نازلهای برج خنک کن را افشانک هم می‌نامند. یکی از پرکابردترین انواع افشانک‌ها نازل حلزونی برج خنک کننده(Helical nozzle) است. کیفیت تولید نازل حلزونی کولینگ تاور در گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا (tst) بسیار مطلوب است.

نازل‌های حلزونی دایره پاش می‌باشند و در دسته نازل چپقی قرار میگیرند. شکل ظاهری افشانکهای حلزونی به شکل حروف (P) است. که این طراحی برگرفته است نازلهای چپقی هواساز می‌باشد. کلیه نازلهای آب پاش در اکثر موارد دایره پاش هستند. البته لازم به ذکر است بدانید هر (افشانک برج خنک کننده) دارای ویژگی های منحصر به فرد خود نظیر شعاع پاشش،فشار ودبی خودش است. حال به برخی از ویژگی‌ها و مزایای نازلهای حلزونی برج خنک کننده می پردازیم.

نازل حلزونی برج خنک کننده

ویژگی‌ها ی نازل حلزونی برج خنک کننده (دایره پاش چپقی)

این نوع نازل کولینگ تاور در دو اندازه ۳/۴ اینچ و ۱/۲ اینچ تولید میگردد. هر دو مدل رزوه داخل بوده و به طور معمول به وسیله یک رابط به لوله هدر اصلی نصب میگردد. آستانه تحمل فشار نازل چپقی حلزونی تا ۳ بار استاندارد بوده و دبی در گردش آن در (۳/۴ اینچ ۳ متر مکعب) و در (۱/۲ اینچ ۱/۵ متر مکعب) را پاسخگو است. متریال و جنس تولیدی نازلهای حلزونی در کارخانه تجهیز صنعت تتا از مواد مقاوم ABS میباشد. این مواد قابلیت اسیدشویی در دمای بالا و تحمل دمای آّ تا مرز ۸۳ درجه سانتیگراد را دارد.از دیگر قابلیتهای افشانک حلزونی برج خنک کننده نصب به دو صورت عمودی و افقی است. که این ویژگی باعث شده علاوه بر استفاده افشانک چپقی کولینگ تاور در ایرواشرها،هواسازها و دستگاههای پاستور و شستشو دهنده نیز قابل استفاده است.

نازل چپقی (حلزونی)

ابعاد افشانک چپقی 

۱-طول نازل ۳/۴ حلزونی ۶۵ میلیمتر معادل ۶/۵ سانتی متر/ نمونه ۱/۲ اینچ طول افشانک به ۵۷ میلی‌متر میرسد.

۲-قطر نازل ۱/۲ اینچ ۳/۵ سانتی متر و قطر نازل ۳/۴ اینچ ۴۳ میلیمتر است.

۳- قطر دهانه خروجی در هر دو نوع نازل برج خنک کننده حلزونی ۱۰ میلی متر است.

افشانگ هواساز و کولینگ تاور

از دیگر نمونه های آبپاش افشانک مربع پاش برج خنک کننده و نازل چپقی برج خنک کننده بیشتر بدانیم

امتیاز ما
برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: 60 میانگین: 4.7]

نویسنده مطلب تجهیز صنعت تتا تولید کننده