26 تیر 1399
480 views
بدون نظر

نازل حلزونی برای استفاده پاشش آب مناسب هستند. این محصولات دارای انواع گوناگونی می‌باشند. نازل حلزونی برج خنک کننده یکی از بهترین انواع افشانک در برج خنک کاری است. از این نوع فوگر در انواع برج استفاده میشود. کیفیت بالایی دارد و میتواند در فشارهای سیالاتی بالا به درستی عمل کنند. از نازل حلزونی برای هواساز،ایرواشر،کندانسورهای تبخیری نیز استفاده میشود. افشانک حلزونی در انواع دستگاههای نام برده شده کاربری پاشش آب را دارد. هر نازل بسته به اندازه ورودی خود میزان و شعاع اسپری معینی دارد. کیفیت ساخت و طراحی فوگر حلزونی در طول عمر مفید قطعه تاثیر گذار بوده و هست. نحوه نصب نازل برج خنک کننده به دو روش عمودی و افقی امکان پذیر است. زیرا طراحی افشانک به نحوی انجام گشته تا در تمامی دستگاههای نام برده شده به راحتی نصب و کار نماید.

نازل‌ حلزونی دایره پاش می‌باشد و در دسته نازل فشار قوی قرار میگیرد. شکل ظاهری افشانک حلزونی به شکل حروف (P) است. که این طراحی برگرفته ازنازلهای چپقی هواساز و ایرواشر می‌باشد. کلیه نازلهای آب پاش در اکثر موارد دایره پاش هستند. البته لازم به ذکر است بدانید هر (نازل چپقی برج خنک کننده) دارای ویژگی های منحصر به فرد خود نظیر شعاع پاشش،فشار ودبی خودش است. حال به برخی از ویژگی‌ها و مزایای نازلهای حلزونی برج خنک کننده می پردازیم. این نازل های قابلیت شستشو در اسید یا دمای بالای آب گرم را دارند. این آیتم به نازل حلزونی کمک کرده است تا هزینه تعمیر و تعویض را از مصرف کننده بکاهد. البته برای جلوگیری از معیوب شدن نازل به طور کل می بایست نازلها را هر ۶ ماه در دوره اول راه اندازی دستگاه شستشو داد تا رسوبات در آنها رشد نکنند.

نازل حلزونی برج خنک کننده

ویژگی‌های نازل حلزونی برج خنک کننده (دایره پاش چپقی)

نازل حلزونی برج خنک کننده پاشش مناسبی برروی پکینگ فیلمی برج خنک کننده دارد. همچنین در دو اندازه ۳/۴ اینچ و ۱/۲ اینچ تولید میگردد. هر دو مدل رزوه داخل بوده و به طور معمول به وسیله یک رابط اتصال به لوله هدر اصلی نصب میگردد. آستانه تحمل فشار نازل حلزونی تا ۳ بار استاندارد بوده و دبی در گردش آن در (۳/۴ اینچ ۳ متر مکعب) و در (۱/۲ اینچ ۱/۵ متر مکعب) را پاسخگو است. متریال و جنس تولیدی نازلهای حلزونی در (کارخانه تجهیز صنعت تتا) از مواد مقاوم ABS میباشد. این مواد قابلیت اسیدشویی در دمای بالا و تحمل دمای تا مرز (۸۳) درجه سانتیگراد را دارد.از دیگر قابلیتهای نازل حلزونی برج خنک کننده نصب به دو صورت عمودی و افقی است. که این ویژگی باعث شده علاوه بر استفاده نازل حلزونی برج خنک کننده در ایرواشرها،هواسازها در دستگاههای پاستور و شستشو دهنده نیز قابل استفاده گردد.

نازل حلزونی برج خنک کننده در واقع این نام بخاطر شکل و طراحی ظاهر او نامیده شده است. شکل مخزن افشانک حلزونی باعث می‌شود تا آب پس از وارد شدن به افشانک با چرخش دایره‌ای به سمت خروجی هدایت شود. عامل دایره پاش بودن نازل حلزونی همین است اما شعاع پاشش نازلها عموما به میزان خروجی نازل برج خنک کاری بستگی دارد. هرچه میزان سوراخ خروجی بزرگ تر باشد شعاع پاشش بالاتری را برخوردار است و همین موضوع میتواند بلاعکس هم اتفاق بی افتد.هرچه میزان خروجی آب کوچکتر باشد میزان شعاع پاشش نازل حلزونی کاهش می یابد. البته میزان فشار سیال و دبی آب درگردش در این مورد کم اهمیت نمیباشد. لازم است بدانید در محاسبه تعداد نازل می بایست میزان فشار پمپ هدر و دبی آب در گردش به صورت دقیقی محاسبه شود. لذا در صورت عدم آنالیز صحیح نازل حلزونی برج خنک کننده درست عمل نخواهد کرد.

نازل چپقی (حلزونی)

ابعاد نازل حلزونی هواساز و کولینگ تاور

عموم نازلها در کل وظیفه پاشش آب را بر روی پکینگ برج خنک کننده را دارند. این عمل در کلیه نازلهای حلزونی حالت محاسبه ای به دو آیتم دبی و فشار بستگی دارد. همانگونه که درتصویر سمت راست مشاهده میکیند برای متصل نمودن این مدل نازل نیاز است تا رابطی از جنس pvc یا گالوانیزه استفاده شود و به وسیله بست کمربندی به لوله انتقال آب در برج خنک کننده با فاصله معین متصل گردد. اندازه نازل حلزونی برج خنک کننده دارای یک استاندارد جهانی است. زیرا این قطعه نه تنها در ایران بلکه در ۴۰ کشور دیگر در حال تولید و استفاده است. طراح اولیه افشانک حلزونی برج شرکتی در ژاپن بوده و دیگر تولیدکنندگان با توجه به محاسبات اولیه کمپانی مخترع نازل برج خنک کاری را تولید کرده اند. این نوع نازل حلزونی پلاستیکی در دو سایز مختلف با فشاز و دبی متفاوت طراحی و ساخته میشود.

  1. طول نازل حلزونی ۳/۴ اینچ ۶۵ میلیمتر معادل ۶/۵ سانتی متر/ نمونه ۱/۲ اینچ طول افشانک به ۵۷ میلی‌متر میرسد.
  2. قطر نازل ۱/۲ اینچ ۳/۵ سانتی متر و قطر نازل ۳/۴ اینچ ۴۳ میلیمتر است.
  3. قطر دهانه خروجی در هر دو نوع افشانک برج خنک کننده حلزونی ۱۰ میلی متر است.

با توجه به دیتایی که تا کنون از این مدل نازل برج خنک کن در اختیار شما مصرف کننده گرامی قرار داده ایم. دیگر میتوانید بااطمینان خاطر قطعه مورد نیاز خود را تهیه کنید. البته نکته قابل تامل این است که میزان دبی و فشار در این مدل قابل افزایش است. و چنانچه میزان فشار و میزان دبی بالا رود نحوه عملکرد نازل حلزونی برج خنک کننده همانند نازلهای مه پاش شده است. برای رسیدن به این مهم میتوانید با کارشناسان مکپانی تماس گرفته و اطلاعات دقیق تری از این طراحی به دست بی آورید.

افشانگ هواساز و کولینگ تاور

قیمت نازل حلزونی برج خنک کننده گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا

قیمت گزاری قطعات برج خنک کننده در بازار با نوسات کشوری مثل ایران بسیار سخت است. اما عظم و اراده تیم فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا کلیه قیمتهای خود را به صورت اعلامی در سایت فروشگاهی خود اعلام میکند. قیمت گذاری کالا چندین آتم دارد اولین و مهمترین آن متریال مصرفی در ساخت و تولید نازل حلزونی است. با توجه به نوسات اخیر قیمت دلار و ارز و واردات سخت مواد اولیه مانند ABS نیتوان قیمتی مصوب داشت. فلذا کلیه قیمتها در این چندسال اخیر در بازار شناور شده است. اما دومین آیتم برای قیمت گذاری میزان مرصف متریال است کلیه نازلهای حلزونی برج خنک کننده با دستگاه تزریق پلاستیک تهیه و تولید میشوند. میزان مصرف هر نازل با دیگری متفاوت است و بسته به وزن موادی که مصرف میکنند قیمتی مصوب میشود. سومین بخش در زمان قیمت گذاری خواب محصول و مدت زمان دپو کالا میباشد

برای قیمت گذاری کلی برج خنک کننده سلولی چندین آیتم نظیر تجهیزات مصرفی داخل دستگاه بسیار اهمیت دارد. کیفیت متریال و مواد اولیه میتوان اولین آیتم برای تغییر قیمت یک کارخانه باشد. مرغوب کالا گرچه افزایش قیمت را در پی دارد اما عمر دستگاه را بالا برده همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش داده است. انتخاب نازل حلزونی برج خنک کننده متناسب با دستگاه و توان تبریدی آن میتواند در کیفیت و ماندگاری قطعه دیگری مانند پروانه  هم نیز تاثیر گذار باشد. زیرا که در صورت عدم کارکرد صحیح افشانک حلزونی آب به سمت پروانه برج خنک کننده کشیده میشود. و این رطوبت بالا به فن آسیبهای جدی وارد می نماید. به همین منظور طراحی و ساخت دستگاه در قیمت گذاری محصولات و برج تاثیر بسزایی دارد.

دیگر کاربردهای نازل حلزونی چیست؟؟

از دیگر مصارف افشانک حلزونی در دستگاههایی مانند تونل پاستور و شستشو میباشد. قابلیت عمود پاش و افق پاش محصول در این هنگام به چشم می آید. فشار مناسب برای شستن و پاکیزه کردن محصولات اولین آیتم انتخابی برای خرید نازل حلزونی است. البته از فوگر ما در انواع کندانسور تخیری با کویل فین دارد نیز بهره میگیرند. این کویل ها عموما به روش هوا خنک سیال خود را خنک  کاری میکنند. اما در برخی مناطق فوق گرمسیری خشک این امکان دیگر فرهام نیست. لیکن راه حل این معضل استفاده از نازلهای حلزونی میباشد که قطرات آب را به کوچکترین حد مولکولی خود تبدیل نموده و سیال به صورت مهپاشی بر محیط خود پخش میشود. این عمل دمای هوای خشک محیط را کاهش داده و با مکش فن های قدرتمند از میان کویل‌های خنک کننده عبور میکند. 

تست عمکردی نهایی برج خنک کننده و کندانسورها به ما نشان داده این فرایند خنک کاری را افزایش پیدا نموده است. که عملی حیاطی در خفظ و سلامت دستگاهای میکانیکی محسوب میشود. انتخاب یک نازل حلزونی مناسب میتواند تا ۳۰ درصد عملکرد شیمیایی تبرید را کامل کند. تکامل این فرایند به دیگر قطعات نظیر قطره گیر برج خنک کننده و دیگر ملزومات می باشد.

نازل مربع پاش برج خنک کننده کلیک نمایید

نازل برج خنک کن ابارایی (کراس فلو) بهتر بشناسید میتوانید سیستم آبرسانه خود را به جریان ثقلی هدایت کنید ادامه مطلب کلیک نمایید


نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده
  • با سلام وقت بخیر خدمت شما آیا امکان دریافت نمایندگی فروش نازل حلزونی برج خنک کننده یا کولینگ تاور از سایت وجود دارد؟

    • باسلام و عرض ادب
      نازل حلزونی برج خنک کننده و دیگر انواع افشانک حلزونی کولینگ تاور را تنها میتوانید به صورت آزاد خریداری نمایید