گرید اسپلش به شکلی بوده که آب پس از برخورد با آن تبدیل به قطره‌های بسیار ریز و کوچک می‌شود.

این عمل زیاد شدن سرعت کولینگ تاور در خنک کردن سیال را به دنبال دارد. هنگامی که قطرات مایع خورد می‌شوند از رسوب گذاری جلوگیری می‌کنند که برای طولانی شدن عمر مفید دستگاه مهم می‌باشد. در برج‌های خنک کننده جریان مخالف پکینگ گرید اسپلش بیشترین استفاده و کارایی را دارد و راندمان کاری این نوع تجهیز را بالا می‌برد.

پکینگ گرید اسپلش کولینگ تاور


اهمیت استفاده پکینگ شبکه‌ای در کولینگ تاور

پکینگ‌ها در برج‌های خنک کن حکم قلب برج را دارند. انتخاب درست آن سبب شده که عملکرد خنک کردن دستگاه بدون خلل باشد. کیفیت و مقدار املاح، سختی آب، دمای سیال و میزان آلایندگی از موارد مهم در انتخاب نوع و متریال پکینگ گرید اسپلش می‌باشد. پرکن شبکه‌ای به طرز ویژه‌ای افزایش توان سیستم جریان خنک کن در برج جریان مخالف را به همراه دارد.

البته توانسته است قدرت و توانایی خود را در سایر برج‌های خنک کاری دیگر نیز نشان دهد. پکینگ‌ها به عنوان قطعه مهم در کولینگ تاور عهده‌دار بالابردن مقطع تماس و زمان برخورد مایع با هوا هستند.

قطرات آب پس از پاشش توسط افشانک‌ها با اتصال یافتن بر پکینگ شبکه‌ای به قطره‌های خورد تبدیل شده و آلاینده‌ها در ذرات معلق ته‌نشین نمی‌شوند. در بیشتر برج‌های خنک کننده فایبرگلاس از پکینگ اسپلش استفاده شده و کارایی عالی در آب‌های روغنی و چرب را دارا می‌باشند.


مزایای پکینگ گرید اسپلش در برج خنک کن

۱ – مقاومت بسیار در مقابل پرتوی فرابنفش، عدم پوسیدگی، شکنندگی و ساییدگی در اثر برخورد با آب هنگامی که فشار زیاد است.
۲ – توان تحمل دمایی زیاد در هنگام کار تا ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد بدون آن که راندمان ضعیف و دفرمه شود.
۳ – مقاوم در برابر خوردگی، اکسایش، قابلیت رسوب زدایی و اسیدشویی استحکام بالا و طول عمر مفید.
۴ – ماژولار بودن به این معنی که تعویض و نگهداری آسان و بدون دردسری را دارد


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده